Hirdetés

Látogatás a tápjairól híres FSP sencseni gyáraiban

Sencsenben a cég szünetmentes és "hagyományos" tápegységeinek gyárában is jártunk.

Minőségellenőrzés, komponensek tesztelése stb

Az FSP-nél nem csak összeszerelés folyik, hanem helyben számos tesztelést el tudnak végezni; a Huili gyár lényegében a fejlesztőközpont részeként működik. Ezeket vesszük most sorra nagy vonalakban, hiszen az egyes tesztállomások neve árulkodik arról, mire is használhatóak.


[+]

High Temperature Operating Life, röviden HTOL, magyarul: magas hőmérsékleten vizsgált élettartam.


[+]

Hőmérséklet és páratartalom: a legyártott termékek különféle éghajlatú országokba kerülnek, így minden körülmények között helyt kell állniuk. A kamrákban ezen éghajlatok két legfontosabb környezeti paraméterét képesek szimulálni.


[+]

Változó hőmérsékletű kamra, termikus sokk: akár gyors hőmérséklet-változásokat is elő tudnak idézni. A hűtést folyékony nitrogén biztosítja, amivel pillanatok alatt be lehet avatkozni.


[+]

Ventilátor-élettartam teszt: kevés bosszantóbb dolog van, mint egy zörgő ventilátor a tápegységben, ezért különféle hőmérsékleti viszonyok között vizsgálják a légkavarók élettartamát is, nem elégednek meg a beszállító által megadott adatokkal.


[+]

Ventilátor-légszállítás: a tápegységekben felhasználásra kerülő ventilátorok légszállításáról a gyártó saját tesztben is meggyőződik.


[+]

„Félsüketszoba”: lényegében belülről zajelnyelő (visszaverődés-gátló) anyaggal burkolt, vaskos ajtóval záródó, fémborítású szoba, ahol elsősorban a zajszintmérést végzik, de más célra is alkalmas. A szobát amúgy mi is kipróbálhattunk, és elsőre jó móka, de hosszútávon a csend őrjítő tud lenni.


[+]

Vibrációteszt: szállítás közben a csomagolás ellenére számos különféle monoton és tartós rázkódásnak vannak kitéve a tápegységek, így ezt szimulálva is meggyőződnek a megbízhatóságról, illetve a csomagolás minőségéről.


[+]

Ejtésteszt: megvizsgálják, hogy a szállításra kész, teli dobozok és a bennük lévő termékek hogyan reagálnak az olyan hétköznapi eseményekre, mint a doboz leejtése.


[+]

Egészségre ártalmas anyagok tesztje: a gyártónak nem elég, ha a beszállító szavatolja, hogy nincs káros anyag a termékében, erről a gyártónak is meg kell győződnie, hogy ez valóban így van.


[+]

Surge, ESD, EFT: eletromos behatások vizsgálata, mint villám/túlfeszültség, elektrosztatikus és egyéb gyors tranziens tesztek.


[+]

Conduction test: elektromágneses zajkibocsátás tesztje.


[+]

A végső minőségellenőrzést a csomagolt, kiszállításra szánt egységekből történő kiemelés jelenti. Lényegében ennek menete pofonegyszerű: meghatározott darabszám legyártása után véletlenszerűen kiemelnek pár kartont, ezeket felbontják és szintén véletlenszerűen mindegyikből kiválasztanak pár darabot. Ezeket alapos tesztelésnek vetik alá, ahol minden szempont szerint megvizsgálják a kész egységeket, ezt pedig dokumentálják.


[+]


[+]


[+]

A tesztelésre váró dobozokat, a hibátlan és a hibás darabokat tartalmazó darabokat külön színnel jelölt területeken álló raklapokra pakolják, és más színű ragasztás kapnak azok a csomagok, amelyek darabszámban nem teljesek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés