Hardverújdonságok hóban-latyakban

Hirdetés

Megjelenítés


A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.

Néhány napja bemutatkozott az NVIDIA felső középkategóriás, Maxwell-alapú GeForce-a, melyet sokan vártak már. A GeForce GTX 960-at Full HD felbontáshoz ajánlja a gyártó; a benne dolgozó GM206 – kisebb módosításokkal kiegészítve – lényegében a csúcs GTX 970 és 980 alapját adó GM204-es GPU felezésével jött létre, így a 2048 számolóegységből 1024 maradt. Hozzá mindössze 128 bites buszon kapcsolódik a 2 GB memória, ebből is látszik, hogy nem az ultra felbontásokat célozzák.

Méréseink alapján az új GeForce nagyjából olyan teljesítményre képes, mint a Radeon R9 280; elődjét, a GTX 760-at nem sokkal mindössze 7-8 százalékkal előzi meg, aminél azért többet vártunk. Egy héttel a start után már a legtöbb márka piacra dobta saját GTX 960-asát, melyekből persze olyan sok azért nem érkezett a hazai piacra, ráadásul a dollárárfolyam erősödése miatt elég komoly árat szabtak hozzá. A Gigabyte és a Gainward alapmodelljéért picivel több mint hetvenezer forintot kérnek, előbbi három, utóbbi két év garanciát kínál. A tuningos Gigabyte modell három ventilátoros hűtésével nagyjából 75 000 forintot kóstál, a Gainward túlhajtottjáért kicsivel kevesebbet kér. Utóbbi modell érdekessége, hogy ventilátorai nem a hűtőborda tetején, hanem alatta vannak.

Egy fokozattal drágább az ASUS Strix és az MSI Gaming sorozatos GTX 960, értük valamivel több mint nyolcvanezer forintot otthagyni a boltban. Az előd GTX 760 ugyanebben az árkategóriában kapható, ráadásul többet fogyaszt. Hasonlóan nagyobb az étvágya a Radeon konkurensnek, az R9 280-nak, viszont a Sapphire, Gigabyte és ASUS is hetvenezer forint alatt kínálja az alapmodelljét 3 GB memóriával, így a Radeon egyelőre jobb vételnek tűnik.

Ha már szóba került a Full HD felbontás, mutatunk hozzá egy egyszerű és kifejezetten jó árú monitort is. A Dell E2214H nem nagy, mindössze 21,5 hüvelykes, nem is csúcsmodell, csak TN+film panelje van, állványa sem túl komoly, cserébe viszont jó áron számítják meg. Három év garanciával 33 900 forintba kerül, ráadásul az USAnotebook ingyen kiszállítja. Csatlakozóból egy digitális DVI-t és egy analóg D-Subot szereltek rá.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Újdonságok február elejére

    Játékos kellékeket, notebookokat, DJ fejhallgatókat és más érdekességeket találtunk a hazai hardverboltok polcain.

  • Broadwell-U a hazai piacon

    Friss processzoros Acer notebookok mellett ASUS és TP-Link routereket és apró érdekességeket mutatunk be.

  • Friss hardverek a múló télben

    DDR4 memóriákat, Lenovo notebookokat, jó sok fejhallgatót és más újdonságokat gyűjtöttünk a hazai piacról.

Előzmények

Hirdetés