Floppyasztal, kifordított konfig és AMD-s tablet

TGIF

Eheti TGIF rovatunk első alanya egy olyan, készülőben lévő termék, amely sokak életét könnyítheti meg, ha egyszer eléri a tömeggyártást. A Stick-N-Find több mint egy koncepció: hardver és szoftver szempontjából is késznek mondható, ezért döntöttek úgy, hogy az indiegogo segítségével felmérik a terepet, milyen igény mutatkozik a termékre. Az ajánlatokat még 39 napig várják, azonban a 70 000 dolláros cél máris teljesült, pillanatnyilag 100 000 dollár környékén jár a számláló. Ez örömteli, de mégis mit takar a Stick-N-Find név?

Ez egy olyan öntapadós apróság, amely Bluetooth kapcsolaton keresztül kommunikál az okostelefonnal és tablettel, ezzel elárulva a pozícióját. Persze nem milliméter pontosságú helymeghatározásra kell gondolni, a programot futtató eszköz egyszerűen a jelerősség alapján becsüli meg a távolságot, az irányt pedig a radar segítségével kell belőnünk, amolyan „hideg-meleg” teszttel. Elsősorban azzal a céllal készült, hogy azokra a tárgyakra tapasszuk, amelyeket hajlamosak vagyunk elkavarni, elveszteni vagy otthon hagyni. Maga az adóvevő alig nagyobb a táplálásáért felelős gombelemnél (CR2020), amivel akár egy évig is húzhatja, miközben körülbelül 30 méteres hatósugarat biztosít.

Az Android és iOS operációs rendszerre is elérhető alkalmazás számos lehetőséget nyújt, egy készülékkel akár 20 darab Stick-N-Find is kapcsolatban állhat. Szerencsére reggel nem kell kincskereső módjára pásztázni a lakásban az elvesztett kulcs után, kémlelve a radar visszajelzéseit, ugyanis a párosított ragacsok egy gombnyomásra fény- és/vagy hanghatásokkal tudatják helyzetüket, már amennyiben hatósugáron belül helyezkednek el.

Szintén egy érdekes lehetőség, hogy a szoftver úgy is konfigurálható, hogy akkor jelezzen, ha egy adott egység hatósugáron kívül kerül. Így például reggel a kapun kilépve figyelmeztet, hogy otthon hagytuk a pénztárcát, a laptopot vagy éppen annak töltőjét. Ez az úgynevezett virtuális póráz, amelynek még a körülbelüli hosszát is meghatározhatjuk. Sőt, még arra is lehetőség van, hogy a figyelmeztetés pont fordítva történjen: a töltőn felejtettük a telefont, a lakásból kilépve viszont a kulcstartón lévő Stick-N-Find hangriasztással jelzi „gazdájának” hiányát.

A bizonyos esetekben roppant hasznosnak tűnő kütyü piacra lépését 2013 márciusára tervezik. Vételárakról még nincs pontos adat, de a támogatói csomagokból és az azért járó Stick-N-Findok darabszámából arra lehet következtetni, hogy egy ragacs bő 15 dollárba fog kerülni.

Néhány mondat erejéig evezzünk kicsit könnyedebb vizekre is! Itt van például a kávézóasztalnak álcázott óriási floppy, ami mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Arányait tekintve egy szabványos 3,5”-es hajlékonylemezt ábrázol, amiről még a fém tolóajtót sem felejtették le. Az egészben a legjobb, hogy utóbbi funkcióval is rendelkezik: a panelt elcsúsztatva egy tároló bukkan elő, amibe távirányítót, pendrive-ot vagy bármilyen apróságot rejthetünk. A FloppyTable-t Axel van Exel és Marian Neulant készítette.

Már számos olyan étellel vagy itallal találkozhattunk az évek során, amelyek valamilyen videojáték hullámain próbált meg érvényesülni a piacon, így nem meglepő, hogy felbukkantak az Angry Birds márkájú üdítőitalok, amelyek például Finnországban hirtelen olyan sikeresek lettek, hogy eladásokban lenyomták a Coca-Cola és Pepsi termékeket. Ez lehet, hogy csak a pillanatnyi fellángolásnak és persze a madaras-malacos játék népszerűségének köszönhető, de még így is figyelemreméltó teljesítmény.

Végül, akik úgy érzik, hogy már kinőttek az üdítőitalokból, és valami férfiasabb nedűre vágynak, azoknak érdemes egy pillantást vetni erre a Minecraft inspirálta sörnyitóra. Ha fékezhetetlen vágyat érzünk egy ilyen „pixeles szekerce” iránt, akkor a ThinkGeek webáruházban 20 dollárért megvásárolhatjuk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Az első Heti Szemle

    Új rovatunk nyitó cikkében válogatunk a hét híreiből, bemutatunk egy különleges modot, és sok más érdekesség vár olvasóinkra.

Hirdetés