LG 47LA860V: egy okos, bombajó 3D tévé

Képminőség

Az LG azon kevés cég közé tartozik, amelyik rendelkezik saját fejlesztőközponttal és gyártóüzemmel, így ebbe a modellbe is a vállalat saját IPS panelje került. A sokoldalú beállítási lehetőségeknek köszönhetően az is megtalálhatja a számítását, aki a már-már műanyag hatásúba hajlóan élénk, harsány színekért és rendkívül világos tónusokért rajong, de az is, aki inkább a természetes, visszafogottabb képvilágot részesíti előnyben.

Az Edge-LED háttérvilágítású technológia esetében mindig benne van a pakliban, hogy a megjelenik a felhősödés a háttérfény egyenőtlen eloszlása miatt. Ettől azonban ennél a tévénél nem kell tartani, hiszen tévézés, filmezés, böngészés vagy az alkalmazások futtatása során nyoma sincs a zavaró foltoknak. A zajosodást viszont továbbra sem sikerült teljesen száműzni a televízióból, viszont az is igaz, hogy ezzel csak a gyenge minőségű forrásból származó SD tartalmak esetén kell számolni. Ezen segíthet a Zajcsökkentés nevű képjavító funkció, de azért érdemes óvatosan használni, mert túlságosan agresszív fokozaton hajlamos összemosni egyes képrészleteket. Az utánhúzás még mindig jellemző egyes LCD televíziókra, de jelen modell nem tartozik közéjük, tehát még a gyorsan mozgó kisméretű objektumok sem vonszolnak maguk után uszályt.


A betekintési szög horizontálisan és vertikálisan is megfelelő. A sötét árnyalatok csak akkor kezdenek fakulni, ha kényelmetlenül éles szögből nézi az ember, de ekkor már nem is ez fogja zavarni, hanem a panel és a keretek elé épített becsillanó, tükröződő üveg. A képmódosító szolgáltatások közül meg kell említeni a Dinamikus kontrasztot és a Helyi sötétítést, amelyek aktiválása után az elektronika automatikusan módosítja vagy a kontrasztarányt, vagy egyes képrészleteknél a fényerő mértékét. Ennek köszönhetően elméletileg kontrasztosabb lesz a kép, illetve a második esetében még a fogyasztás is csökken, azonban ez a valóságban azzal jár, hogy a világos és sötét tartalmak gyors váltakozása esetén enyhe vibrálás, villódzás jelenhet meg a képernyőn. A Szuper felbontás aktiválásával az alacsony felbontású, enyhén pixeles anyagok javíthatóak fel. A végeredmény persze sohasem lesz olyan, mint egy már eredetileg is HD vagy Full HD anyag esetében, de azért szemmel látható a változás.

Akadozással egyáltalán nem találkoztunk, de ha valaki nem találná eléggé folyamatosnak a képet, az bekapcsolhatja a TruMotion interpolációs technológiát. Ennek több előre programozott fokozata létezik, sőt a felhasználó akár saját ízlése szerint is beállíthatja a virtuális és a tiszta fekete képkockák felbukkanásának gyakoriságát. A kötelezőnek mondható 16:9 és a 4:3 képarány mellett kiválasztható a 14:9 mód is, illetve elérhető két nagyított opció is, amely értelemszerűen a látásproblémákkal küzdők számára lehet hasznos. Amennyiben valaki nem óhajt ilyesmivel vacakolni állandóan, az rábízhatja magát az elektronikára, ugyanis az automatika mindenféle különösebb torzítás nélkül húzza szét a képet és tölti ki teljesen a kijelzőt.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés