LG 32GP850, a felsőkategóriás gamer monitor

Kipróbáltuk az egyedi külsejű, kifejezetten játékosoknak tervezett kijelzőt.

Képminőség

Panel

A termékbe a vállalat saját fejlesztésű, 31,5 inches képátlóval bíró, 2546x1440 képpont megjelenítésére képes, 93,24 ppi pixelsűrűségű, Nano IPS technológiára épülő kijelzője került. A megjelenítőt a szokásoknak megfelelően bevonták valamilyen speciális anyaggal, amely hatékonyan oszlatja és nyeli el a zavaró külső fényeket.


[+]

Fényerő, képfrissítési ráta

A háttérvilágításért a keretbe épített LED-ek felelnek, amelyeket egy speciális filmréteggel egészítettek ki, ez elnyeli a fény bizonyos hullámhosszait (például a fölösleges sárgákat és narancssárgákat, ami pontosabb pirosakhoz vezet), ez a Nano IPS eljárás lényege. A fényerő beállítását nem PWM-mel oldották meg, tehát az elektronika nem villogtatja a képernyőt a fénysűrűség csökkentése érdekében, amiért egyértelműen dicséret jár.

A monitor biztosítja a nagy dinamikatartományú tartalmak megjelenítésére, és a 455 cd/m²-es maximális fényerőnek köszönhetően a HDR effekt érzékelhető, de tény, hogy vannak már monitorok amelyek e téren jobb teljesítenek. A kijelzőt ellátták egy olyan technológiával, amely elméletileg képes a hagyományos SDR anyagokból HDR-szerűt varázsolni, de az az igazság, hogy ez nem működik hibátlanul, a végeredmény olykor természetellenes, így ezt nem igazán erőtettük. A legkisebb fényerő méréseink szerint 10,9 cd/m², ami kellően alacsony ahhoz, hogy éjszaka, sötét szobában is lehessen használni úgy, hogy ne legyen zavaró.

[+]

A monitor maximális képfrissítési frekvenciája az overclock funkció segítségével 180 Hz-ig tolható ki, de ilyenkor nem kapcsolható be a dinamikusan változó képfrissítési ráta, ha valaki mégis erre vágyik, akkor be kell érnie 165 Hz-cel. A videokártyával történő szinkronizáláshoz G-Sync és FreeSync is rendelkezésre áll, tartománya 48-165 hertz közé esik. Az NVIDIA és az AMD hivatalos tesztprogramjainak lefuttatása alapján szerzett tapasztalatok birtokában ki lehet jelenteni, hogy ez a technológia működik is.

Homogenitás, válaszidő

A modell válaszideje 12 ms, amely több fokozatban 1 ms-ig csökkenthető úgy, hogy ilyenkor sem tapasztalható zavaró utánlövés effektus. Az input lag a Leo Bodnar eszközzel végzett méréseink szerint 9,8 ms, ami nagyon jó értéknek számít, tehát tényleg egy ízig-vérig gamer eszközről van szó. A fényerő eloszlása műszeres méréseink szerint nem egyenletes, a homogenitás tehát nem tökéletes, és maximum 14 százalék körüli eltéréseket tapasztaltunk az egyes képrészletek között. Az átmenetek viszont egyenletesek, a hétköznapi használat során egyáltalán nem vehetőek észre foltok a kijelzőn.

Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett
Homogenitásvizsgálat: fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]

Betekintési szög

A (Nano) IPS panel elméletileg remek betekintési szöget kínál, és ez az LG 32GP850 esetében is bebizonyosodott. Csak kiszorított pozícióból, tág szögekből érzékelhető a szaturáció enyhe változása, a tónusok fakulása, de igazán markáns eltérésekről ilyenkor sincs szó azért. A lényeg, hogy normális hétköznapi használat esetén, amikor a felhasználó szemben ül a képernyővel, ez nem tűnik fel, és azt is fontos megemlíteni, hogy az IPS glow jelenséggel sem találkoztunk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés