Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • sfdrakex

    nagyúr

    válasz atesss #7340 üzenetére

    Partition magic win7 en nem jó, easus partition managert próbáld, ha olyat akarsz csinálni amit a win7 lemezkezelője(számítógépen jobb klikk/kezelés/lemezkezelés) nem tud.

    Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

  • Clemi

    veterán

    válasz atesss #7340 üzenetére

    el kellene érni, hogy a Win7 is és az XP is arra a 100MB-os particióra (vagy akármilyen, egy a lemez elején csakis erre a célre létrehozott elsődleges particióra) rakja az indítófájljait. Vagyis az legyen az aktív partició.

    Ha vesszük az alapszabályt vagyis hogy mindíg a régebbi operációs rendszert kell előbb telepíteni, ez nem igazán kivitelezhető. Az XP boot fájljait (de egyik oprendszerét sem) nem lehet utólag áthelyezni. Mindegyik azon a fizikai helyen fogja keresni, ahová tette.

    De akkor miért nem elég, ha létrehozok egy 4. elsődlegest, és aztán majd a logikai kiterjesztetteket ? Miért kell lehasítással ?

    Ha létrehozod a 4. elsődlegest, akkor egyértelmű, hogy a későbbiekben már csak ebből tudsz elvenni, és az elvett területből (kihasított) létrehozni a logikai particiókat, amiknek a neve az pontosan, hogy kiterjesztett logikai. De kezdd el csinálni, és érteni fogod.

    A félelmed egyébként jogos, tehát ha az XP után feltetted a W7-et és az XP-t ujratelepíted, vagy eltávolítod, a W7 bootolással bajban leszel. Viszont a jó hír az, hogy a W7 bootolása a telepítő lemezéről indított javító konzol segítségével tökéletesen helyrehozható, még akkor is, ha az XP teljesen eltűnik a lemezről.

    A 100MB-os particiót az XP-hez nem tudod használni, de mivel nekem sosem volt ilyen a gépemen, arról nem tudok nyilatkozni, hogy ha a W7 telepítésekor létrejön, akkor a seven boot információi oda kerülnek, vagy az eredetileg is már létező aktív particióra. Ebben majd más tud neked segíteni. Az viszont biztos, ha rejtetté teszed, amit particionáló programmal tudsz megtenni, akkor egyik oprendszer sem fogja megtalálni. Ahhoz hogy ne zavarjon, a betűjelet kell csak levenni róla.

    A partition magic-ról csak annyit, hogy én XP alól használom, a következőképpen.

    1.) Adott egy full szűz lemez, amin semmi nincs. Felteszem rá az XP-t, majd a Partition Magic-et.
    2.) A PM-el a kívánt méretekre szabom a winyót, beállítom és elkészítem a Particiókat. (Az XP telepítője már beállította magának az aktív státuszt arra, amire telepítettem)
    3.) Ha további rendszereket akarok feltenni, csak beteszem a telepítő lemezét, és egyszerűen megmutatom neki, melyik területre legyen oly szives felmászni. Teljesen mindegy melyik, vagy hányadik partició, oda megy fel, ahová én mondom neki.
    4.) Az XP alá szoktam feltenni a Norton Ghost-ot, és a kész, naponta használt rendszeremről (ami most a W7) elkészítem vele a partició biztonsági mentését, amit baj esetén 10 perc alatt teljes pompájában ismételten használatra kész.

    Ennyi, és felesleges túlbonyolítani, meg misztifikálni ezt az egészet. Csak észen kell lenni, és odafigyelni mikor mit csinálunk. Nekem még sose volt semmilyen bonyodalmam, meg elveszett neminduló rendszerem.

Aktív témák