Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Clemi #7319 üzenetére

    Igen, ezek az infók biztosan hiányoztak, köszi. :R

    Milyen partició kezelő programot ajánlasz, Partition Magic ?
    Vagy annak már valami utódja van, nem ?
    Már több éve, hogy használtam utoljára.

    és csak egyetlen aktív.
    Akkor ez itt ugye mindenképp probléma, mert akkor ugyanarra a particóra kell kerülnie a Win7, és az XP indítófájljainak, nem ?
    Tehát ha az azon a partición lévő oprendszer újratelepítésénél formatálom azt a particiót, akkor az épp nem újratelepített rendszer bootolását is elrontja.
    A Win 100MB-os particiója pont ezt a problémát próbálja megoldani, ha jól sejtem.
    Akkor lehethogy ez lenne a megoldás, el kellene érni, hogy a Win7 is és az XP is arra a 100MB-os particióra (vagy akármilyen, egy a lemez elején csakis erre a célre létrehozott elsődleges particióra) rakja az indítófájljait. Vagyis az legyen az aktív partició.
    Aztán esetleg majd XP és Win7 alól elrejtem őket magamnak, hogy ne zavarjon, de ez már tényleg részletkérdés.

    így a W7 telepítésekor az ő rendszer fájljai is oda fognak kerülni.
    Magyarul ezt is szeretném elkerülni, a legjobb lenne a fent vázolt dolog, hogy egy külön a rendszerindító fájlok számára létrehozott partició van a lemez elején, amit így se az XP, se a Win7 újratelepítésekor nem formatálok.

    A Linux még bekeverhet a képbe, az a helyzet, hogy ahhoz egyáltalán nem értek egyenlőre.
    Arra is igaz ez a 3 pontod ?
    Mert akkor ott is azt lenne jó elérni, hogy az is a 100MB-ra rakja a rendszerindító fájljait.

    majd csinálj egy újabbat, ami a maradék terület, és abból hasíts ki további részeket
    Ezt mondjuk nem igazán értem. Az ebből "nem kihasított" rész lesz akkor a 4. elsődleges partició, és a többi (kihasított) pedig logikai kiterjesztett (ebből mit jelent külön a két szó ?) ?
    De akkor miért nem elég, ha létrehozok egy 4. elsődlegest, és aztán majd a logikai kiterjesztetteket ? Miért kell lehasítással ?

Aktív témák