Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    Érdeklődnék, hogy kinek van itt tapasztalata Soligor DG-420 Z "rendszer vakuval" ?

    Kifogtam egyet jó állapotban, jó árban (Pentax)... és szeretném megerősíteni, hogy nem csak egyéni a dolog....
    Szegényke pötit kispórolt;
    -Vékony műanyag talp, inog billeg, bármikor letörhetném egy negyed mozdulattal (bár tény, hogy mellette elég korrekt Manuál kis vakuim/fényeim vannak.. amikhez képest minden budget csak szarnak minősül )
    -Elmegy kategóriás anyaghasználat mindenütt, a forrasztások belül is jól látható olcsó tömeg fosott cucc alulfizetett munkásokkal
    -Sípol folyamatosan, nagyon idegesítően (nem olyan mint a többi vakum ami diszkréten műveli mindezt, lehet emiatt is bosszant)
    -Ezzel egyetemben mintha mindig fullon sütné el magát TTL-ben, emiatt újratöltési idő mindig ugyanúgy döcögős
    -Immel-ámmal de úgy működőképesen kommunikál a vázzal (K20D, de K30-ammal egyáltalán nem, bár az most megint megy gariba tehát tök8)
    -Csak egész expo értékeket kezel; ISO:100-200-400-800, F: 11, 8, 5.6, 4, 2.8, 2, 1.4, vagy legalább is ezeket mutatja ki a vaku a kijelzőjén és a köztes értékeket kerekíti lefelé vagy fölfelé...
    Ennek ellenére nem generál túl vagy alulexponált képeket.

    Difuzorja nélkül nem érdemes használni, nagyon kemény középcentrikus fényt formál hány...

    Kifejezetten nem szar, csak Budget...
    Partifotós, eldobható kategóriás "Bármikor letörik, veszek másikat" -vakunak jó.
    Olcsó "kezdő/kiprobálom" TTL vakunak dettó...
    Nekem nem tudom mire lesz jó, de majd kiderül :)

    A Slave viszont meglepően jól működik (sokan szidják fórumokon, nekem egyszer se volt, hogy ne süljön el... akárhogy falról vertem rá a fővaku fényét vagy a témáról eleve...) mindig pontosan és jó érték alapján sül el manuálisban.
    AF segédfény viszont nagyon karcsú LED-et kapott, emiatt az instant cserélve lesz egy combosabb PowerLED-re...

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák