Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • herobi

    csendes tag

    Tisztelt fórumtársak !
    Új fórumozóként üdvözlök mindenkit .
    Már második éve élvezem az UPC digital gold hd dvr szolgáltatását a hozzá biztosított Philips HD DVR set top box és távirányító segítségével. Én elégedett vagyok a minőséggel a szolgáltatás folyamatosságával is. Használom és ki is használom a kényelmi szolgáltatásait is( műsorrögzítés,rádió, menü, infó,videótéka,stb.).Ami viszont problémám van az nem tudom mennyire egyedi, és tud-e valaki közületek hasznos tanácsot adni
    1. A tv. készülékem Panasonic TX32-LX 85P HD Redy, a DVD lejátszóm egy régebbi nem Viera linkes Panasonic, a VIDEO lejátszóm Fisher márkájú, régi ,de még mindíg jól teljesít.
    A HD minőség eléréséhez a TV és az STB HDMI csatlakozóval van összekötve. -Ez az UPC által biztosított kábel,de kipróbáltam már drágább kábelt is. - Az indítás azonban nem komfortos mert minden bekapcsoláskor,( hiába van bekapcsolva a médiabox) a TV készülékem csak TV üzemmódban hajlandó elindulni. A beindulás után az AV választóval manulisan kell megadnom. hogy HDMI üzemmódban a set top box jele legyen látható.
    Ha megszüntetem a HDMI kapcsolatot és SCART kötést teszek a médiabox és a TV közé, tökéletesen működik.De akor nem HD a minőség. Mivel a DVD lejátszó és a VIDEÓ SCART-tal van összekötve ezek azonnal indulnak, nem kell beavatkozni. Szerintetek van erre a helyzetre megoldás? Nálatok hogyan müködik a rendszer? Ez egy egyedi jelenség, vagy ismerős valakinek rajtam kívül?
    Jó lenne, ha valaki értelmes magyarázatot adna a jelenségre, és talán a megoldást is ismertetné?! Lehet kell valami segédszköz? :W
    2. A TÁVIRÁNYÍTÓ. :F Egy okos készülékhez (médiabox) adtak egy lebutított csak 2 eszköz irányítására programozható távirányítót. Egy átlagos háztartásban persze legalább 3-4 eszközt kellene kezelni. Ezért azután ott bohóckodik az ember fia 2-3 távirányítóval a kezében. :Y
    Tudom, a megoldás; venni kell egy mindent irányító tanítható távirányítót és máris jobban érezhetem magam. :C (Csak zárójelben jegyzem meg, hogy az UPC más médiboxaihoz biztosított távirényítók 3 eszközt tudnak kezelni.) De az üzletekben annyi a gagyi kínai cucc, hogy nem érdemes kisérletezni,mert a gatya is rámehet és még mindíg nincs a probléma jól megoldva. Van e valaki közöttetek aki tud ajánlani egy a fentebb leírt eszközökhöz jól alakamazkodó de azért emberi áron kapható tanítható vagy programozható távirányítót ?
    Köszönet előre is a válaszokért. herobi :)

    [ Szerkesztve ]

    herobi

  • herobi

    csendes tag

    válasz cigam #2036 üzenetére

    Kedves "cigam és bolha23" !
    Köszönöm, hogy írtatok a problémáról és a megoldásról. :))
    Cigam ! Te azt írtad,hogy ellenpróbaként kipróbáltad a saját készülékeiden a működést. Neked is Philips HD DVR set top box-od van ? Mert a dolog csak akkor igaz, ha mindkettőnknél azonos a médiabox. " bolha23" azt írja, hogy a Philips STB nem támogatja a közvetlen indítást. Ez meg akkor lehet igaz, ha nem azonosak a box-ok.
    A távírányítóval kapcsolatban meg vagyok győzve. Ilyen beruházást muszály lesz végrehajtani. :K
    A Logitech Harmony valamelyik változata lesz a választás, de még kikérem a forgalmazó cég szakemebereinek a tanácsát is, testreszabva a már meglevő készülékeimhez.
    Még egyszer köszönet a hozzászólásokhoz, és ha van még valaki aki hozzá tud szólni a témához azt szivesen várom. :U

    [ Szerkesztve ]

    herobi

  • herobi

    csendes tag

    Mindenkihez ! :DD
    Logitech Harmony 650 (jelenleg ez a legjobb ár-érték -tudás szempontjából) távirányító lenne a választásom, de a Philips SET TOP BOX DCR811/58 nem szerepel az adatbázisában.Van e köztetek olyan akinek szintén ugyan ilyen STB-je van, és valamilyen Logitech távirányítóval tudja kezelni az eszközt.Vagy más típusúval, esetleg Philips gyártmányúval ? Én szívem szerint a Harmony 650-et választanám, de nem akarom elkapkodni. A háztartásomban található egyébb cuccok szerepelnek az adatbázisban, tehát azokkal nem lesz gond. A következő vásárlásaimnál, majd ügyelek a compatibilitásra. Sürgős lenne !!! :C

    [ Szerkesztve ]

    herobi

  • herobi

    csendes tag

    válasz WonderCSabo #2042 üzenetére

    Köszönöm.
    De "cigam " arra nem adoptt határozott választ,hogy milyen tipusú STB-t használ.
    Erre már korábban is rákérdeztem, valószínüleg elkerülte a figyelmét.
    Egyébként köszönöm az észrevételedet. Most munkába kell indulnom,már csak este 10 után tudok a forumba benézni.
    Üdvözlettel :

    [ Szerkesztve ]

    herobi

  • herobi

    csendes tag

    Mindenkinek, akit sikerült a problémámba belekeverni ! :R

    A témához való hozzáértő megjegyzéseiteket ill. hozzászólásaitokat alaposan elovastam és arra a következtetésre jutottam, hogy abban a kérdésben, hogy HDMI kábelkötés esetén a TV miért nem a Philips STB.jelét indítja el, "bolha23" adta meg a valódi választ.
    "1. A Philips és a Cisco boxok nem támogatják HDMI Consumer Electronic Control (CEC)- magyarul szórakoztatóelektronikai készülékek vezérlése funkciót, ezért nem kapcsol át a TV a megfelelő bemenetre HDMI kábellel."
    (Egyébként megfigyeltem, hogy a Panasonic TV-m a kikapcsolás után nem felejti el a HDMI sávot,-újabb bekapcsoláskor ezen a sávon akarna indulni-, de mivel erre nem kap indító jelet elindul TV üzemmódban.Mivel a Box már be van kapcsolva, elegendő a távirányító AV gombját megnyomni és azonnal indul a HDMI rendszer.
    Tehát nem a TV a hibás ami szerintem lehetne bármilyen gyártmányú, hanem a UPC által a HD adások vételére kihelyezett Philips box,( és ezek szerint a CISCO is ).

    A Logitech Harmony tanítható távirányító a ti hozzászólásotok alapján megoldja ezt a problémát is. Persze nem ez miatt adnék sok pénzt egy ilyen kütyüért, hanem azért mert az általam kiválasztott modell (Harmony 650, ) 5 készüléket tud kezelni.
    Mégegyszer; nagyon hálás vagyok a segítőkész hozzászólásokért.
    Üdv.:

    [ Szerkesztve ]

    herobi

Aktív témák