LG 47LA860V: egy okos, bombajó 3D tévé

Beállítások, hangzás

Az előzetesen beprogramozott képbeállításokkal nem spóroltak, így valószínűleg mindenki megtalálja majd az ízlésének megfelelő profilt. A Mozi, mint már annyi más esetben, meleg színvilággal, visszafogott tónusokkal és viszonylag alacsony fényerővel dolgozik. A Normál és a Játék ezzel szemben inkább a hideg árnyalatok kedvelőit célozza meg, utóbbi esetében ráadásul ki van kapcsolva az összes képjavító, képmódosító eljárás a válaszidő csökkentése érdekében. Az Élénk nevéhez méltóan ezúttal is túlságosan világos, a színek természetellenesen harsányak, a háttérvilágítás pedig szemfájdítóan erős. Otthon biztosan kevesen fogják ezt preferálni, viszont az is igaz, hogy kevéssé ideális körülmények között ez lehet sokszor a legjobb megoldás. Az ECO mód kiválasztásakor a külső fényerőt mérő szenzor játssza a főszerepet, hiszen a háttérvilágítás mértékét mindig ehhez igazítja a készülék elektronikája, így konstans értékekről nem beszélhetünk.

Egy kalibrátorral, illetve a LaCie Blue Eye Pro névre hallgató alkalmazás segítségével vettük szemügyre tüzetesebben az előzetes beállításokat. Sorrendben ezek a következők: ECO, Élénk, Játék, Mozi, Normál. A kép jobb oldalán látható, hogy a bemért 18 szín milyen mértékben tér el a referenciától. Ennek meghatározására használatos a delta E, ami egy olyan numerikus érték, amely két különböző szín távolságát határozza meg egy színrendszeren belül. Minél kisebb a delta E értéke egy adott színnél, annál közelebb áll a referenciához, vagyis annál jobb.


Itt pedig következzenek a kalibrátor segítségével megtalált ideális képbeállítások:

LG 47LA860V
Kontraszt 81
Fényerő 50
Háttérfény 49
Árnyalat 0
Színtelítettség 50
Színhőmérséklet Meleg
Szuper felbontás Ki
Dinamikus kontraszt Ki
Zajcsökkentés Ki/Minimum
MPEG-javítás Ki
Élkiemelő Ki
Gamma 2,2
Fekete szint Alacsony
Tru Motion Ki
Helyi sötétítés Sötét
Fehéregyensúly piros 4
Fehéregyensúly zöld -6
Fehéregyensúly kék 7

Megszólalás

Az első bekapcsolás után azonnal feltűnik a szokásosnál némiképp teltebb, dinamikusabb hangzás, ami arra enged következtetni, hogy egy külön mélynyomót is építettek a készülékbe. Ez így is van, de attól, hogy a vetélytársak nagy többségnél szebben, jobban szól, még nem jelenti azt, hogy a 2.1-es hangrendszer képes lenne kiváltani egy jó minőségű házimoziszettet vagy hangprojektort. Tehát aki szeretné reprodukálni otthon a filmszínházakban megtapasztalt hangzásélményt, annak be kell szereznie egy külső audiorendszert.

Az előre programozott hangprofilokkal sem spóroltak, hiszen a középutat képviselő, általános használat mellé szánt Normál mellett a Zene, Mozi, Sport és Játékgép módok is megtalálhatóak a kínálatban. Emellett persze mindenkinek lehetősége nyílik arra, hogy a saját ízléséhez igazítsa a magas és mély hangok arányát, bekapcsolja a beszédhang kiemelésre szolgáló Tiszta hang funkciót vagy épp a Virtuális térhatást. Utóbbi ugyan jól hangzik, de annyi más készülékhez hasonlóan a valóságban nem képes megteremteni a surround megszólalást.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • LG

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés