Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    Sziasztok!

    Ide tenném fel kérdésem hátha tud esetleg valaki nekem tanácsot vagy ötletet adni.
    Hűtőket cseréltem a gépemben, előre hátulra Coolink SWiF2 hűtőket vettem 800rpm-es és a procihűtőm is lecseréltem 1600rpm es ventire előtte lévő 2200at forgott a házventik pedig 1200körül.Következő a gondom.Tápom alapjában 1050rpm körül förgött tök nyugisan és terhelésnél sem vitte túlzásba.Amióta új hűtők vannak a gépben bekapcsolásnál szépen 960rpm de egyre csak növekszik és meg sem áll 1300ig a táp.Terhelésnél pedig 1500-1800.
    Nagyon zavaró mert csendes "lenne" a gépem ha a táp nem cseszné el az egészet.
    Eddig nem csinálta ezt, gondolom vagyis arra tippelek mivel a házventi és a prociventi is kevesebbet forog az aktív PFC beleszól a dolgokba.(kb annyival emelkedett az alap netezős fordulatszáma a tápnak mint amennyivel csökkent a házventik meg a proci venti fordulatszám)
    Tápom Chieftec 560W (CFT-560-A12S)

    Gondolkozom eladom és veszek egy Corsair-t de hát azok is aktív PFC sek..

    Esetleg ötlet tanács bármi?
    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz mr_ricsi #8168 üzenetére

    Köszönöm válaszod, közben rájöttem én nem a PFC re gondoltam hanem van a tápban egy olyan hogy Case Fan Control, szerintem többek között ez lehet a ludas még és az általad említett temperature sensor.. nem melegszik annyira a gép hogy irreálisan magas fordulaton kéne pörgessen.. bosszantó.

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    Sziasztok!

    Kérlek titeket segítsetek nekem. Egy hónapja észrevettem egy magas frekvenciás sípolást a tápomban (Corsair CX 500 V2). Eddig is kikapcsolt állapotban sípolt új korától fogva "talán itt már alapból nem jó", de komolyabb jelenséget nem tapasztaltam. Most kb 1 éves a táp és üzem alatt mivel felső tápos házam lett jobban hallom. Ami viszont már elfogadhatatlan jelenség lett, hogy terhelés alatt (játékok) egy igen magas fülesen át is hallható sípolás jön elő ami furcsa módon nem minden játéknál jön ki és van amelyiknél csak betöltő képernyő, főmenü vagy éppen ESC-et nyomva tehát pause állapotban kezdi el generálni ezt a jelenséget. Nagyon zavaró! Azonnal elvittem gariztatni kérdés nélkül ment is vissza importőrnek.

    Egy Socket 775 konfignál kezdte ez el csinálni kb 1 hónapja , pár hete. Addig tökéletes volt minden, azóta új rendszert építettem össze , de ezt a tápot nem merem használni vele.
    Egyértelműen lokalizálható volt, hogy a táp belsejéből jött a hang.

    Kérdezném: Mi okozhatja ezt egy év után pláne egy Corsair tápnál? Mire érdemes figyelnem az új táp esetében? (pl 80plus ,Bronze jelzések)?! Cooler Master GX Lite 600 vagy Cooler Master GX 550 a jelöltem. Egyik durván 15 másik 24.

    Nagyon köszönöm előre is a hasznos infokat!

    [ Szerkesztve ]

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

  • HartgeH3-2.8

    addikt

    válasz agressiv #12730 üzenetére

    Pontosítok :)

    Nincs még másik, az előző gépemnél kezdett el szarakodni a táp és mivel úgy is új gépet rakok össze elvittem gariztatni a tápot addig is. Ismerősnek elmeséltem a jelenséget, ő 3 éve használja ezzel a sípolással a gépét (ugyan ezzel a típussal) hiba nélkül. Én ezt nem mertem vállalni mert az ott nem véletlenül generálja ezt a jelenséget. A másik gépem esetében minden egyéb alkatrész tökéletes volt, és egyértelműen a táp belsejéből jött ki ez a magas frekvenciás hang.

    Tehát akkor FPS? Azon belül?
    600W ig elmehetek biztos ami biztos?

    Szerk: Árban mindenképpen "erős" az FSP ahogy nézem..

    [ Szerkesztve ]

    Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

Új hozzászólás Aktív témák