A Zen+ architektúra vörös óriása, az AMD Ryzen Threadripper 2950X

Az új AMD HEDT platform javulást hozott elődjéhez képest, de az alkalmazott árazási stratégia mit sem változott.

Fogyasztás, összegzés

A komplett rendszerek áraméhségét egy Voltcraft Energy Logger 4000-rel mértük, különböző felhasználások közepette. Elsőként az asztalon időzés fogyasztását jegyeztük fel, aztán a Media Player Classic Home Cinemával lejátszottunk egy x264-es kódolású, 2156 kb/s bitrátájú, 8 bites MKV videót ([tlacatlc6] Medaka Box, első epizód), és hogy komolyabb terhelésnek is alávessük tesztünk alanyait, lefuttattuk az AIDA64 stress testjét, valamint a Prime95-öt Small FFTs módban, és néhány perc eltelte után rögzítettük a számadatokat. Annyit még hozzáfűznénk, hogy a kijelző meghajtásához szükséges kraft a kapottakon felül számolandó.


(forrás: PROHARDVER!) [+]

Desktopon nem volt lényegi eltérés az i7 és a Ryzen 7 között, de a TR4-es csúcsragadozó 27,2 százalékkal habzsolt többet szerényebb adottságokkal rendelkező társainál, elérve a 70 wattot. Médialejátszás során a kékek terméke vitte a prímet: 16,6, illetve 45,8 százalékkal kevesebb áramot vett fel a konnektorból, mint a 2700X és a 2950X – nem kérdés, hogy nem ehhez találták ki a HEDT platformot. A grafikont vizslatva a két stabilitásteszt izzasztó kemencéjében szintén megmaradt a fokozatos növekedés energiaéhség terén az i7-Ryzen 7-Threadripper vonalon: míg AIDA64-ben a 2950X 78 százalékkal több wattot igényelt a 8700K-nál és 24 százalékkal többet AMD-s kistestvérénél, addig ez az arány Prime95-ben 44,5, valamint 10,4 százalék volt – a Threadripper nyilvánvalóan nem azok számára készült, akik igyekeznek minden egyes wattot megspórolni.


(forrás: PROHARDVER!) [+]

A játékokban mutatott performansz összesítésében nem volt semmi meghökkentő: mint ahogy azt már írtuk, a Ryzen 7 2700X vitte az arany medált kiegyensúlyozott teljesítményének köszönhetően. A Colfax nem remekelt, de ez inkább a szoftveres oldal hiánya, és különben sem erre teremtetett. Az Inteltől picit többet vártunk volna, a nehézkes szálmenedzsment (valószínűleg az NVIDIA meghajtóprogramjával akad össze) itt is az orrunkra koppintott, és csak a Hyper-Threading letiltásával sikerült 8 százalékon belülre hoznia hátrányát a Pinnacle Ridge-hez képest.


(forrás: PROHARDVER!) [+]

Amint a rekreációs időtöltést kivontuk a képletből, egyből szárnyra kapott a 2950X, és egy-két kevésbé optimalizált benchmarktól eltekintve ellentmondást nem tűrve ült a trónra, 56,11 százalékkal előzve meg az i7-et, és 38,76 százalékkal hagyva le piros rokonát.


(forrás: PROHARDVER!) [+]


(forrás: PROHARDVER!) [+]

Ha a számítási kapacitást a fogyasztással állítjuk párba, a játszótéren töltött idő alatt az Intel brillírozott, igaz, ezt gyakorlatilag tudtuk előre – szerényebb TDP-keret, kevesebb mag. Nem sokkal mögötte a Ryzen 7 tanyázott, és jócskán lemaradva zárta a sort a Colfax. Amint elhagytuk a játszóteret és kiléptünk a rideg, szintetikus tesztek és professzionális applikációk világába, már fordult a kocka: a Threadripper győzedelmeskedett, a Coffee Lake a középmezőnyben állomásozott. Itt a 2700X végzett az utolsó pozícióban, de ez megintcsak érthető: némileg magasabb TDP-keret, kettővel több mag és néggyel több szál – valamit valamiért.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés