Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • pigsty

    aktív tag

    Szerintetek ez most mi és miért lehet? :F

    Marajunk annyiban, letöltöttem egy Win7 telepítőt, amibe a SP1 is integrálva van. Maga a csomag nem tört.

    Elindul a DVD, kijön egy 3 pontos menü, helyreállítás, telepítő indítás, elindítom a telepítőt.
    Megjelenik, a fekete kép, micr.corp. is középen és kezd megjelenni,mozogni az animáció, kicsit vár, aztán kidobja a kéküzenetet.

    Mellékelem az everest reportját, és a hibát.
    Lehet, hogy a RAMal van baj? Az a fura, Xp csont nélkül fut régóta, tavasszal raktam be egy újabb RAmot. Az lehet, hogy a 7-nek nem jó a slotoknál a sorrend?
    (meg egyébként is, jó így? Az alaplap engedi a dual channelt...)

    Még másfél éve egy haver adott egy másik win7 telepítőt, ott rendesen felállt ez a WinPE(?), ami telepít, viszont szintén kékhalált dobott, az AGP-s ASUS kártya miatt, de csak miután kézzel felraktam - az akkor még csak béta - drivert, úgyhogy 800x600al ment a képernyő.
    Csökkentett módot, mást is végigpróbáltam, semmi....

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    válasz C0d3r #49212 üzenetére

    ez a rakás hullámbádog netán ezen sírna be tehát?
    Jól van, köszönöm, holnap napfényben majd megtúrom, és megírom, mi lett az eredmény!
    (alaplapon amúgy 1. és 3. slot a zöld, tehát oda illene azonos ramot rakni, a 2. fekete, de ezen akadna ki...?)

    [ Szerkesztve ]

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    válasz fatal` #49214 üzenetére

    Kösz a segítséget, végül is hasonlóra gondoltam, kivettem a 512-t, és most a két 1GB dualban megy. Ment rendesen a telepítés, a Win is jól megy. Kíváncsi vagyok, ha visszaraknám a kisebbet, menne a sima üzemmódban a win.

    [ Szerkesztve ]

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    Rettenetesen túl van okoskodva megint ez az új Win. Elnézést, nézegettem a témában, reális időráfordítással, de a lentiekre nem találtam megoldást.

    Biztos szükség van a UserError miatt magasabb biztonsági struktúrára, szintekre, de néha már kezelhetetlen az egész, amikor helyettem akarja eldönteni, mit akarok, és mit szabad.
    Rendszergazdai fiókkal vagyok bent, és még így se lehet minden mappába menteni.

    Próbáltam korábbi hsz-kben keresni,de az pont nem ment, hogy lehetne az, hogy a CHKDSK a merevlemezeken is keressen - csak a USB-s külső HDD-n hajlandó keresni, de a helyi lemezeken megtagadja, valami emelt szintű engedélyre hivatkozva. O, je. Ja, amúgy futtatás->cmd-ychkdsk módszerrel szoktam ellenőrizni.
    elvileg a lemezek is saját tulajdonba lettek véve, mint a mappák...

    nézegetem 2 napja a beállításokat, de nem tudom, akár registry hegesztéssel, azt hogy kell, hogy ha winampnál a zene vagy más mappámban az almappákat állandóan alapértelmezetten részletek nézetre rakja, én márpedig mindenütt alapból listát szeretnék.

    Ugye ez a túltervezett izé nem ment el minden egyes mappa beállítást külön-külön?
    Tényleg exe-ként külön be kell állítani, hogy milyen jogosultsággal fussanak? Pl nálam más, ha parancsikonról, vagy a billentyűzet multimédiás (winamp.exe inidítása)programozott gombjaival indítom, sokszor kérdezi a a total commandernél is ezt a engedélyezi-e a pr. hozzáférjen.... lehet, visszamegyek az Xphez, bár a Win7 tök jól bekalibrálta a nyomorult lcd monitorom és a zenék is mintha tisztábban, részletgazdagabban szólnának.

    Azt már meg se merem említeni, az miért van, hogy IE9, de Firefox5 alatt is, ha feltölteni szeretnék webesen egy megosztóra, akkor nem jegyezné ám meg a win(?) a legutóbbi megnyitott mappát, hanem mindig elölről kell keresgélnem, a Számítógépből. Vagy itt is weblaponként külön jegyzi meg?

    [ Szerkesztve ]

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    válasz Laccoss #49484 üzenetére

    Chkdsk újraindítás után, win betöltődés előtt fog futni.
    nem arról beszélsz, amikor rendszer particíó (c: leginkább) normál üzemben nem engedi, csak rest tart előtt vagy csak olvasásra nyitja meg? (/F /V-rel szeretem néha megnézni, pl önhatalmú restartok után)
    azt akartam, ami zenék, dokok vannak, de nem rendszerlemez, win alatt is tudjon futni checkdisc, ahogy xp alatt tette. :)

    "Start menübe írd be, hogy cmd, és a kiadott találatra jobbklikk, és úgy futtasd rendszergazdaként. Ezután már engedni fogja a helyi lemezeken is a chkdsk-t.
    Ó bazmeg! :R Tényleg. Hát, én futattásból ndítottam egyből a cmd-t... :W :C

    többit kösz, megsassolom!

    [ Szerkesztve ]

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    válasz pete_21 #49485 üzenetére

    „Milyen mappákba nem tudsz menteni?"
    jó, ez nem fontos, hát, pl firefoxból ha töltök egy frissítést, valamihez, sokszor simán a C: gyökérbe mentettem, de volt olyan, hogy valami patch kellett, és Program filesbe egyenesen akartam rakni. Persze én értem, miért nem lehet mindent megcsinálni kapásból. Csak zavaró.
    „Winampot miért akarsz rendszergazda joggal futtatni?"
    Na, ha billentyűzetről indítom (zene ikonos gomb) akkor minden indításnál megkérdi, engedi a prognak, hogy módosítást végezzen a gépen?
    Írhattam volna a MP-HC-t, de ott megoldottam már, eleinte ott azt csinálta, ha egy filmet intézőből, vagy total cmdből nyitottam, akkor minden alkalommal megkérdezte a "Engedélyezi-e..) blamát. Több programnál picit zavaró, hogy be kell állítgatni, hogy igen, egy ini file hozzáféréshez engedélyt adok, nem malware :)

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    válasz pigsty #49494 üzenetére

    Elmagyarázom: Ő van nekem.
    Ezt is eleve eldugottan tudtam beállítani, registry->HKLM->Software->Microsoft->currentVersion->Explorer->AppKeys-> de ahogy utánanéztem, stringeknél max program teljes elérését lehet megadni, jobban nem paraméterezhető, hogy mondjuk Adminként tegye meg a médialejátszó indítását.
    Billetnyűzeten a Win 16 -os appkeykent azonosítja a zenésdit, ahhoz én ShellExecute ="C:/...winamp.exe" megoldást raktam.
    Lehet, ShellExecute helyett associate= .mp3 kellene? Mert a winamp (ha beálíltom) magához társítja a médiafájlokat rendszerszinten(??) és akkor nem kérdi meg mindig a hozzáférést?

    bocs, ha tömör és zavaros.

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    válasz AMD Power #49495 üzenetére

    menni kéne, nem? csak ddr1-es alaplapoknál van 3 GB-s korlát? vgay inkább win xpnél...

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    válasz kraftxld #49503 üzenetére

    mihez vót akko' ez a 3 GB korlát, ramnál, vagy má' hallucinálok? :))

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    válasz pete_21 #49502 üzenetére

    Fifikás, majd beleszokok, remélem, nemrég raktam fel még csak a Win7-et;
    amiből lehetett, telepítettem, legújabbat, így winampot,
    nem tudom, mi zavarna be, media palyer classicot használok még, ügyelek, egyik hang, másik video tartalmat nyisson meg.

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    válasz kraftxld #49506 üzenetére

    hehe, epoxom van, nvidi2 chipsettel, az is tegnapi csirke, bár maga korában nem volt épp csirke, valaki korábban itt azt mondta, lassítom egy +512vel a 2 db 1 GB-s ramot, de hát ram hiány van, bár mióta telepítés miatt kiszedtem, az 512-t, nincs is kékhalál :DDD

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

Aktív témák