Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Belba

    őstag

    Hello!

    Hozzáértők S.O.S.-tanácsát szeretném kérni :

    Múltkoriban pár napig a férjem notebookját kellett használnom. Akkor saját személyes felhasználói-fiókot készítettem magamnak a gépén, mert tudom, hogy az ő notebookját időnként a kollégái is használják...

    Ma (a saját számítógépem előtt ülve) döbbenten látom, hogy MOST JELENTKEZEM BE AZ MSN-RE??? :Y :F
    Az én nevem volt ott a kis bejelentkező ablakban!
    (Én ma még be sem kapcsoltam az MSN-t!)

    A férjem 1 hete külföldön van, notebookja a cége irodájában (állítólag a rendszergazda vitte volna akku-cserére)...
    (Mellesleg, még a férjem sem tudja a jelszavamat a személyes fiókhoz!!!!!)

    Azonnal hívtam a férjem, ő meg a rendszergazdát, az meg naná, hogy értetlenkedett, ''ő dehogyis piszkált bele a notebookba''... :((
    Sőt, megnyugtatta a férjem, hogy a személyes, jelszóval védett fiókba LEHETETLEN belépni...

    Na, a férjemnek ezt be lehet mesélni, de én ''régi motorosként'' tudom, hogy vannak jelszófejtő-progik, meg bizonyos fogásokkal mégis be lehet jutni a védett fiókba is... :(((
    Régen nekem is volt olyan progim, amivel az egérmutató a jelszó csillagaiból kiírja a beírt karaktereket. :DDD
    Nem csodálnám, ha valahol a Windows fájljai közt ott lenne beírva valahol a Fiókom jelszava is : aki tudja hol kell keresnie, annak nem kunszt onnan kiolvasni. :((

    Sajnos, ha a fiók-jelszót megfejtette az ürge, akkor benn már elmentett jelszavaim vannak, ott már könnyedén rákattinthat pl. az MSN-bejelentkezésre is, a rendszer megjegyezte a jelszavam. :O

    Léci segítsetek : hogyan léphetett be valaki a jelszóval védett személyes fiókomba (XP-op.rendszerben) ????

    Most gyorsan megváltoztattam az MSN-jelszavamat, meg az elmentett belépési jelszavaimat, ami hirtelen eszembe jutott, de jó lenne tudni a jövőre nézve, mire kell(ene) vigyáznom? :O

    Hogyan tudnám megbízhatóan levédeni a személyes fiókomat????

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz HIJ #4808 üzenetére

    Hű, köszi!... :B

    Telepítéskor nem lett megadva jelszó, már évek óta megy a gép jelszavazás nélkül, csak én most múltkor a saját használatom miatt készítettem rajta saját fiókot (rendszergazdai jogokkal)...

    A leírásodból azt veszem ki, hogy úgy tudott belépni, hogy megváltoztatta a számára ismeretlen jelszót, vagy kiszedte a jelszóvédelmet a Fiókomról?

    Ezek szerint ezt fogom majd látni a gépen (ha legközelebb a kezembe kerül)?

    Teljesen rosszul vagyok, milyen szemét emberek léteznek : mi a fenét kotorászik más gépében, amihez semmi köze???? Forog a gyomrom, ha arra gondolok, hogy ez a pasi rendszergazda egy nagy cégnél!... :O

    ======================================================

    Arra tudtok adni tippet, hogyan lehetne jobban levédeni a Fiókomat??? :U

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz Jarod1 #4821 üzenetére

    Az MSN-re csak a Felhasználónév tárolása és a Jelszótárolás van beállítva... :(((

    Az Automata bejelentkezést nem jelölöm be soha.

    (Ebből nekem még az is látszik, hogy a pasinak nem volt elég végigtúrnia a személyes Fiókomat, de még az MSN-kapcsolataimra is kíváncsi volt.) :o :O

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz bobsys #4832 üzenetére

    Igen, AZONNAL!

    Sőt, a többi jelszavamat is, ami hirtelen eszembe jutott, hogy azon a gépen használtam...

    Még szerencse, hogy az MSN-nek van ez a kis felugró ablaka, ha egy ismerős bejelentkezik, mert SOHA nem tudtam volna meg, hogy belekotort valaki a személyes dolgaimba. (A többi helyről nem kapok visszaigazolást, hogy oda idegen lépett be.)

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz Cyberslider #4835 üzenetére

    Köszi a válaszod, most a leírásaid alapján nézelődtem a saját gépemen és itt pl. nem lehet kimenteni a személyes kulcsot... :(
    (Azt írja ki, hogy ''nem menthető, mert nincs cserélhető adathordozó a gépen''.)

    Próbáltam pendrive-ot bedugni, de rá se tojik, csak hajtja a saját szövegét. :W

    Tudod, én attól kapok agybajt, hogy a cég rendszergazdájának semmi köze sincs a férjem notebookjához! Azért lett neki odaadva, hogy vigye el a szervízbe.
    A takarítónő vagy a portás sem csinálhat olyat, hogy álkulcsokkal kinyitogatja a cég dolgozóinak az íróasztalait/szekrényeit????
    Micsoda dolog ez???

    Ez azért megnyugtató, amit írtál : mégha be is ment a személyes fiókomba, de a többi elmentett jelszóhoz nem tud hozzáférni! :C

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Aktív témák