Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Teasüti #4424 üzenetére

    Van némi értelme, hogy miért így működik, de laikusoknak néha talán részben félrevezető lehet, hogy a DisplayCAL alapbeállításokkal az egyedileg készült profilból számolt, és a frissen visszamért értéket veti össze ellenőrzéskor, nem pedig valamik szabvány profilt és/vagy a kalibráláskor megadott célértékeket. Szóval csak magát a profilt ellenőrzi, hogy passzol-e a kijelzőhöz.
    A profilba pedig a kalibrálás utáni mérések alapján ment fehéret (és a többit, de nem 1:1, hanem különböző interpoláció, zajszűrés, stb után, ha sok pontot használtál, nem csak a lehető legkvesebbet).
    De ami szerintem már rossz döntés, hogy a végén a report nem is a profile WP-hez (a most készült profilba mentett WP-hez) képest ad dE értéket, hanem a legközelebbi 100-ra kerekített Kelvin értékhez képest, amit "assumed target"-nek hív (betippeli, hogy mi volt a kalibrálási célérték). Ide szerintem legjobb lenne átmenteni valahogy az eredeti kalibrálási célértéket (pontosan, nem tippre), vagy inkább más alapértelmezést használni: be tudsz pipálni a report-ban egy olyat, hogy "use basolute values" [*], amivel a profil WP-t használja referenciának (a betippelt célérték helyett). Ez talán többet mondd el, mint hogy hol vagy a tippelt célhoz képest... (* Ezt annak idején még én nyaggattam ki Florian-ból. :DDD)
    A másik opció, ami még hasznos lehet, ha emulálni próbálsz egy szabvány színteret a report-hoz (itt is működik majd később az abszolút pipa is). Ilyenkor azt is látod, hogy milyen pontosa lehetnek majd a színek, ha használja egy CMS a profilt valami szabványos színterű anyagokhoz.

    Ha jól emlékszem, a "validate calibration" report hasonló furcsaságokkal bír. Az is egy betippelt, kerekített értékhez képest ír ki dE értéket, nem az eredeti beállításodból olvassa. És mellé kiír többféle számot is, mert a Kelvin nem egyértelmű szám, mint a CIE x,y koordináta pár. Itt ugye legjobb lenne, ha x,y számokkal adod meg a célt is Kelvin helyett és azt használná a "validate" (ha Kelvin-t használtál, figyeld, hogy melyiket, DayLight vagy BlackBody, és a report-ban is azt nézd). Itt nincs is "use absolute" opció.

    Persze, ha nem homogén a kijelző, sokat változhat a mérés a mozgatástól. Akkor is, ha a szög változik (mikor nem "felcuppantod", hanem állványon van és azt mozgatod el közben) és rossz a kijelző betekintési szögfüggősége.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák