Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mycso

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz mycso #8229 üzenetére

    Most nézem, ha nem állítom be az ip-ket kézzel, hanem auto-n hagyom akkor a skype sem jelentkezik be...valószínűleg itt kellene valamit állítgatnom de fogalmam sincsen hogy mit.

    Kb. így állítottam be az ip-ket:

    [OFF] Üdv!

    Bár kicsit elkéstem a válasszal, de azért leírom a tudnivalókat.

    Nos, két gép megosztása hálózati kártyákkal:

    1. gép:
    Erről a gépről megy majd a net, két hálózati kártyának kell benne lennie, az egyikbe megy ugye a modem vagy stb. csatlakozás magyarul a net, a másik, pedig összeköttetésben áll a 2. gép hálózati kártyájával.
    A beállítások a következők: akkor ugye a hálózati kapcsolatoknál van egy olyan, hogy Helyi kapcsolat (1) és Helyi kapcsolat 2, a Helyi kapcsolat (1) felelős ugye a net-ért, erre van beállítva. Nézzük akkor a Helyi kapcsolat 2-őt, jobb gomb rá, tulajdonságok, Általános fül, TCP/IP protokoll, Tulajdonságok:
    IP-cím: 192.168.0.1
    Alhálózati maszk: 255.255.255.0
    A többi helyet üresen kell hagyni.

    2. gép:
    Itt ugye csak Helyi kapcsolat (1) van, a beállításai a következők:
    IP-cím: 192.168.0.2
    Alhálózati maszk: 255.255.255.0
    Alapértelmezett átjáró: 192.168.0.1
    Elvileg így már mennie kell, de mikor nekem nem akart beröffenni akkor még beírtam az 1. gép IP-címét a DNS-hez, azaz:
    Elsődleges DNS-kiszolgáló: 192.168.0.1

    Ha ez eddig megvan, akkor mennyünk vissza az 1. géphez, ott a hálózati kapcsolatoknál jobbgomb a net-es kapcsolatra, és a megosztásnál meg kell osztani a net-et a Helyi kapcsolat 2-vel.
    Így már mennie kell, feltéve, ha normális sp2 verziód van. [/OFF]

    [ Szerkesztve ]

    “The Night is Dark and Full of Terrors”

Új hozzászólás Aktív témák