Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hsrasus

    aktív tag

    válasz mezis #8410 üzenetére

    Hali,

    Nekem is van egy BR01G-m még a régi időkből. Volt jó időszaka, meg kevésbé jó is. Ma már csak elfekvőben, mert egy asus ac56u tesz mindennapi szolgálatot. viszont azt találtam ki, h a fészerbe is tök jó lenne, ha lenne net, de egyáltalán nem akarok kábelt vezetni és ha már van ez a Gigabyte, ami elviekben tud WDS-t, akkor nem lenne rossz, h ha ki tudnám terjeszteni legalább a 2.4-es csatornát még ha csak fél sebességgel is. Látom még aktív vagy itt és minden bizonnyal azóta már jobban is értesz a dologhoz sőt talán még a régi gigabyte is megvan neked, ezért arra gondoltam, h megkérdem, esetleg ebben tudnál-e segíteni?

    Ugyanis a gigabytenak a WDS beállításaiban csak egy MAC address-t lehet megadni, meg, h enabled. Az asusban beállítottam, az AP módot hybridre és hozzáadtam a listához a gigabytetot. utána a gigabyton beállítottam a csatornát 4-esre (azon van az asus) és ott is beadtam a mac address-t a WDS menübe és enableztem, de semmi nem történik :(
    a Gigabytban a DHCP-t kikapcsoltam előtte, viszont olvastam korábban, h a DNS-nek meg kellene adni az asus IP címét, viszont azt sehogy sem tudom ezen beállítani.

    Gondoltam nézek egy alternatív firmware-t erre, de nem találtam semmit. azt is nagynehezen találtam meg, hogy elviekben 8MB RAM és 1MB flash (!!!! ez szinte hihetetlen) memória van benne és egy RDC R2600 chip. (sztm már ez is SOC, de nem a mai értelemben) Szóval tartok tőle nincs rá alternatív firmware, amit használni is lehetne így a sajátjával kellene valahogy összehozni a WDS-t, de nem tudom mit csináljak.

    Természetesen bárkinek a segítségét nagyon szívesen veszem, aki ismeri ezt a jószágot és/vagy tudja mit kellene csinálnom, h működjön.

    Köszönöm! :R

Új hozzászólás Aktív témák