Mit jelent az extrém tuning?

toyone

Tóth Gergő, alias toyone 2006-ban még csak AMD-s gépének alapvető tuningjával foglalkozott, egy évre rá viszont már szárazjéggel hajtotta Pentium E2180 processzorát egy Gigabyte P35-DS3 alaplapban (szerk.: ezen sorok éppen egy ilyen számítógépen íródnak). Gergő civilben a Notebook.hu-nál dolgozik, mely két éve támogatja tuningos törekvéseit. Első komoly eredménye a Gigabyte Open Overclocking Event magyarországi döntője volt, ahol subaruwrcvel egy csapatban győzedelmeskedtek, és az idei Veletechen is bemutatta tudását. Egyik legnagyobb élményének tartja a 2010-es BGS rendezvényt, ami nem is verseny, hanem bemutató volt. Itt mondhatni fordult a kocka, mert most őt nézték meg munka közben az elismert hazai extrém tuningosok, Achill3us és Overlocker, akiket korábban még csak a nézőtérről figyelhetett.

Mindemellett extrém tuningos álmai szerények maradtak, nem akar rekordokat tartani, csak a szórakozásért csinálja. Annak örülne, ha a szponzoroktól kölcsönkapott hardverek nem csak egy-két napra, hanem jóval hosszabb időre nála maradhatnának, hogy alaposabban kitapasztalhassa őket, de tisztában van vele, hogy egy olyan kis országban, mint a miénk, erre nincs igazán lehetőség.

Hardverből az AMD termékeit is kedveli, mert ott alacsonyabb költségből lehet extrém tuninghoz használható processzort előteremteni, és van néhány finomhangolási lehetőség arra az esetre, ha nem a várt órajeleket hozza az adott példány. Az Intelnél a Gulftown (LGA1366) rendszereknél van lehetőség hasonlóra, ami pont emiatt tetszett neki, az Ivy Bridge (LGA1155) processzorok pedig új lehetőséget nyitottak a 2D-s időeredményeinek leszorításra tett kísérletekben. Benchmarkból elsősorban a 2D-seket szereti, például a SuperPI 1M és 32M vagy a PiFast, mert ott nem kell még a VGA hangolásával is bíbelődni, de az Aquamarkot, 3DMark01 és 05-öt sem veti meg.


Rögtönzött ranglista a helyben elért eredményekkel

Az Asus extrém tuning összejövetelén Overlockerrel együtt építettek Asus Maximus V Formula alaplapra és Core i7-3770K processzorra, G.Skill memóriát, OCZ SSD-t, Enermax Modu 87+ tápot és Ryba gyártmányú potot használva. A többiekkel ellentétben nagyon jól ment az alaplapjuk, nem ázott át vagy fagyott le, aminek kulcsa az alapos szigetelés volt. Sajnos ez a processzor sem volt acélos, de azért sikerült vele pár érdekes eredményt elérni, Super PI 32M és PiFast magyar csúcsot dönteni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés