Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algol

    senior tag

    válasz építész #13245 üzenetére

    Hello!

    Ezek alacsony fordulaton próbálnak sok levegőt szállítani így vélhetően nem fognak stimmelni a nyomás értékek.

    Ebben teljesen igazad van. Most azonban jobban utánanéztem a dolognak és adatokkal tudom bemutatni, hogy mennyire rossz a helyzet. A gyártók adatait közlöm, a kivételeket megjelölöm és megmagyarázom.

    Yate Loon D12SH-12

    Fordulatszám : 2200 RPM
    Légszállítás : 88 CFM
    Zajszínt : 40 dBA
    Nyomás: nincs gyári adat, illetve 2,57 ... 2,99 mmH2O (1)
    Indító feszültség: nincs gyári adat
    Áramfelvétel: 0,3 A

    Scythe Slip Stream SY1225SL12SH

    Fordulatszám : 1900 RPM
    Légszállítás : 110,31 CFM
    Zajszínt : 37 dBA
    Nyomás: nincs gyári adat, illetve mégis van: 2,30 mmH2O (2)
    Indító feszültség: 4,7 V
    Áramfelvétel: 0,53 A

    Scythe Slip Stream SY1225SL12H

    Fordulatszám : 1600 RPM
    Légszállítás : 88,11 CFM
    Zajszínt : 33 dBA
    Nyomás: nincs gyári adat, illetve mégis van: 1,63 mmH2O (3)
    Indító feszültség: 4,2 V
    Áramfelvétel: 0,41 A

    (1) Egy tesztben [link] 11 különböző forgalmazótól beszerzett Yate Loon D12SH-12 ventilátort mértek meg, nyomás adataik a fenti tartományban szóródtak. Meglepő :) , hogy a drágább forrásból származó példányok jobban teljesítettek mind nyomás, mind zajszínt tekintetében. Sőt a belsejük sem volt egyforma!

    (2) A Slip Stream sorozat egy másik, a fentivel a főbb paraméterekben megegyező, de szabályozható sebességű tagjára a gyártó által megadott adat.

    (3) Ez az érték az előzőből számítás útján jött létre. A nyomás értéke a légszállítás illetve a fordulatszám négyzetével egyenesen arányos.

    Ezek után úgy vélem, hogy az SY1225SL12SH - tehát az 1900-as fordulatszámú példány - nyugodtan ajánlható a Yate Loon helyettesítésére.

    Ha a Yate Loon legjobb nyomás értékét - 2,99 mmH2O - összevetem a 2,3 mmH2O értékkel, akkor a Scythe úgy fog viselkedni mintha egy 2,99 mmH2O nyomást produkáló 96 CFM levegőszállítású ventilátor lenne. Az 1600-as fordulatszámú Scythe viszont csak 65 CFM-es 2,99 mmH2O nyomásúként működne. Így ez már nem igazán ajánlható.

    Igazad volt, hogy az SH megvételét javasoltad Assdaknak. :R

    Nekem már csak egy kételyem maradt: bírni fogja-e a tápegység ventilátorvezérlő áramköre a megnövekedett áramigényt: 0,3 A helyett 0,53 A?

    Üdv: Algol

    Üdv: Algol

Új hozzászólás Aktív témák