A GeCube háromkirályok

A GeCube királyságról

Bizonyára sokan emlékeznek még arra a pár évvel ezelőtti áldatlan állapotra, amikor egy itthon – akkor épp megint – kevéssé ismert kanadai cég olyan 3D-s gyorsítókártyákkal jelent meg a piacon, amiről minden játékos csak álmodott addig. Sajnos az álom jó darabig álom is maradt, az ATI Technologies ugyanis meglehetősen mostohán bánt az európai piaccal, Magyarországra alig pár darab érkezett az újdonságokból, azokhoz is többnyire csak a kiváltságosok jutottak hozzá.

Szerencsére ez a trend megváltozott mára, az azóta az ipar egyik legjelentősebb képviselőjévé vált kanadai vállalat egyre több partnercéggel kötött szerződést, így mára elég gyártókapacitással és kellő méretű disztribúciós hálózattal rendelkezik ahhoz, hogy az egész világon elterjedhessenek termékei. Az ATI egyik partnere a tajvani Gigabyte konszern tagjaként ismert Info-Tek, melynek GeCube márkajelzéssel ellátott videokártyáit elsősorban a kelet-európai és távol-keleti piacokra szánta a vállalat.

Az ATI videokártyák szinte teljes termékskáláját megtalálhatjuk a GeCube választékában, az alap 3D gyorsító funkciókkal rendelkező vezérlőktől a csúcskategóriás játékkártyákig (köztük olyan modelleket, amelyek a kanadai cég hivatalos termékvonalában nem is szerepelnek). A kártyák mindegyike rendelkezik a „Graphics by ATI certified” logóval, ami minőségi garanciát nyújt a vásárlók számára: a GeCube egy-két kivételtől eltekintve az ATI saját gyáraitól vásárolja a videokártyákat, amelyeket saját nevével ellátott dobozba tesz. A dobozokba a kártyán kívül amúgy alig kerül valami, ez viszont egy olyan árérzékeny piacon, mint amilyen a magyar, nem feltétlenül jelent hátrányt.

Ha már a dobozoknál tartunk; érdemes pár szót ejtenünk a GeCube videokártyák csomagolásáról, amely a benne lapuló kártyák némelyikének tudásához mérve meglehetősen puritánnak tűnik első ránézésre. A videokártyák dobozait tervező dizájnereket alapvetően két táborra oszthatjuk; szörnypártiakra és nőpártiakra. A GeCube-nál láthatóan az utóbbiak vannak többségben, ugyanis a dobozok csaknem mindegyikéről a már jól ismert ATI-hölgy (Ruby) veti ránk pillantását.

A doboz mindemellett az egyik legviccesebb csomagolás, amivel valaha találkoztunk, a hátoldalon ugyanis – csak hogy a magyar vásárló is tudja, mire adja ki a pénzét – számos nyelv mellett magyarul is olvashatóak a kártya főbb adatai.


[+]

Szerkesztőségünk ezúttal három GeCube videokártyát látott vendégül a Mistral Computerworld jóvoltából, melyek közül a legolcsóbb DirectX 9-es belépővel kezdjük bemutatónkat.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés