Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.bone

    senior tag

    válasz csokabi #5081 üzenetére

    Jó, hogy felhoztad a témát. Pár telefont elnyúztam már (meg sok más LI-ION aksiról működő kütyüt) de még mindig nem igazán tudom hosszú távon mi jó az aksinak.

    Olvastam mostanában egy cikket : http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries

    Nekem ebből az jön le, hogy a lithiom ion batteryket sem lemereíteni nem szerencsés, sem pedig csurig tölteni.
    Sok töltő nem is tölti fel teljesen, csak kb. 85%-ig amitől ugyan gyakrabban kell tölteni, cserébe az aksi élettartama jelenősen megnő (állítólag).

    Az iPhoneom-hoz a dx.com ról rendeltem mindeféle kínai filléres töltőt és bár az elején jó volt a készenléti idő (mert gondolom tele nyomták), de az aksi elég hamar meghalt benne. Cseréltem is kétszer a két és fél alatt.

    Nem tudom, hogy az alacsonyabb töltőáram mennyire befolyásolja ezt, de remélem nem az van, hogy a QI töltő többet tölt bele cserébe meg kinyírja az aksit.
    Bár azt sem tudom a belinkelt forrásom mennyire tekinthető hitelesnek.
    Mindenestre tényleg jó volna valami hozzáértő szaki aki hozzá tudna szólni ehhez :-P

    Amúgy CR-201-ed van?

    "guilty until proven innocent" - Artisjus

Új hozzászólás Aktív témák