WayteQ HD-95RF: egy olcsó set-top box

Extrák és értékelés

Tévéújság

Az EPG nem az igazi, mert amellett, hogy nem egy szépségdíjas darab, még a tudása is kicsit szegényes. Már alapból az, hogy csak öt adó másfél órányi programja fér ki rá, nem az igazi, ráadásul a különféle egyéb funkciók is hiányoznak belőle. Így például nem lehet a műsorokat típusuk szerint sorba rendezni, illetve az sem kapcsolható be, hogy az elektronika figyelmeztessen, ha egy kívánt műsor elkezdődik. A modell egyébként lehetővé teszi az egyes adások rögzítését az USB porton keresztül csatlakoztatott merevlemezre, és az esetleges időzítés beprogramozására az Elektronikus Programmagazinban nyílik lehetőség. Bár a műsorok tartalmáról lekérhető rövid ismertetés, azonban a karakterek nagy mérete miatt scrollozni kell a szöveget, ami egy idő után borzasztóan idegesítő.

Játékok

A sudoku és az amőba személyében két darab beépített logikai játékkal is rendelkezik a set-top box. Jellegükből fakadóan nem olyan nagy tragédia, hogy grafikájuk nem túl szép, viszont kezelésük távirányítóval kész rémálom. Nehézkes, lassú, sokat kell vele szerencsétlenkedni, úgyhogy a legfanatikusabbakon kívül valószínűleg mindenki elég hamar fel fogja adni a küzdelmet. Az ötlet nem rossz, de a megvalósítás ebben a formában nem az igazi.

Értékelés

A rövid ideig, de még tartó analóg korszakban, ha valami gondja támad az antennának a sugárzott jelekkel, esetleg azok vétele az időjárás miatt nem tökéletes, akkor könnyen előfordulhat, hogy szemcsés lesz a kép, esetleg beremeg, vagy a színek világgá mennek. A digitális érában ez már nincs így, ha probléma adódik, akkor a kép pixeleire esik, esetleg teljesen eltűnik. Tehát átmenet nincs, kompromisszumok nincsenek, épp ezért fontos, hogy a tunerek megpróbálják minél jobban kihasználni az antennákban rejlő lehetőségeket, és ez az a terület, ahol tapasztalataink szerint ez a készülék nem teljesített olyan jól.

Kisméretű, egyszerű kis szobaantennánkkal ugyanis nem mindig volt hajlandó normálisan együttműködni, csak akkor, ha azt kilógattuk az ablakon, ami azért nem egy normális megoldás. Viszont az is igaz, hogy mindezt csak az első emeleten produkálta, a magasban már ilyen gondok nem jelentkeztek. És persze arról sem szabad megfeledkezni, hogy a nagyobb teljesítményű antenna bevetése után már semmi probléma nem akadt, viszont így benne van a pakliban, hogy az átálláshoz a set-top box 7500 forintos ára mellett még antennára is költeni kell majd.

Az olyan kapcsolódó szolgáltatások, mint a műsorok külső adattárolóra történő rögzítése vagy az elektronikus tévéújság, jól működnek, használhatóak, még akkor is, ha utóbbi nem a legszebb, és egy-két plusz funkcióval igazán felruházhatnák. A médialejátszó abszolút pozitív csalódást okozott. Természetesen itt is lenne még mit csiszolni, azaz nem lenne hátrány, ha támogatná az ID3 tagek kezelését vagy péládul képes lenne az animgifek és DivX videók lejátszására – de azért összességében rendben van. Az teljesen egyértelmű, hogy a CI slotot a költségek csökkentése miatt hagyták ki belőle, és biztos vannak olyan potenciális vásárlók, akiknek nincs szükségük a fizetős adásokra, így ezt felesleges lenne hibaként felróni. 7500 forintos árával egyértelműen az olcsóbb darabok közé tartozik. Nem a leginnovatívabb termék a piacon, de feladatát megfelelően ellátja, úgyhogy alapvetően elégedettek voltunk vele.


WayteQ HD-95RF set-top box

elefant

A WayteQ HD-95RF set-top boxot a WayteQ magyarországi képviselete bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés