Hirdetés

Bemutatkozott az Imagination MIPS processzora

Az Imagination az elmúlt év végén jelentette be, hogy sikerült megszerezniük a MIPS megmaradt szabadalmait. A PowerVR sorozatú grafikus vezérlőiről ismert cég nagyon gyorsan beolvasztotta a felvásárolt részleget, így többen már az új generáció alapjait teszik le. A közeljövőben azonban érkezik egy Warrior kódnevű processzormag, melynek a fejlesztéséért alapvetően a MIPS felelt, így az Imagination tulajdonképpen csak befejezi a projektet.

Hirdetés

A MIPS32 és MIPS64 processzor IP-k (szellemi tulajdon) az Aptiv generációt váltják, és az Imagination a Series5 jelzővel is ellátta a fejlesztéseket, hogy a későbbiekben könnyebb legyen követni a további generációváltásokat. A vállalat a MIPS termékstratégiáját viszi tovább, így három részre osztják a piacot. Ennek megfelelően a Warrior kódnevű fejlesztés beágyazott rendszerekbe készül, illetve elérhető lesz energiahatékony és nagy teljesítményű verzió is. Az első két opció sorrendtől függő, azaz in order utasítás-végrehajtást használ, viszont a leggyorsabb megoldás már out of order logikát alkalmaz, vagyis megoldott az utasítások sorrendtől független végrehajtása. Emellett az energiahatékony és a nagy teljesítményű megoldások szuperskalár dizájnnal dolgoznak.

A Warrior kódnevű fejlesztésekhez elérhető lesz az MSA (MIPS SIMD Architecture), mely vektoroperációkkal egészíti ki a MIPS architektúrát, és ezzel felgyorsíthatja a számításigényes feladatok feldolgozását. Ennek hála a DSP-k akár el is hagyhatók az egyes rendszerchipekből, hiszen az MSA képes ellátni az előbbi egységek feladatát. Persze a DSP-kre még így is igény lehet, de ez nagyon függ a lapka által megcélzott terület igényeitől.

Az Aptiv generációhoz képest komoly újítás, hogy megjelenik a hardveresen asszisztált virtualizáció, ami a VZ jelölésre hallgat. Emellett további extra, hogy javul a biztonság is, mely a kártékony kódokat próbálja kivédeni, így a felhasználó biztonsággal adhatja meg az adott eszközön a különböző titkos adatokat, mivel azokat a kártékony alkalmazások nem látják, így nem is tudják ellopni.

A Warrior magok után már érdeklődhetnek a partnerek, de a konkrét licencelésről az Imagination még nem nyilatkozott. A változások jónak tűnnek, így a MIPS úgy néz ki, hogy jó vétel volt.

Hirdetés

Fotóznál vagy videóznál? Mutatjuk, melyik okostelefon mire való igazán!

PR Vásárlás előtt érdemes megnézni, mit kínálnak az aktuális telefonok, ha igazán ütős képeket vagy profi mozgóképeket szeretnénk készíteni.

Azóta történt

Előzmények