Hirdetés

Desknote olcsón: ECS i-Buddie A900

i-Buddie röpteszt

Bár termékbemutató "rovatunk" pontosan azért született, hogy a monstre tesztek mellett lényegesen több hardverről, újdonságról tudjunk értekezni, és ilyenformán az ide kerülő irományok sem tesztet, sem értékítéletet nem tartalmaznak kötelező jelleggel, azért hűen önmagunkhoz nem állhattuk meg, hogy ne másszunk kicsit a dolgok mélyére... benchmarkokat és "irodai produktivitási teszteket" most és máskor sem mutatunk, mert egész egyszerűen érdektelenek (mindenki tudja, hogy egy 1 GHz-es gép 256 MB RAM-mal elboldogul majd a Word dokumentumainkkal, nem kell ehhez komoly arccal grafikonokat prezentálni), aki pedig játékgépnek venné a notebookot, amúgy is iszonyúan eltévedt.

Az első meglepetés a bootoláskor ért minket, ugyanis a második képernyőnél üdvözölt minket az asztali gépünknél már lassan monitorba égett "No system disk -- Nem rendszerlemez" felirat, ami némileg visszavetette a lelkes tesztelést. Igazából nem panaszkodhatunk, itt arról van szó, hogy az olcsóságnak ára van (még ha ez így kissé paradoxnak is hangzik..), az ECS nem ad operációs rendszert a desknote gépeihez. Más piac, más igények. A laptophoz adott csomagban azért kínunk enyhítésére egy Thiz Linux disztribúciót mellékeltek. Dicséretes, a Microsoft biztosan nem ezeken a gépeken fog bankot robbantani.

Jelen sorok írója több próbálkozás után egy ideje egy HP Omnibook 6100-as notebookot nyúz, így van (némi) viszonyítási alapja. Az ECS A900 mindenképp puritán vas, ahol az alacsony ár elsőrendű szempont volt. Ettől függetlenül az A900 semmivel sem recseg-ropog jobban, mint a nála két-háromszor drágább termékek. Csodát nem kell várnunk az i-Buddie-tól, az nem az ő asztala -- ilyesmit inkább a 7-800.000 Ft-os Toshiba és Sony notebookoknál tapasztalhatnánk, de ennyi pénzért az már nem "csoda", hanem "minimum" elvárás. Azt is el kell mondanunk, hogy a legutóbbi ECS A901-es notebookhoz képest az A900 egy kicsit "túl fapadosnak" tűnt, a két gép közül mi az A901-est javasoljuk. Hazudnánk, ha azt állítanánk, hogy ebben nincs szerepe a.. hmm.. mondjuk "pikáns" sárga színnek, de ez tényleg egyéni preferencia kérdése. Sokaknak bejön, a forgalmazó legalábbis komoly forgalmat bonyolít(ott) az A900-ból.

Az integrált SiS 315-ös grafikus chiptől és az AC'97-es zajkeltőtől senki se várjon csodákat, de leginkább semmit sem... úgy nem lehet csalódni. A DVD lejátszás ugyanakkor működőképes, az SVHS és a line kimenetre belőtt S/PDIF csatlakozó pedig komoly távlatokat nyit előttünk -- specifikációk szintjén legalábbis. Az A900 nem házimozi gépezet.

Ajánljuk-e az A900-et? Bizonyos célokra igen. Akinek a lehető legolcsóbb gép kell, nem zavarja a puritánság, illetve leginkább 2-3 hely között ingázik, és ezen helyeken számítógépet használ, nem jár rosszul. Nettó 155.000 Ft-os árával az i-Buddie a legolcsóbbak egyike, bár örömünnepét némileg beárnyékolhatja az egyre olcsóbb, jogtiszta Windows-zal szállított, mobil alkatrészekből épített HP/Compaq és más márkájú megoldások kategóriája, arról nem is beszélve, hogy filozófiájával az A900 eleve kizárja magát az igazán mobil piacról. Az A900 sem egy rossz termék, ahogy az A901 sem volt az, bár a kettő közül mi az utóbbit javasoljuk. Ha viszont az ár a domináns szempont, az A900-nál szinte kizárt, hogy olcsóbb notebookot találunk.

(Parci)

Az ECS i-Buddie A900 notebookot a Pulsar Hungary bocsátotta rendelkezésünkre. Köszönjük!

Azóta történt

  • Aopen 1847L notebook

    Az Aopen a jelenleg itthon kapható notebookjaival a mindent egyben megkapni vágyókra utazik. Lássuk a celeronos kivitelű változatot!

  • ASUS L5800 notebook

    Az asztali gépek komponenseiből építkező notebookoknak nagy divatja van, az Asus L5800 is ígéretes versenyző.

Előzmények

Hirdetés