Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dezz #22 üzenetére

    Csak nem láttam még mozgás-interpoláció nélküli BFI-t

    Na ez a másik... Így pedig megítélni is nehéz, mert az interpoláció is sokat segít --- már persze az egyik oldalon, a másikon pedig többször annyit ront (legalább is számomra).

    Én némelyiken látom követlenül bekapcsolás után, ahogy hirtelen sötétebb lesz, mint ha kicsit villogna is, másokon nem.
    Például a HX850 az egyik ilyen képmódban 24Hz-es bemenettel úgy vibrált, mint az állat (szerintem 48Hz-en próbált mozit imitálni) de kicsit látszott a finomabbik módon is. Amin pedig nem látom, hogy vibrálna, az "olyan is", magyarul "tipikus LCD", a mozgás sem lesz sokkal jobb (nem még PDP szintű).

    Melyik olyan TV-ben van olyan gyors VA panel, ami nem csóváz? Még az IPS sem olyan gyors, mint a plazma, csak annak tényleg borzalmas a valós kontrasztaránya egy PDP mellett. (A zone dimming pedig amítás, nem varázslat - a gyakorlatban nem mindig elég jó a kontraszt sem, de legalább látni a hibáit is).

    És persze a legfőbb érv: mikor kapok ilyen készülékből (magas kontrasztú IPS) azonos méretűt, mint mondjuk egy Panaosnic 50ST60 ára? Még az 50GT60-at is megvehetem, vagy akár kettőt, netán egy 65ST60-at az 55"-os csúcskategóriás IPS árából, és aztán örülhetek, hogy "ez már majdnem olyan jól kezeli a mozgást, mint egy PDP"? Miért is nem veszek akkor egy 50GT60-at, ami megfizethető, homogén a panel, bámulatosan kontrasztos, színre korrekt, és mozgás közben is éles, illetve kellemes rajta a kép? :U
    (Jó, azt a pár embert megértem, aki tényleg érzékeny bármifél vibrálásra, de a plazmákat a legtöbbeknek csak meg kéne szokni, max 1-2 hónap után olyan stabilnak láthatják a képet, mint BFI nélküli LCD-n.)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák