Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rob22

    csendes tag

    válasz martonx #8124 üzenetére

    Szia!

    Azure óta semmi értelme hoszting cégeknél hosztolni. Na jó, a dedikált hoszting cégek valamivel olcsóbbak tudnak lenni, mint az Azure.

    Szerintem ez eléggé sarkított!
    Nekem aspHOSTpage érdekeltségem van, de szoktam nézni más szolgáltatók (köztük az Azure) árait is.

    Eddig még nem sikerült eldöntenem, hogy az Azure tényleg ilyen drága, vagy csak nem tudom értelmezni a díjszabást, de nekem mindig az jön ki, hogy az Azure-ban a legolcsóbb előfizetés esetén is kb. 10x-es árkülönbség van bármelyik normális hoszting céghez képest. Ha nem a minimum kell, akkor ez az arány gyorsan romlik az Azure kárára (aránytalanul drágább).

    A következő átlagos ASP.NET alkalmazáshoz szerinted mire kell előfizetni, és az kb. mennyibe kerülne?
    Min. követelmények: 10GB tárhely és 1GB memória, 500MB MS SQL, folyamatos üzem (24óra/nap), az adatforgalom nem lesz jelentős de 100GB/hó azért jó lenne.

    És akkor még nem számoltam, hogy jó lenne egy Mail szerver is, az adatbázist időszakosan menteni kéne, amit kényelmesen le lehet tölteni, esetleg valami ütemező, MySQL és nem utolsó sorban magyar support.

    Jelenleg én megfordítanám és azt mondom, hogy az Azurban nincs értelme hosztolni, kivéve, ha:
    -valami egyéb előfizetésből van ajándék Azure credit
    -néhány napos projekthez kell valami, és nincs időnk vagy vasunk hozzá
    -a hozzá nem értő megrendelőkre rátukmálják a fejlesztők (ezzel nagyon nem értek egyet)
    -már nem tudjuk mire költeni a pénzt

    Abban egyetértek, hogy hosszú távon eltűnnek a hoszting cégek, de nem azért mert rosszabbak, hanem mert felvásárolják vagy ellehetetlenítik a nagyok, ugyanúgy, mint az üzleti étel bármely másik területén.

    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák