A rendezvények hetével búcsúzik a nyár

TGIF: USB-s puska és motoros szörf

Azt gondolhatnánk, hogy az első Walkman megjelenése után 35 évvel már nem nagyon kapja fel a fejét senki egy hordozható audiolejátszóra, ám ez tévedés. Tény, hogy mára már az MP3-lejátszók is kimentek a divatból, de ennek ellenére lehet még különlegességet villantani ebben a szegmensben is. Itt van például a Novac-féle, 60 dollárba, azaz körülbelül 13 500 forintba kerülő NV-RP005U, ami nem más, mint egy hordozható, egy mobil, egy zsebre vágható ­*dobpergés* lemezjátszó!

A régebbi típusú telefonokhoz hasonlóan összecsukható, egészen kicsi ( 275 x 105 x 85 mm-es) modell mindössze 62 dekát nyom. Megbirkózik a 12 és a 7 hüvelykes korongokkal is, rendelkezik egy beépített, egywattos hangsugárzóval, ha minden kötél szakad, de értelemszerűen csatlakoztatható hozzá külső hangfal is. Beépített akkumulátorral nem rendelkezik, viszont négy darab (AA) ceruzaelemmel meghajtható, így nincs szükség feltétlenül hálózati áramforrásra használatához. A lemezek megszólaltatásán kívül képes azokból azonnal MP3-fájlokat fabrikálni egy USB porton keresztül csatlakoztatott számítógép segítségével.

Szintén a hordozható eszközök iránt érdeklődő potenciális felhasználókat célozza új termékével a japán (le sem tagadhatná a cég) Nakabayashi. Az iPScan nem más, mint egy mobil szkenner, amelyet elláttak egy Lightning típusú dokkolóval. Ennek köszönhetően képes arra, hogy a beolvasott anyagokat azonnal, mindenféle egyéb machinálás nélkül a rádugott iPhone-ra, iPodra vagy iPadre másolja JPG formátumban.

A 300 vagy 600 dpi felbontáson használható készülék súlya csupán 740 gramm. A4 méretű lapokkal is elboldogul, de természetesen ennél kisebb dokumentumok is dugdoshatóak bele. Az ára viszont miatt valószínűleg nem lesz tömegtermék, legalábbis itthon, hiszen 250 dollárt, azaz olyan 60 000 forintot kell érte letenni az asztalra.

Magyarországon a szörfözés vagy a hullámlovaglás tenger hiányában nem számít nemzeti sportnak, ellentétben mondjuk Hawaiijal vagy Ausztráliával. Ennek ellenére biztos lesznek olyanok, akiknek felcsillan a szemük, ha meglátják a Jet Surf cég Pro Race névre hallgató termékét. A 14 kilogramm súlyú deszkába ugyanis építettek egy százköbcentis motort, amely akár 35 mérföldes, azaz mintegy 60 kilométeres sebességre képes felgyorsítani. Magyarul ennek használatával lehet akkor is száguldozni a vizeken, ha hiányoznak a megfelelő hullámok vagy szélcsend van. Gyönyörű koncepció ez, az ember már szinte látja lelki szemeivel a gárdonyi strand főbunkóját, ahogy száguldozik a szerencsétlen strandolók között. Mondjuk attól azért egyelőre nem kell tartani, hogy ilyen motorizált hullámlovas huligánok lepnék el a magyarországi vízpartokat, hiszen 16 000 dollárt, azaz több mint 3 000 000 forintot kell a deszkáért kiköhögni.

Jó ideje már, hogy megjelentek az első olyan komplex fegyverrendszerek, konkrétan rakétavető állások, amelyeket a számítógép USB portjához kell csatlakoztatni, és a szobában tartózkodó ellenséges erőkre, kollégákra, élettársra, férjre-feleségre, kutyára lehet velük taktikai csapásokat mérni a szivacsból készült töltetekkel. Szerencsére a fejlődés ezen a fronton sem áll meg, a hadimérnökök mindent megtesznek, hogy minden korábbinál pontosabb eszközökkel lássák el a harcoló feleket.

Azt azért túlzás lenne állítani, hogy a Donya mérnökeinek munkáját még a Skynet munkatársai is megirigyelnék, de az tény, hogy a 23 000 forintnyi japán jenért beszerezhető DN-84822 típusjelzésű termék egész érdekesnek tűnik. Alapja egy hagyományos, motoros löveg, amely a szokásoknak megfelelően számítógépről vezérelhető; csöve függőlegesen 35, vízszintesen 120 fokban forgatható és 0,2 gramm súlyú, 6 milliméter átmérőjű gömböket lő ki. Különlegessége, hogy szereltek rá egy kamerát, amely 640 x 480 képpont felbontású képet közvetít a csatlakoztatott készülékre, vagyis segítségével célozhat a felhasználó, és mivel a zoom funkciót sem spórolták ki belőle, így kis fantáziával úgy működik, mint egy mesterlövész puska.

Fontos információ: a TGIF rovatban felsorolt termékeket a szerkesztőség tagjai nem tesztelték, nem próbálták, és a gyártók többségével nem állunk semmilyen kapcsolatban. Ebből fakadóan minőségükről, használhatóságukról, biztonságukról nem rendelkezünk gyakorlati tapasztalattal vagy információval, így ezek megvásárlása esetén semmilyen felelősséget nem vállalunk! A kellemetlenségek és meglepetések elkerülése végett az itt felsorolt, hazai vagy Európai Uniós képviselettel nem rendelkező cégek termékét mindenki csak saját felelősségére rendelje meg, az adott cég által kibocsátott vagy az adott országra vonatkozó garanciális feltételek alapos áttanulmányozása után!

Heti Szemlénk TGIF rovatába olvasóinktól is szívesen fogadunk tippeket mókás vagy meghökkentő számítástechnikai termékekre, amelyet szívesen megosztanának a többi olvasóval is. A javaslatokat a tgif kukac prohardver.hu címen várjuk. Apróbetűs: A beküldött emailekre nem küldünk választ, a beérkezett ötletekből pedig nem garantáljuk mindnek a megjelentetését, mert szubjektív szempontok alapján válogatunk közülük. A beküldők e-mail címét ígérjük, hogy semmire nem használjuk fel, és senkinek nem adjuk oda.

Abu85, Daywalker, elefant, rudi

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés