Hirdetés

Vadászat RGB-ben: Chieftec Hunter ház

Edzett üveg, négy, RGB-s ventilátor, ezekhez külön vezérlés és 30 000 forint alatti ár. Papíron ígéretes a Hunter, de az ördög a részletekben rejlik.

Mérések és értékelés

Összerakás után először zajszintmérés következett, mégpedig a megszokott módon: fehérzaj-generátorként használt telefonunkat a gépház belsejébe helyezve megnéztük, mennyit csillapít a Chieftec Hunter az 56 dB-es hangnyomást generáló mobil hangján. Mivel a gyártó ezt a házat inkább a szellőzésre hegyezte ki, így nem fogunk senkit meglepni azzal, hogy gyakorlatilag semmit, kívülről 52 dB-es zajszintet mértünk, de volt olyan pozíció is, ahonnan maradt az 56 dB-es hangnyomás.

Ezen persze egy keveset segíthetett volna a Chieftec azzal, hogy például zajcsökkentő panelt szerel a gépház jobb oldalára, de a nyitott elő- és fedlap mellett azért ez sem hozna radikális változást, viszont elvenne az így is kissé szűkre szabott, kábelezésre kialakított helyből.

Következő mérésünk már inkább volt a Hunter kedvére való, hiszen a szellőzést vettük figyelembe, melyhez a hűtéstesztekben is fontos szerephez jutó konfigurációt használtuk, benne az 1,25 volton és fix 4 GHz-es órajelen üzemelő Core i7-5960X processzorral. A terhelést az AIDA64 adta, ezúttal CPU-ra, FPU-ra és GPU-ra kihegyezve. Minden mérésnél rögzítettük a CPU, GPU és az alaplapi dióda által jelzett hőmérsékleteket.

Először kikapcsoltuk az alaplapi ventilátorvezérlést, így a Noctua NH-D15 egyetlen ventilátora végig maximális teljesítménnyel működött. Két mérést végeztünk ebben a helyzetben: először a házba épített ventilátorok kikapcsolt állapotában, második menetben pedig rákötöttük ezeket is az alaplapra, mely így maximális fordulatszámon hajtotta őket.

Elég jól látszik, hogy míg a zajszűrés nem erőssége a Hunternek, addig a szellőzése kiváló: alacsony terhelés mellett gyakorlatilag a konvekciós áramlás is elegendő a belső tér lehűtésére, ha pedig megjáratjuk a négy ventilátort, akkor akár egy HEDT konfiguráció által termelt hőmennyiséget is könnyedén kisöpörnek.

A négy, maximumon forgó légkavaró viszont nem nevezhető némának, körülbelül 29 dB-es zajszintre számíthatunk ekkor tőlük, ezért végeztünk egy második mérést is, melynek során egy átalakított profillal 18 dB alá vittük le ezt, gyakorlatilag némává varázsolva a gépházat. Ebben az esetben a következőket láttuk:

Megnyugodhatunk tehát, nem muszáj maximumon járatni a Hunter négy ventilátorát a megfelelő légcseréhez, igazából néma üzemben is elég jó tempóban cserélik a levegőt a gépházban ahhoz, hogy ne kelljen a komponensek túlmelegedésétől vagy a hangossá váló processzorhűtéstől tartanunk.

Értékelés

Egy 28 000 forintos számítógépház már nem tartozik az olcsó kategóriába, így itt nem elég a minimumot nyújtani, hanem jó ár/érték arány mellé még jó teljesítményt is elvár az ember. Mindezt figyelembe véve a Hunter nem áll rosszul, hiszen egyrészt valódi edzett üveg az oldallap, másrészt az árban négy ARGB-s ventilátor, valamint egy ARGB- és ventilátorvezérlő is benne foglaltatik, mely ráadásul dedikált gombokkal és alaplapról is irányítható. A ház szerelhetősége nem rossz, elegendő HDD/SSD-fiókot kapunk, és még a kivitel is igényesnek mondható. Amennyiben tehát egy olyan gépházat keresünk, mely mindezeket tudja, és a szellőzése is kiváló, a Hunterre mindenképpen érdemes vetni egy pillantást.


[+]

Nem ajánlható azonban a Hunter minden helyzetre: ha például fontos a csendes működés, akkor nem biztos, hogy ez lesz a legjobb ajánlat, hiszen gyakorlatilag zéró zajszűréssel bír. Nem hagyhatjuk szó nélkül a kitörhető hátlapi lemezeket és a kissé már túl hajlékony oldalpanelt sem – annál is inkább, mert a 30 000 forint alatti árkategóriában elég nagy a verseny, sok cég kínál hasonló paraméterekkel rendelkező terméket.


Chieftec Hunter számítógépház

Wombath

A Chieftec Hunter házat a Chieftec bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés