Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mike101010

    csendes tag

    Sziasztok,

    Van 1db DELL U2515H és 2db DELL U2520D monitorom. Vettem egy spyder X pro-t, hogy végre egyforma szín legyen az összes monitoron, de akármit, akárhogy próbálok...a 2 egyforma monitor egyezik, a harmadik színe kalibrálás után is teljesen más. Ha csak nyitok egy üres böngészőt a két eltérő típusú monitoron, akkor egy a sima "fehér" háttér az egyiken (U2520D) lilás inkább, a másikon (2515H) fehér szerű.
    A lalibrációt a leírtak szerint végeztem...mindkét (három) monitort reseteltem, beállítottam 6500K-es színre és végig futtattam a kalibrációt. A kalibráció során Wide LED háttér világítást, 200-as fényerőt (próbáltam 120-al is), 6500k színhőmérsékletet adtam meg a spyder appjába mint cél. A kalibráció mindkét monitoron lefut, kalibrálás közben egyedül a fényerőt kéri, hogy állítsam a monitoron, aztán végez és megmutatja, hogy milyen kalibrációval és anélkül. Ezek ellenére, hogy változtat a színprofilon, a két monitor színe mégsem egyforma.
    Ok, ezek nem profi EIZO monitorok, de nem is a legalja. Foto kép szerkesztésre használnám de így nem lehet, hogy azt se tudom melyik a jó és a rossz beállítás. Valószínű vagy én csinálok valamit rosszul vagy nem jól állítok be valamit...de lehetne az is, hogy két különböző monitort nem lehet egyformára kalibrálni? (mondjuk ez hülyeség lenne mert akkor az egész kalibrálásnak semmi értelme). Esetleg ezek a monitorok (annak ellenére hogy nem olcsók és még csak rossz véleménnyel sincsenek róluk) nem alkalmasak erre?

    Köszönöm, ha van tanács, ötlet!

Új hozzászólás Aktív témák