Sapphire EDGE VS8: mini PC Trinity-vel

Próba

Bekapcsolás után a hűtés intő jelként egy pillanatra felsivított, de aztán szerencsére megnyugodott. Operációs rendszer – Windows 8 – telepítése közben fedeztük fel, hogy a merevlemezt gyárilag két partícióra bontották, és aki nem gyalulja le a másodikat, annak a CD-n található meghajtócsomag lesz a jutalma, vagyis a gyártó gondolt arra, hogy optikai meghajtó híján problémás lehet ezeket feltelepíteni.

A következő tapasztalatunk kellemetlen volt: a kis EDGE VS8 beépített Wi-Fi adaptere nem bizonyult valami combosnak. A routertől öt méterre és egy falnyira már komoly problémái voltak a jel befogásával, pedig ez a pozíció az okostelefonoknak és tableteknek nem szokott gondot okozni.

Friss operációs rendszerrel és meghajtókkal már ment minden, mint a karikacsapás. Az alacsony órajelű, de mégis csak négymagos processzor fürgén végrehajtotta utasításainkat, ebben a kétcsatornás memória jó, a lassúcska merevlemez kevésbé jó társa volt. A játékokban tapasztalt csorbát multimédiás teljesítményével kiköszörülte az integrált Radeon, nem találtunk olyan videóformátumot, aminek lejátszása gondot okozott volna az EDGE VS8-nak.

Nyugalomban határozottan hallható, de nem tolakodó, notebook jellegű hangja van az EDGE-nek, ami filmek halk jeleneteinél belezavart a szórakozásba, de egy Hi-Fi szekrényből már minden bizonnyal nem hallatszana ki. Talán mondani sem kell, hogy filmezés közben maradt ez a zajszint. Az APU egyórányi nyaggatásának tovább erősödő hang lett az eredménye, de nem túl erős, hangszínben valahol a notebookok halk zúgása és az Ultrabookok sivítása között. Ekkor az EDGE VS8 burkolatán 32-49 °C-ot mértünk; nyugalomban ez az érték nem volt sokkal alacsonyabb, 30-45 °C.

Hasonló platformmal szerelt notebookokhoz viszonyítva meglehetősen soknak találtuk a Sapphire Edge VS8 fogyasztását. Nyugalomban 16 wattot mutatott a fogyasztásmérő, ez háromszorosa egy Ultrabook energiaigényének, a videózás közben tapasztalt 26 watt pedig nagyjából a duplája. Teljes terhelésen az elvileg 19 wattos APU-val szerelt apróság 36 wattot fogyasztott, ami szintén gyanúsan sok. Az interneten kutakodva azt találtuk, hogy más tesztelők is hasonló adatokat mértek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés