Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • xXxPongi

    tag

    R.Zoli-nak küldtem egy privit, de mivel nincs gépközelben így kiragadnám belőle a lényeget, mert tudom, hogy vannak itt akik segíthetnek még (több tesztet nyálaztak már legalább át...) :DDD

    Ordasi féle cpu blokk helyett igen csak kéne valami másik blokkot néznem:
    10k körülire gondoltam:
    e6420-ra kéne (+tunning)
    Kezdetben erre gondoltam:
    [link]
    de esetleg ha annyival jobbak(megéri pénzben, vagy szükséges már a 6420 alá/fölé):
    Nexxxos XP Bold Socket 775
    PQ-Plus Socket 775
    vagy esetleg a D-TEK Fuzion annyival jobb, hogy érdemes lenne arra benevezni?

    Sajnos sok helyen 8/6 réz csövek vannak (esetleg érdemes lehet a különböző átmérőjű blokkokat, csatlakozókat külön körre tenni? mondjuk két pumpát használni...)


    Leginkább az érdekelne, hogy ár/teljesítmény különbségben melyiket lenne érdemes bevásárolni.
    idáig volt a levél kivonat átalakítva :DDD

    radi:
    [link]
    [link]
    vga:
    [link]
    [link]
    hdd:
    [link]
    [link]
    pumpa:
    [link]
    rendszer: (ordasi blokkok: cpu, chipset, vga)
    [link]

    Ha valami nem tűnik kósernak, akkor feltétlenül szóljatok, mert átalakítani készülök a cuccost, de cpu blokkot vok csak hajlandó vásárolni (no perxe, ha valaki tud jó és olcsó dolgokat ajánlani abit ab9 pro-ra...) :DDD

    Eddig érdekes mód nem volt bajom a rendszerrel, de egész egyszerűen egy hangkari beszerelése óta újraindulgat a gép, leginkább terhelésnél(perxe kipróbálgattam, de nem ott van agond). Most no tunning, de így is képes
    :O (tuningnál meg bios-ban adok cpu-nak 1.465 voltot amit már ott 1.41nek olvas be a sensor, 1.375nél volt 1.29).
    Terhelés alatt (orthos) a cpu (1.37v, alap órajel) erősen közelít 60 felé, de amit eddig nem tett az az, hogy újraindul, no meg perxe 55 körül mozgott több óra terhelés mellett is.
    Próbáltam már átmosni a rendszer-t (ecet), de úgy tűnik az sem segített.
    Tapintásra egyáltalán nem melegek a blokkok, pasztázva meg nem rég voltak. egyes helyeken meg gap-pad van.
    Szépen szétszedem majd az egészet és újra összetolom, de gondoltam itt biztos kapnék pár okosságot amit felhasználhatnék összetételkor :) Vagy eleve újy elemeket építenek már be.

    Előre is köszönök minden help-t!!! :R

    Sajnálom, de olvashatatlan az aláírásom!

  • djyuri

    őstag

    Folyadékra: Nekem az autó hűtőfolyadék vált be jobban. Kb ha jól emlékszem 4 éve megy a vízhűtésem. Sajnos a sok átépítés miatt elég sokat szívárgott a külső részeken....sajna a környezetet is megszennyeztem,de cserébe odaraktam a lócsolót és a kútból fél napig áztattam azt a részt....

    Az indok:
    Amikor hírtelen nem volt pót folyadékom,akkor csap vagy desztvizet töltöttem bele.
    És a pumpák bizony hangosabbak voltak....mivel nem laboratóriumi körülmények között vagyok,így nem mondhatom 100%-ra,de szerintem 1,5 fokkal jobb a fagyállós folyadék a kocsiból,mint a sima víz.

    A kezdet kezdetén én desztvízzel vagy ioncserélt vízzel hajtottam a cuccost,de valahogy a magyar piacon szennyezettet árulnak ezekből,mert a mosószerrel kimosott rendszerben egy hónap alatt algás és vízköves volt minden.
    (domestos nem hatott,csak az algára.....töményebb ecettel mostam ki:)....kába voltam egy napig,de azóta is jó:) )
    Ekkor váltottam fagyállóra:):):)....azóta csak a takarítás a gáz,ha szivárgás van:D:D

    Ezüst:
    Ha már valaki tud önteni blokkot,akkor inkább csináljon komolyabbat,esetleg több rétegben. Ha hosszabb utat jár be a folyadék és emellett belül recés a felület,akkor a hatásfok jobb.

  • kem

    addikt

    Sziasztok!
    Eloxált aluminium blokkot ha kimosok ecettel a biztonság kedvéért, akkor utána elég ha vizzel kiöblögetem rendesen? Talán nincs is benne vízkő, de már pár hete a polcon volt.

    Köszi!

  • Reset Elek

    aktív tag

    válasz .mf #5888 üzenetére

    Nem tudom, miért húzod fel magad műszaki kérdéseken, dehát nem vagyunk egyformák.
    Csak nehogy eljuss oda, mint R-Zoli, aki azon húzta fel magát, ha nem adtak neki igazat....

    Szóval én tényleg eloxált alut akarok. Amit linkeltél, azzal csak két baj van.
    1. Melyik is az eloxált alu? Az a tök fekete alkatrész, amin semmi hiba nincs, csak összegyűlt benne valami dzsuva? Vagy az a másik, ami részben szürke, vagyis valószínűleg nyers, és akkor már érthető a korrózió?
    2. Valaki itt emlegette, hogy réz-alu páros esetén az alu fogy elektrokémiai korrózió esetén. Amit linkeltél, ott a csóka valami kékes lerakódásról beszélt, amit ecetes fürdővel lemosott. Érted, lerakódás. Holott az alunak fogynia kellett volna. Hmmmmmmmmm......... Akkor miről is beszélt az emberke?

    Szóval.......... Marci, aki a termochill feje, bizonyára okos ember, de alaposan alábecsüli az korróziógátló adalékok hatását, és meglepően tűlbecsüli az emberi barbarizmus. Az antikorróziós adalékok baromi jól működnek, mondjuk egy belsőégésű morotban, ahol alu, acél és mondjuk sárgaréz találkozik. Az alu felületeken keletkező oxidréteg, az Al2O3 (alias korund) pedig az egyik legkeményebb ismert anyag, ebből csinálják pl flexkorongok, csiszolókoronok nagyrészét. Nem lehetetlen megkarcolni , de egy 90 mikronos eloxréteg felsértéséhez a véletlenen kívül több kell. És tényleg nem értem, miért kell mindenkit elektrokémiai korrózióval riogatni, mikor megfelelő felületkezelés és megfelelő hűtőfolyadék esetén az alu-réz párosítás teljesen biztonságos. Több törött plexitetőről hallottam, mint szétrohadt alublokkról. Szerintem maradjunk annyiban, hogy amíg neked, nekem, vagy valamelyik forumtársnak le nem rohad az alutető a réz blokktalpjáról, addig nem riogatjuk az embereket ezzel.

    Az elmélet és a gyakorlat viszonyának elméletét már jól ismerjük a gyakorlatból. Indoklás nélkül a hozzászólásod csak a ''vélemény'' szintjét éri el...

  • Samanbacsii

    őstag

    Az O gyűrű valóban a legjobb de csak akkor működik jól (szerintem), ha vmelyik darabon van egy kis kiképzés a számára ami nem engedi meghúzáskor "elgyűrődni" a helyéről.
    Elnézést, de mi a probléma a sima teflon szalaggal?
    Ha a betekerési iránnyal ellentétesen (behajtásnál nem gyűrődik vissza) és feszesen (a menet aljára is kerüljön) tekered fel, akkor könnyedén becsavarsz bármit.
    Szerintem minden további vaják csak bonyolít a helyzeten. :)) ... Sőt az ecetes szagú (acetát tartalmú) tömítőktől meg egyenesen óvakodjunk. Nem ide valók.
    De ez csak egy magánvélemény...

    " ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

  • szacsee

    nagyúr

    válasz jenei92 #15679 üzenetére

    Melyikre gondolsz? Ott 4-et látok. :D

    Lucif-R: Ecetnek híjják és hatékony ilyenkor.. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Lucif-R

    senior tag

    válasz szacsee #15681 üzenetére

    Tömény ecet mehet szted? :D Monnyuk geci büdös lesz :D de legalább tiszta :D :D :D Sztem direktbe fogom a rendszert ecettel feltölteni :D töményet keményet azt tá csőlakók :D

    Műanyagnak talán nem árt hiszem műanyag flakonban árulják, fééémeket meg nem tom... talán annak sem annyira nem durva.

    Lefog gyünni a csőről szépen minden? Ugye ugye ugyeeeeee :U :U :U

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Lucif-R #15686 üzenetére

    Tömény ecetet nagyon macerás adni neki, mikor háztartási csak 5-20%-os... :B :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • Lucif-R

    senior tag

    válasz TESCO-Zsömle #15691 üzenetére

    tömény = nem higított = ~20% :U kérdés van még vagy inkább olvasol kicsit? :))

    AMúgy reggelig 1:1 arányban 20%as ecetben ázott egy csö meg a taknya... hát reggelre semmi változást nem produkált.... ebből lehet újra csövezés lesz de akkor szét kell szednem az egészet... le a blokkokat stb... eeeeeeeeee... :W :C :U

  • Samanbacsii

    őstag

    válasz Lucif-R #15700 üzenetére

    Próbáld vmi lugos szerrel (mint ultra v. hypo). Ha az sem akkor spec oldószert kell keresni. Az ecet inkább (víz)köves eltávolításra van. (ecetsav miatt) :R
    A tisztításhoz mindig szükséges fizikai behatás. :B :) Az már mindegy, hogy körömkefe vagy erősen áramló víz...Van vmi. (bref?) háztartási cucc ami két flakon egyben, egyik savas másik lugos. Érdemes kipróbálni. A Subcoolingon van tisztító folyadék. Az nem jó?

    [ Szerkesztve ]

    " ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

  • Lucif-R

    senior tag

    válasz Str8 sk8r #18142 üzenetére

    Sorrend kb mind1... a lényeg hogy neked kényelmes legyen és a lehető lekevesebb csövet keljen beépítened ( szal igazából logikai alapon kell sorrendet csinálni nem hűtésileg ). Egy a lényeg : tartály>szivatyú>blokkokhegye>radi>tartály, meg hogy lehetőség szerint a szivatyú legyen a rendszer legalján és a tartály a legtetején ( nem kötelező elemek de pl nálam igy van és a légtelenítés kb 1 percembe került ).

    Én a 15/10-es PVC ClearFlex csövet ajánlanám. Erős, vastagfalú, kisebb íveket is meg lehet vele oldani és csak 700huf/m míg a szilikon cső ennél kb 2x vagy 3x drágább. Csatiknak ha lehet 10mm-es belsejű 1/4" -es menetü HF csatikat vegyél ( nem lesz 1x rárakni a csöveket a csatikra azt garantálom mert gyertya lángal melengetni kell a PVC csövet hogy rámennyen... de ha 1x rajta lesz... nincs az az ember a földön aki azt leszedi róla = nem kell semmilyen bilincs meg ilyen gány dolgok. )

    Radiátorokat egyrészt lehet kapni speckó ilyen lötyit ami a vízkövet és tsa-it szedi szépen le, erős ecet is talán jó a vízkő ellen.

    Feltöltésre ajánlatos a fagyálló+gyógyszeres desztvíz 1:10hez arányban keverni ( normális minőségi fagyálló ajánlott mert különben jönnek a vizispermákok :DDD )

    Ami a rendszered illeti üdv a klubban, jó sok melód lesz mire ebből patent rendszer lesz :) Nem fikázás fog következni csak saját egyéni vélemény meg kérédsek:
    - sztem ha tartogatod a pénzed meg gyüjtesz hozzá monnyuk 2x / 2,5x ennyit akkor már lehetett volna egy normálisabb rendszered ( amivel nem sok gondod lesz és jól is néz ki )
    - a CPU blokkod milyen kialakítású belül ( jóllátom hogy az valami öntött epoxit cucc ? )
    - igazából az ilyen házi NB SB cuccok nem olyan rosszak csak a csonkok kialakítása miatt mindenképpen bilincsezned kell... és ha jóllátom akkor az 8as as belsejű csőre van tervezve
    - nagyon vigyázz azzal a tartályal ha jól látom alu maga a cső profil amiből csinálták de réz csonk van belerakva 2db is... nos ezzel és majdan a hüti lötyivel megvan minden ami az elektrokémiai korrózióhoz kell = szét fog idővel rohadni a tartály a csonkoknál.
    - érdemes egy rendszerben csak felületkezelt fémblokkokat cuccokat használni így az ilyen gondok, a rozsdásodás, rohadás elkerülhető

    Sorry ha most lehangoltalak de jobb ha most tudod meg hogy sokdolgod lesz minthogy szépen apránként jöjjenek ki a dolgok. A cső csati satöbbit tudsz beszerezni Nyugdíjas kollegától írjál neki pü-t, jó piaci kofa mint említette és sztem el fog tudni látni egyébb tanácsokkal és ajánlatokkal értelmes keretek között.

    Szerk.:

    Nyugdíjas: Most látom az ördög maga már felvilágositott, hogy valami kommunikációs anomália van köztünk. :R és erről az anomália szóról midnig a StarTreckben egyszer elhangzott : "Subtér Vakuóla" jut eszembe... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Nyugdíjas

    nagyúr

    válasz Lucif-R #18147 üzenetére

    Az ecetet én próbáltam. Nem ajánlom. Olyan zöld lett tőle minden réz dolgom, mint a 100 éves Kossuth szobor Kecskemét főterén :DDD

    ‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Lucif-R #18154 üzenetére

    Nézd.... egyszer már kijelentetted, hogy a nullához tartó szellemi municióm miatt nem érdemes velem vitatkozzál. Szerintem ne térj el ettől a jó szokásodtól.
    .
    A magam részéről meg nem kivánok beállni azok sorába akik pc-hűtés-guruk által megszégyenítés célpontjává váltak, miután hivatkoztak tanulmányaikra vagy esetleges 10 éves anyagvizsgálati tapasztalatukra.
    .
    Zárjuk le: Neked van IGAZAD!
    Nekem nem fáj, ha úgy hiszed, hogy korrozió csak érintekző fémfelűleteknél jöhet létre.
    .
    Legfeljebb gondolkozz el azon, hogy Nyugdíjas ecetje mit csinált a fémmel...
    De ez sem szükséges.

  • Lucif-R

    senior tag

    válasz fsb1000 #18156 üzenetére

    Nem azért van igazam mert én azt hiszem vagy mert "guruságom" :DDD díszeként virágot hordanak a "megszégyenítés célpontjai" hanem mert az elektrokémiai korrózióhoz érintkező fémes felületek kellenek. Ezt már többször kitárgyaltuk és nagyjábol mindehol ez is van irva. Ha veszed a fáratságot hogy ilyen elmés "hülye vagy..." postokat csinálsz akkor annyi fáradságot is vehetnél hogy elolvasod azt a 4db linket amit adtam. Egyiket sem én irtam és valamiért mindenhol azt irták hogy felétel az érintkező fémes felület :U

    De ha van valahol dokumentálva hogy a desztvíz vagy az ioncserélt víz korróziót okoz úgyis hogy nincsenek érintkező felületek akkor ide vele, mert az fontos itt nálunk a vizes környezetben. ( de most komolyan ne csak lehülyézz hanem bizonyíts is ahogy eddig te elvártad )

    Ami az ecetet illeti nem azt irtam hogy CSAK azt használja ( hanem az erre készült folyadékokat elsősorban ) mert megszégyenítés célpontja leszel hanem, hogy "talán" jó hozzá, illetve a vízkő ellent tuti jó csak a felület megválasztására kell odafigyelni ( de mint az Öreg példájából látod lehet igy is mondani... :U )

  • fsb1000

    nagyúr

    válasz Lucif-R #18157 üzenetére

    Elbeszélünk egymás mellett... de ez nálad rendszeres, más kontextusaidban is gyakran előfordul.

    Az ecet példát sem értetted meg. Vagy nem tudod mitől lett Nyugdíjas rézcucca zöld.
    Szerintem korrodálódott és nem kellett hozzá érintkező fémes felület.

    De lehet hogy tévedek....

  • Lucif-R

    senior tag

    válasz fsb1000 #18158 üzenetére

    Tippelem nem azért korrodálódott mert volt ott aluminium is hanem mert az ecet savas ( ecetsav wööö ) és az korrodálta meg mint a kint lévő réz tárgykat szobrokat a savas hatásu eső ( illetve a parlament épülete... :DDD mert az valami csuda mészkőből van és azt is marja a savas esőcske )

  • pisti88+

    senior tag

    Megkérdezném hogy egy kicsit vízköves blokkot mivel érdemes vízkötleníteni, olyan cucc kéne ami nem lép reakcioba a rézzel... Gondoltam az ecetre mint olyan vagy van az a Cif cucc ami a csapokrol is faszán leszedi a ganét... Esetleg más 5let: :U :R

    Pisti -(*_*)-™

  • Ghandi

    aktív tag

    válasz pisti88+ #18960 üzenetére

    Milyen blokk? Képet tudnál mutatni?
    Ha én lennék ilyen helyzetben akkor tuti szétszedném,beraknám ecetbe jóideig aztán fogkefével probálnám letisztitani

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

  • Laraxior

    titán

    válasz Ghandi #18963 üzenetére

    ecet az jót tesz a réznek? mintha azt hallottam volna hogy nem :F nem vagyok benne biztos.... :B

    - Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

  • Ghandi

    aktív tag

    válasz Laraxior #18965 üzenetére

    Hát ezt nem tudom.... Vizköoldásra tutira jó az ecet,szerintem hatásra nem jobb egy háztartási anyga sem,föleg hogy abban rengeteg felületaktiv anyag van ami tartós hatásra nem a legjobb,na meg marad utána a blokkban különféle vegyi anyagok amik ki tudja utána mit okoznak a rendszerben?

    Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

  • pisti88+

    senior tag

    Köszönöm mindenkinek, először is hígított ecettel próbálkozok, aztán ha nemválik be jöhet a citromsav... :R

    Pisti -(*_*)-™

  • shteer

    titán

    válasz pisti88+ #18950 üzenetére

    ecet nagyon is reakcióba lép a rézzel :(

    ..szerintem jónak tűnik

  • HaRdCoRe

    aktív tag

    Legyetek szívesek mondani nekem egy olyan módszert, amivel ki tudom lötyikölni a pumpám, tartályom, stb... Most a rendszer darabokban, de valami vékony lerakódás megfigyelhető rajtuk belül. Gondolom a plexi miatt nem mind1, hogy mit használok. Alkohol kilőve, talán ecet?

    :R

  • shteer

    titán

    válasz HaRdCoRe #19685 üzenetére

    ecet kikezdi a rezet... ezzel biztos a siker

    ..szerintem jónak tűnik

  • HaRdCoRe

    aktív tag

    válasz shteer #19687 üzenetére

    Egy ilyen XSPC X2O pumpa megtisztításáról lenne most szó! Ennek mehet az ecet? Látom a linked, valami speckó cucc, de nem tudok várni, gyorsba kell... :R

    Más véleményét is várom! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Lucif-R

    senior tag

    válasz HaRdCoRe #19700 üzenetére

    Hát ecet kikezdi a réz alkatrészeket szal óvatosan. Esetleg szedd szét azt finom szivacs... belül meg fültisztitó + fogkefe... öblítgetés... ecetet nem tolnék bele bár a műhanyagoknak nem árt. Vagy szedd szét csekkold mennyire vannak fém részek benne ha nincsenek akkor ecet... bár úgy magában sztem az sem oldja fel a cucc.

  • Bulitt

    őstag

    válasz fsb1000 #20819 üzenetére

    Az ilyen megjegyzéseid miatt esnek neked folyton. Az hogy mondok valamit ami tegye fel nem igaz, mert van ilyen. NEM HAZUDOK csak egyszerüen túlzásokba esek akármi, stb, ecetera.

    Na most ha te megmagyarázod nekem hogy a bizonyítványom ennyit ér, és a leírt mondatom inkább paraszt vakítás mert ez nem így van, az nekem az "okoskodás" részbe tartozik.

    Erre példa:

    "Ezenközben te és még néhányan ebben a topicban elvetitek az "elméletet", a "mérést" és a "számolgatást" is. Pedig ha nincs kellő tapasztalat...."

    Ez fordítva nem igaz? mert ha ez nem igaz rád nézve akkor én kérek elnézést de mit keresel itt?

    Érted mi a gond? Nem az hogy fejtegetősdit játszol, hanem a stílusod lekezelő. És ezt más is megmondja.

    És ez mérés nélkül Tény

    "Bocs... hogy épp neked címezve mondtam ezt el, de most épp jó voltál példának,"

    Ajánlásaim nem szent írások amiket meg kell fogadni, én ajánlok más is ajánl. A Vásárló majd eldönti. Kíváncsi volt, én elmondtam az enyémet.

    Innentől kezdve az ON topikot read only-ba tolom :R

    [ Szerkesztve ]

  • G.I.JOE

    senior tag

    Volna egy kérdésem az Urakhoz. Leereszteném a rendszert amiben eddig deszt víz, meg Innova protekt volt és most gondoltam rakok bele fagyállós hűtővizet. Van egy tescoban vásárolt A-Clean -35 fokos kivi színű :) hűtővizem (50% ioncserélt víz, 47% etilén-glikol, 3% korrózis inhibitorok) és az volna a kérdésem, hogy ez jó-e bele? De mivel valszeg igen, nem is ez volna a kérdésem lényege, hanem, hogy kell-e még ioncserélttel hígítanom, vagy jó így ahogy van?
    Meg kicsit elszíneződtek a csöveim, azt ki tudom tisztítani valamivel? Ecetes-ioncserélt víz pár percig, vagy az nem tesz jót a réz blokkoknak?

    :R

  • Sgor

    tag

    válasz G.I.JOE #20836 üzenetére

    Én a Tescos fagyállókkal óvatos lennék! ( ha érdekel miért, megírom priviben).
    Amúgy nyugodtan lehet hígítani, 5-15%-os koncentrációt javasolnak a fanok!
    Az ecetet pedig felejtsd el! Nem szeretik egymást a rézzel!

    Aki három perc alatt nem tudja elmondani amit akar, az más súlyos bűncselekmények elkövetésére is képes!

  • Mlacee

    tag

    Sziasztok,

    Régebben a téma szorgos olvasója voltam, akkoriban anyagi okok miatt a saját vízhűtéses rendszerem nem jött össze, de idén szeretném megvalósítani, ehhez kérem a segítségeteket.

    A rendszer amit terveztem eddig:
    Viscool v2es CPU blokk
    Viscool Chipset blook
    Viscool GPU blokk

    (www.viscool.com)

    A gond az, hogy a V2es blokkot már nem gyártják, az egyes pedig nem tetszik plexitetővel, valami hasonló árú megoldást keresek helyette.

    Pumpának Hydor L 20as pumpát gondoltam.

    Két radiátorom van, az egyik egy nagyméretű klímából származó radiátor a fél gépházat elfoglalja, soros vörösrézcsövezésű, 41x28x4 centis, a másikat a gépház tetejébe szánom, két alacsonyfordulatszámú 12centis fannal rajta, méretei körülbelül 26x14x4 , két soron 8 cső fut párhuzamosan keresztül rajta, teljesen alumínium. Jelenleg ecetben ázik hogy megszabaduljak a vízkőtől :)
    A kiegyenlőítő tartályt magam fogom elkészíteni.

    A kérdésem, hogy a pumpa megfelelő-e egy ilyen méretű rendszerhez, illetve hol találok jó ár/arányú processzor blokkot.
    A jelenlegi konfigurációmat tökéletesen lehűtené bármi, főleg ekkora hőleadó felülettel, de én hosszú távra terveznék.

    Pumpánál fontos hogy halk legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Will work for FSB!

  • Mlacee

    tag

    válasz nemethati #25627 üzenetére

    (szerk:képek átcsinálva linkekké)
    Kösz szépen a választ, jelenleg alternatív megoldást keresek pumpa ügyben, egy kicsit erősebbre lesz szükségem szerintem , de árban már túl magasan járok ahhoz képest, ahogy a tervezés elején álltam költségvetés ügyileg.

    Itt van pár kép a radikról, megjegyzem a már egy hete tartó ecetes subickolás előtt készültek (sokkal jobban néznek ki azóta):

    A két radiátor
    Kisebb közelről
    Csövekben lévő szalagok
    Kisebb csövei

    A nagyban hűtőolaj van és büszkén mondhatom hogy többórányi munka után már mindkét felén egyenesek a lamellák :)

    A kisebb radiátorra két 12 centis fan megy rá forditva tehát a radiátor a CD-rom helyén lesz fent, rajta pedig ez a két ventillátor lesz forditva és szivják le róla a meleg levegőt a házból felfelé amin is lesz két kör furat. A kicsi lamellái nagyon sűrűk, a ventillátor kb fél centi távolságra lesz a raditól (ahogy a két oldalán lévő tartóelem van,mert pont nem fér rá miatta a két 12es venti, meg egy kicsit távolabb is akartam a szélzaj miatt).
    A nagyobbik radiátoron 14 cső fut keresztül, sorba kötve. Szerintem ehhez egy 1000 liter/órás pumpa lenne jobb. Körbekérdezősködök akvarisztikai üzletekben hogy mi a kínálat.

    Dobtam a Viscoolos terveket és Subcoolingos blokkokat tervezek. Két méter cső remélem elég lesz (1m UVs , 1m sima), noha UVs csövet nem találtam a kinálatban igy az a második helyről lesz rendelve(nem tudom mennyire ismeritek www.tichepc.sk).

    A tartályt a nagy radiátor elé szánom, de kérdés hogy ha nem a rendszer legmagasabb pontján van akkor mennyire szolgálhat jó légtelenítő és feltöltőként. Lehet a feltöltéshez fúrnom kell egy DangerDen féle lyukat a gépház tetejére és elágazással belevezetni a fenti radiátor elé egy csövet.

    Megyek vissza kutakodni a neten, hátha olcsóbb lesz a dolog :)

    [ Szerkesztve ]

    Will work for FSB!

  • Mlacee

    tag

    Kiszedtem a kisebb radit az ecetes kádból amiben ázott 3 napot majd súrolgattam egy órát.
    Szétszedtem egy régi rossz tápom és rápróbáltam a 12es fant. Két darab pontosan 6 milliméter híján nem fér el. :(

    Csináltam pár képet, a gondom a következő:
    Frissen mosva - még mindig vizkőszerű lerakodás a csövekben
    Oldalról 1
    Oldalról 2
    12es fan nagy radin
    A szalagokat legalább szépen sikerült lepucolnom
    Fan kicsin 1
    Fan kicsin 2
    Fan kicsin 3

    Valóban túl sűrű a kis radiátor, vajon a fan mennyi levegőt szedne ki a lamellák közül? Viszonyításnak ott van felette a nagyobb. Keresztülfújni szerintem nem tudná (4 centi vastag). A csövekben lévő szalagokat is át kell hogy vigye a pumpa, szóval mindenképp erőset veszek. Annyit súroltam már ezt a radiátort, hogy azért is a rendszerbe épitem, túl sok munka van benne.
    Lehet kudarba fulladt a jó kis hőkémény ötletem és a kicsi is a gépház oldalán találja majd magát mint passzív darab a nagy mellett; esetleg a nagyra rakom a két fant vagy keresek egy harmadik radiátort ami mehetne a gépház tetejébe.

    Ha igy történne, akkor inkább olyat keressek amit keresztül fúj majd a két venti(ez esetben a világitó fanok és a látványterv is felesleges lenne mert nem látszódnának) vagy életképes lehet a radiról levegőt szívó fanok koncepciója?

    Mit gondoltok?

    [ Szerkesztve ]

    Will work for FSB!

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    Hi!

    Réz radiátorra milyen hatással van az ecet??

    Mert eléggé oxidos a szentem, meg zörög is valami a belsejében...

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • totga@

    csendes tag

    válasz fsb1000 #29995 üzenetére

    Eleg nagy is, üresen 6 kg... :DDD Most pucoltam ki, lefarasztott rendesen. Viszont eleg szep mennyisegu trutyi osszegyult benne az idok folyaman. Ti mivel szoktatok radiatort pucolni? Merthogy en 20%os ecetet hasznaltam, vizet meghat persze izomerot. :B

    If it's not Boeing, I'm not going.

  • Nferi1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám. Múlthéten összeraktam egy kisebb rendszert (nem volt raktáron minden blokk) amit aqua tuning uv blue folyadékkal töltöttem fel(nem akartam spórolni ezen, ha már ennyi pénzt kiadtam a rendszerért). Ma szétszedtem mert megjött az alaplapi és a cpu blokk.
    Azt vettem észre hogy a csőbe kicsapódott valami fehér anyag és a vízben is úszkálnak "részecskék".
    Az egész rendszerhez már megvettem a folyadékot, tehát van még 2 flakonnal.
    Most dobjam ki és használjak inkább desztvíz+fagyállót?
    Úgy halottam hogy ecettel ki lehet takarítani a csöveket és a blokkot, ez okozhat problémát?
    A rendszer most csak réz komponensekből épül fel, de be akarok rakni egy aquabayt is.
    Az elszíneződés nem zavarna, csak a hűtőteljesítmény érdekelne. De nem tudom, hogy ez a fehér valami a blokkokban okoz-e teljesítmény vesztést.

  • sznoopy1977

    tag

    közben eszembe jutott még valami, sajnos:

    ZM-WB2 Gold blokk mennyire tud berakódni? Mert az enyém sajnos szokott, igaz egy kis ecet + sósav keveréke segít rajta és könnyen folyik utána rajta a folyadék.

    Valakinek egy robbantott ábrája nincs erről a blokkról? Vagy ötlete a roncsolás mentes bontásról? Mert rendesen össze van gyógyulva már...

    Köszi

  • niklebi

    senior tag

    válasz jones965 #34380 üzenetére

    Köszi az ötletet,de azt hogyan :F Mondjuk tegyek deszt. vízbe valamennyi ecetet és azt kergessem meg a rendszerbe? Akkor mennyi ecet kell + mennyi víz? Citromsavat hol lehet venni :F

    [ Szerkesztve ]

  • jones965

    Modder

    válasz niklebi #34381 üzenetére

    20%-os ecetből elég az összes folyadék mennyiség 1/4-e. Mivel az élőlények számára fontos pH érték megváltozik ( savas irányba lemegy), így 1-2 napos használat után a rendszerednek ki kellene tisztulnia.

    A szag más kérdés. :D

    Citromsavat lehet kapni gyógyszertártól kezdve, a nagy multikon keresztül nagyon sok helyen.

    [ Szerkesztve ]

  • niklebi

    senior tag

    válasz jones965 #34382 üzenetére

    Tehát ha jól értem akkor most öntsek a rendszerbe kb. 2dl 20%-os ecetet és két nap múlva teljes lötyi csere +átmosás és mehet bele az új keverék ami nálam most gyógyszertári desztillált víz+Shell fagyálló koncentrátumból kevert kb. 8%-os keverék. Szerinted így ki fog tisztulni?
    Akkor most így utólag olvasva amit írtál szerintem inkább citromsav lesz :C

    [ Szerkesztve ]

  • sznoopy1977

    tag

    Én a Reseratorban 2.5liter deszt vizet 2-3 deci ecetet és 2 deci fagyállót használok, alga lerakódás és minden mentesen. Szerintem jól működik, nálam 45 fokos a víz ha csak a Reserator dolgozik, ha a dupla radiátoron forognak a ventik 800-zal, akkor 30 fok alatti

  • DaveJr

    őstag

    válasz lacko99 #35476 üzenetére

    Tartályt bármelyik plexisnél lehet csináltatni amúgy. Ott azért jobb mert ragasztják a tartályt és nem csavar+sziloval rakják össze ergo kizárt hogy vahol eresszen mert szó szerint összeolvasztják az anyagot. Én is így csináltattam magamnak egy tartályt...megmondtam hány lyuk kell rá és hova és 2000Ft-ból csináltak egy olyat ami másfél 5.25-ös helyet foglal el. Tisztítani nehéz mert nem lehet szétszedni de egy kis ecetes víz szinte bármit leszed és nem rongálja a plexit.
    Egy esztergályosnál vagy helyi ezermesternél biztos találsz G1/4-es menetfúrót...ha jól tudom gázos szabvány is.

    Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

  • sylard8

    tag

    válasz gyurczy #35564 üzenetére

    fehér trutyi kialakulását nem lehet megakadályozni?
    én nem clearflex-et használok,csak sima bolti csövet és annak az oldalán is megjelent ez a fehér szörny,de gondolom ez nem csőfüggő,persze,hogy nem az. most pár hónapja uj csövek vannak a rendszerben illetve kitakarítottam a blokkokat és azóta semmi,bár előtte,mielőtt az uj csöveket installáltam:) volna, szépen ecettel átmostam a rendszert.
    kövezzetek meg,de eddig jol működik. tényleg kell valami adalék,mert a proci blokkban összegyűlt nem kis mennyiségű szerves anyag és teljesen eltömítette a marásokat.

  • Sky D.

    tag

    válasz yakuza.tora #37553 üzenetére

    A vödörben levő csoda :)
    már ha hagyma tartó műanyag vödörre gondolsz, :D az 2 db Lada fűtés radiátor Vízköztelenítés idején [link],
    Ez lett belőle [link]
    azóta megerősítettem az összetartó keretet. Képek hamarosan...

    Ami meg a Zepter lábosban van :D hát az 4 liter 20%-os Ecet, meg elrepedt tartályú akvarista külső vízszürö- szivatyúrésze
    [link]
    [link]

    Hydor Prime 30

    - Űrtartalom: 5 liter
    - Teljesítmény: 900 l/h
    - Fogyasztás: 30W
    - Ajánlott akvárium méret: 200-450 literig
    - Magasság: 410mm
    - Átmérő: 200mm
    - Szűrőanyag: 1x szűrőszivacs, 4x Szűrővatta, 1x aktívszén zsákban

    300 literes akváriumom van.

    Amire kellet arra jó volt :D :DD

    [ Szerkesztve ]

    Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

  • Sky D.

    tag

    válasz tajcsi #37681 üzenetére

    Pedig egyszerü..

    A víz mindig arra folyik, amerre a legkisebb ellenállásba ütközik a nagyobb átmerőjű csőnek kisebb az ellenállása , mint a kicsinek. felületi súrlódás, belö örvények . ecetera ecetera.

    Például.:
    pumpa>Y könyök >
    1.ág 10-es csö> CPU >VGA >
    2.ág 6-os csö> minden más blokk>
    Y könyök > radi > tartály > Pumpa>
    A fent említett esetben 1 liter folyadék esetené, a 10 es csöben több vagy=7 deci fog átfolyni míg a 6 os csövön kevesebb vagy = mint3 deci fog átfolyni egy azon nyomás alatt.
    Sacc per KB

    A 10 es csövet is le kellene szűkíteni egyazon átmérőre, (6-osra ) alap estben és a csőnek is ugyan olyan hosszúnak kellene lennie , + a 2 ágon levő blokkoknak is azonos ellenállásúaknak kellene lennie , hogy azonos mennyiségű víz foglyon a két csövön...
    Hú de szépen megírtam írtam... érthető volt?!?!?! Nem ?

    WOW ötlet :)
    Wikipédia :D

    Áramló folyadékokban természetesen ébred a viszkozitásból eredő belső súrlódás, azonban ez a sebesség függvénye + a blokkok ellenálás.

    miattad elővettem a régi FIZIKA könyvem ..

    HÁT baljóslatú eredmény... akár állhat is a kisebb csőben a víz...
    egyszerű a magyarázat idézet:

    Kísérletileg igazolható, hogy a folyadéksúrlódás következtében fellépő erő nem a súrlódó felületekre ható nyomóerőtől, hanem a folyadék viszkozitásától, az egymáson elcsúszó folyadékrétegek sebességkülönbségétől és e rétegek felszínének nagyságától függ. Ez az úgynevezett belső súrlódás.

    Ha a folyadék kis sebességgel áramlik, akkor a belső súrlódás hatására az egyes folyadékrészecskék egymással párhuzamosan áramlanak, sebességük azonban a cső falánál nulla, közepe felé fokozatosan nő. Az ilyen áramlást réteges áramlásnak (lamináris áramlás) nevezik. ( minnél szélesebb a cső, annál kisebb az belső folyadéksúrlódás a víz a kisebb ellenállás felé folyik így a nagyobb csövön több fog átfolyni. )

    képek az első linkben.

    A sebesség növekedésével egy úgynevezett kritikus sebesség fölött a különböző sebességű részecskék keveredése következtében turbulens áramlás (turbulencia) jön létre.
    Ilyen esetben a súrlódási ellenállás nagymértékben megnő, a részecskék átlagsebessége - a határréteget(a csö falánál) leszámítva - megközelítően egyenlő.

    A súrlódási ellenállást lényegesen befolyásolja a csővezeték belső falának simasága, a keresztmetszet változása, görbülete, törése,(blokkok belső ellenállása, blokkok mennyisége ) stb. Ilyen esetekben helyenként erős örvénylések keletkeznek, ami jelentős energiaveszteséget okoz.

    [link]
    Ha ki szeretnéd számolni + az "áramló folyadékok és gázok" ról se árt 1 picit olvasni..
    :
    [link]
    [link]

    Visszatérve a képre ... az egyetelen megoldás az, ha a két különböző méretű csőre, 2 pumpát szerel az ember :

    elsö Y-könyök >
    -1. ág 1. pumpa 10mm-es csö> blokkok>második Y könyök 1 ág
    -2. ág 2. pumpa 6mm-es csö> blokkok>második Y könyök 2. ág
    második Y könyök 3.ága >Radiátor >Tartály > és vissza az első y könyökök 3. ágához.

    Ha ki akarod hagyni valamelyik pumpát, akkor a 10-es csövet kell leszükítened, pl golyós csappal, hogy azonos legyen a víz áramlása a 2 csőben, de ez felveti a szükségét, 2 db átfolyás jelezőnek, hogy be tudd szabályozni a 10-es csőben a víz folyását golyós csappal.
    Emellett nem jó a hagyományos subcoolingos 6000 forintos jelző, hanem speciális kell, mi meg tudja különböztetni, hogy a cső most 10-es vagy 6 mm-es.
    pl2 db ilyen. egyik a a 10-es csőre a másik a 6-osra.
    [link]elektronika mely erősíti és ütemezi, csőnek megfelelően az inpulusokat. átfolyás jelző hozzá.
    A fent említett 2 átfolyás jelző fordulatát szinkronba kellene hozni... s csak akkor lesz azonos a 2 csőben az áramlási sebesség.

    vagy a jól bevált sorba kötés...

    remélem érthető volt :( jobban nem tudom elmagyarázni ..

    PS Faszom a Firefox hibajavítóba !!!!

    [ Szerkesztve ]

    Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

  • Sky D.

    tag

    Valahol olvastam (törölték az emlékeztetöket.), hogy valaki ipari vízköoldót használt a vízkötelenítésre...
    A radimat kellen vízköteleníteni..
    Fehér por lepte el a csöveket és a radiátorom belsejét., amit csk mechanikusna tudok eltávolítani.
    Próbáltma már 20% os ecetel. kisebb sikerrel
    Tej szinü lett tölle az ecet.:(

    Termék nevet, vagy hogy hol beszerezhetö tudna írni valaki, megköszönném.

    [ Szerkesztve ]

    Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

  • Sky D.

    tag

    válasz oriic #39462 üzenetére

    Hát 1 kis gebasz van, tényleg jó megoldást még nem találtam ... :(

    Mikor 20% os ecetet használtam, akkor a vízkö kifehéredett. az ecet fegér lett. de nem oldódott fel teljesen :( Lerakódott máshol. a csöveken és a pumpán. ezen kivül marad a tartályban is.

    Lást itt ajánlják

    Viszon ezt írja 1 másik fórum tárunk..
    A citromsav kiváló vízkőoldó, és sok szempontból jobb, mint az ecet.
    Hát egyenlöre ez se teljesíti a tölle elvárt szintete .

    [ Szerkesztve ]

    Írj Privát üzenetet ha megkérhetlek!!! All I have in this world is my balls and my word and I don't break them for no one. Do you understand?

  • madaraszf

    aktív tag

    Tapasztalat! Még mielőtt valaki azt mondaná a levegőbe beszélek! Vettem egy használt hűtőt és egy használt tartályt. Természetesen nem tisztítottam ki őket mielőtt összeraktam a rendszert gyönyörű víztiszta csővel. Feltöltöttem a drága készre kevert folyadékkal, majd 20 perc járatás után azt hittem magamhoz nyúlok valami nehéz és tompa tárggyal. A csövem belseje szépen elfehéredett! Ezek után leengedtem a drága szmötyit és átmosattam a rendszert párszor deszt vízzel (ekkor locsoltam meg az alaplapom :W örömömre) A deszt vizes öblítés nem ért semmit. Kb. 6 dl folyadék megy a rendszerembe. 4 dl desztvíz és 2 dl 10 %-os ecettel töltöttem fel a rendszert és kb 6 órán keresztül járattam. Na ez megtette hatását. Bár a csövek nem lettek ugyan olyan víztiszták (simán át lehet rajtuk látni), de a tartállyal és a radival csodát tett! Ezek után még kétszer átöblítettem deszt vízzel és azóta is azzal használom.
    Nem színeződtek tovább a csövek a tartályom is olyan, mintha üvegből lenne és a hűtővizem is teljesen tiszta!

    Az ecet jóóóó, nemhiába tisztítanak vele aranyat és ezüstöt.

    [ Szerkesztve ]

    madaraszf felhasználónak 58 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

  • ZetorGumi

    addikt

    válasz madaraszf #40575 üzenetére

    Hát igen, az ecetet már régóta használják mindenféle tisztitásra. :)

    New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

  • csib41

    aktív tag

    válasz ZetorGumi #40576 üzenetére

    az ecettel csak annyi a bajom, hogy irdatlan büdös, de ha megteszi a hatását, akkor elnézem neki. :DDD

    #40556 jones965 : jó látni egy olyan munkát, amit én is akarok csinálni. Grat, szép lett.

Aktív témák