Hordozható eszközök és a Kaverire készülünk

Alaplapok Kaverihez


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

A hét legjelentősebb hardveres eseménye az AMD új processzorcsaládjának, a Kaverinek a startja volt. Az előremutató, fúziós megoldás elméletét tekintve inkább a jövőre, semmint a jelenre fókuszál; hagyományos CPU-teljesítménye nem sokat nőtt, viszont még erősebb lett GPU részlege. A modern, heterogén programozás révén érdekes jövőnek néz elébe, feltéve, hogy a szoftverfejlesztők élnek a mérnökök által biztosított lehetőségekkel. Egyelőre néhány darab Kaveri lapka érkezett még csak a hazai piacra. Az A10-7850K nagyjából 53 000 forintba kerül, ám ennyi pénzből pillanatnyilag egy különálló processzor és grafikus kártya kombinációjával jobb teljesítmény hozható ki. A szerényebb grafikus képességekkel rendelkező A10-7700K-t 47 000 forint környékén listázzák.


Asus A88XM-A és Asus A88XM-Plus

Alaplapok terén sokkal jobb a hazai helyzet. Az új processzorok FM2+ aljzatba illeszkednek, ami szintén megeszi a korábbi FM2-es APU-kat, így nem kell hozzá feltétlenül Kaverit venni. Az Asus kínálatában egyelőre két nagyon hasonló microATX-es modell szerepel. Az A88XM-A és A88XM-Plus egyformán AMD A88X vezérlőchipre épül, mindkettőnek négy memóriafoglalata és három monitorkimenete (HDMI, DVI, D-Sub) van, illetve két hátlapi USB 3.0 csatlakozóval rendelkeznek. A különbség köztük, hogy a Plus végződésű lap fejlettebb áramellátó részleget kapott, továbbá hat helyett nyolc SATA 3.0 csatlakozót és egy helyett két hosszú PCI Express aljzatot Ennek fényében jobb választásnak ígérkezik, hiszen három év garancia mellett körülbelül 19 500 forintba kerül, míg az A88XM-A nagyjából 18 300 forintot kóstál.

Az Asrocknál a korábbi A75-ös vezérlőchip köré is építettek FM2+ foglalatos alaplapot, az új aljzatot rendszerint a név végére helyezett + jelöli. Az FM2A75 Pro4+ teljes ATX méretű, 4 + 2 fázisos áramellátási részleggel érkezik és kedvező, 18 500 forintos ára ellenére egészen jól felszerelték: négy memóriafoglalatot, két hosszú PCI Express aljzatot és öt SATA 3.0 csatlakozót kapott, hátlapján két USB 3.0, egy eSATA, három monitorkimenet (HDMI, DVI, D-Sub) és digitális hangkimenet is található. Ráadásul már erre a modellre is három év garancia vonatkozik.

További extrákkal büszkélkedhet az Asrock FM2A88X Extreme6+ modell. A szintén teljes ATX méretű alaplap áramellátó részlege 8 + 2 fázisos, szilárdelektrolitos kondenzátorai pedig aranyozottak, bár ez elsősorban látványban, és nem teljesítményben jelent többet. A négy memóriafoglalat mellett immár három hosszú PCI Express aljzatot találtunk, a nyomtatott áramkörön lévő SATA 3.0 csatlakozók száma pedig hétre nőtt, ezen felül külön bekapcsoló és reset gombot, valamint diagnosztikai kijelzőt is tettek rá, aminek a tuningosok örülnek majd. A hátlapon ezúttal már négy USB 3.0 aljzat mosolyog, monitorcsatlakozóból pedig nem kevesebb, mint öt van (két HDMI, DisplayPort, DVI, D-Sub), a HDMI-k közül az egyik bemenet. Az Asrock FM2A88X Extreme6+ két év garancia mellett nagyjából 24 200 forintba kerül.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés