Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz scarabaeus #18 üzenetére

    Igen, én úgy fogalmaztam meg magamban, hogy "creepy". Inkább legyen robotszerű egyértelműen, ahogy sok scifiben szerepel, minthogy emberszerű legyen majdnem. Ezektől inkább megijednek, tartanak az emberek. Mivel sok területen "kell" még előre lépniük, jobb lenne ha nem a kinézetre fókuszálnának, hanem az intelligenciára, a hasznosságra, a biztonságos használatra. Mondjuk az én véleményem az a robotokról, automatákról hogy csak ott van létjogosultságuk, ott kellene csak használni azokat, ahol egészségre ártalmas, veszélyes vagy túlságosan monoton a munka, vagy amire az ember nem igazán alkalmas, pl. nagyon precíz munkavégzés. Lehet hogy tud hegeszteni a hegesztő, de a robot azt tized-századmiliméter pontossággal teszi, folyamatosan éjjel-nappal. Az autóipar szerintem jelenleg ideálisan használja fel a robottechnikát, mert csak hegesztésre és festésre használja azokat. Persze ezek inkább csak automaták, de nem is kell hogy okosabbak legyenek.

    Úgy gondolom, hogy ha valaki takarékosságból robotokkal akarja pótolni az embereket, az rossz úton jár, mert a munka nélkül maradt emberek nem vesznek se autót, se számítógépet, se ruhát, de nem szállnak meg szállodában sem...ahogy a robotok sem.

    A jövőben esetleg hasznos lehetne, hogy a holdon, vagy valami aszteroidán robotok végezzenek bányászatot, vagy épületeket építsenek fel. Ehhez sok minden mellett már jóval komolyabb programozás, AI kell, mint egy hegesztőautomatánál. A kinézetük viszont nem kell hogy emberi legyen, sőt talán a humanoid forma nem is ideális arra.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák