Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    válasz Milka 78 #7042 üzenetére

    Nem rosszak ezek a procik. A 3,8GHz-es órajel 6 maggal 80W-ért cserébe egy teljesen vállalható kompromisszum nekem, most mennyit akarjak ennyi pénzért? Vehettem volna ennyiért 6. meg 7. generációs használt Intelt akkor már használt alaplappal. Ez legalább új, garis. Egyedül azt sajnálom, hogy a busz órajel elmászik energiagazdálkodással, mert így 27W a proci idle ebben a PRO4 lapban, ami azért egy kicsit sok, de hát most Istenem. Minden nem lehet. Akinek nem tetszik vagy kinyomja a tuningot aztán kész, vagy vacakol vele többet.

    Találomra rendeltem a konfigot és összességében kellemes meglepetés. Egyedül a DDR4-en buktam ki, hogy ennyi pénzért rátesznek erre az Aegis-re egy matricát wtf és még le sem lehet szedni, mert ugrik a gar. Ezmiez már? Persze netes fotókon teljesen úgy néz ki, mintha egy megszokott alu lemez lenne.

    Ezt talán inkább kihagynám másodszorra, de úgy egyébként most mit mást, erre lehetett menni. 26k-ért elvitték az i7-3770 procimat, 9k-ért a 8GB DDR3 kitet meg 8k-ért a Z77 lapot kehes BIOS-al (srác tett bele egy újat egy bontott lapból). Most ezt még el lehetett így adni pár nap alatt. Egy 50-es különbözettel belefért a 3200-as 16GB-os RAM kit is meg a vacak Ft árfolyam is.

    16GB-os DDR3 kitet sem akartam már igazából venni, a 8GB meg már ramból is kevés volt, procihasználat 1060 3GB mellett is előfordult, hogy 100%-on .
    Onnan meg már, hogy csere az 1600AF eléggé best most ennyiért és már meg lehet venni ezeket az Asrock lapokat. Az Asrock nem olyan hulladék, mint 15 éve. Teljesen vállalható és ahogy néztem a többin ezért a pénzért nincs is két M2, csak egy. Ez is kapóra jöhet még, ki tudja.
    Lehet kis tuningnak venni a 4GHz-et, de nekem a 3,8 is elég, minek fűteni a fetekkel? Ezt is csak azért hagytam rajta, mert van, ami vacakul van megírva és csak 1 szálon fut vagy max 4-en és akkor nem árt a magasabb órajel.

Új hozzászólás Aktív témák