OCZ Vertex 4 SSD megújult vezérléssel

Másolásos tesztek, játékok

A két következő "teszt" (másolás) eredetileg még a SandForce vezérlőinek olykor becsapós teljesítménye miatt született meg. Lemértük, hogy egy már tömörített Windows 7-et tartalmazó képfájl mennyi idő alatt másolódik át a tesztelendő háttértárra. A képfájlokat egy 250 GB-os Intel 510 SSD-n helyeztük el, ami – ahogy az IOMeter eredményből is látszik – körülbelül 450 MB/s-es szekvenciális olvasásra képes, tehát a meghajtók írási teljesítményét szinte biztosan nem korlátozza.

Ezután szintén Total Commanderrel a Batman – Arkham Asylum játékot másoltuk át a teszt-SSD-re. Az eredményeket látva elmondhatjuk, hogy a Vertex 4 nem szerepelt rosszul, különösen, ha a közvetlen elődhöz viszonyítjuk. Érdekesség, hogy az előtte szereplő meghajtók egyikében sem az IMFT (Intel vagy Micron) 25 nanométeres NAND chipjei találhatóak. A Samsung saját egységekkel operál, az Intel 510 még a régebbi, 34 nanométeres IMFT egységeket használja, míg a Vertex 3 MI és a Transcend SSD720 Toshiba és SanDisk NAND-okkal van szerelve.

Tettünk egy próbát a Photoshop telepítőjének RAMDiskre másolásával – ez lényegében az SSD olvasási sebességét méri, hiszen az SSD-ről másolunk a RAMDiskre. Ebben az mérésben az új Vertex már csak egy másodperccel maradt el a korábbi sorozat MAX IOPS modelljétől.

Ezután a RAMDiskről feltelepítettük a Photoshopot, amivel az SSD-k írását teszteltük, de ez felhasználóközelibb mérés, mert egy telepítés idejét mértük le. Itt a Vertex 4-nek nem sikerült villantani, és csak egy másodperccel volt gyorsabb a Kingston V+200-nál.

A játékbetöltési időkhöz most is két jól bejáratott játékunkat használtuk. Itt most sem láthattunk egetverő különbségeket, csak a S.T.A.L.K.E.R mutatott egy nem túl nagy, 2 másodperces differenciát a leggyorsabb és a leglassabb SSD között.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés