Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 80hun

    addikt

    válasz silmatauki #29589 üzenetére

    Nem azt mondom olcsón de rakhatsz rá mondjuk Minolta AF zoomot is egy LA-EA4-es adapterrel.
    Olyat ami még nem fókuszmotoros. Az egyetlen hátrány az adapter ára egy kicsit borsos.
    Én is beválalnék egy olyan adaptert.
    A régi Minolta zoom obik is nagyon jók voltak ám , még az olcsóbbak is.
    A fixek meg csodássak.:-)
    Ezeknél még az AF se lassú annyira.
    https://www.youtube.com/watch?v=woWIh4pl1Zg

  • #31733248

    törölt tag

    válasz silmatauki #29589 üzenetére

    Silmatauki, megnéztem a traumflieger.de oldalt, hát, érdekes... A Samsung 45mm-es portréobija ennek alapján a leggyengébb MILC portréobi lehet az összes közül. Az ember azért elvárná, hogy nyitva is jó legyen - hát ez nem az... :( A nagy felbontású szenzorok azért igénylik az ennél jobb obikat.

    A másik csalódás az elvileg profi Samsung 16-50 szereplése. Nem tudom, mennyire megbízható a teszt (gyanítom: nem igazán), de ezek az eredmények kiábrándítóan rosszak, főleg egy 28 megapixeles szenzorral.

    Megnéztem a Sony 16-70-es zoomját, ennek az értékelésében valami brutális különbségek vannak. A photozone.de oldalon a Sony zoomjai rossz értékeléseket kapnak, az említett obinak mindössze másfél(!) csillag jutott. Ehhez képest:

    - A photographyblog.com a maximálisan elérhető 5 csillagból 4,5-öt adott neki, Highly Recommended minősítéssel.

    - Az ephotozine.com 5-ből 4 csillagot adott neki, "Recommended" minősítéssel, kiemelve, hogy "high quality optic capable of delivering excellent quality".

    - Az slrgear.com tesztelője szintén elégedett volt vele, megjegyezve, hogy "very versatile, lightweight, well-built lens with good image quality. The images are quite sharp, even wide open, and the autofocus performance is excellent".

    - A pcmag.com az elérhető 5 csillagból négyet adott neki, kiemelve, hogy szerintük a sokat dicsért "Olympus PRO zoom for Micro Four Thirds is just a bit better". A szerkesztői minősítése: "Excellent".

    A thephoblographer.com szintén nagyon dicsérte, az élességére azt írták, hogy "Stunning–absolutely stunning. We almost never wanted to stop this lens down".

    Ez pusztán a kíváncsiságom okán, egyébként továbbra sem jövök izgalomba a zoomoktól. :N Mondjuk kültéren használok időnként egy tükrösökre szánt SAL-55200-at, jellemzően 80-100mm körül f4-en, portéra, fél vagy egész alakra. Az jobban tetszik, mint a hasonló átfogású natív E-s obi (SEL-55210), képminőségben és fényerőben is jobb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák