Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • MaciLaci1970

    aktív tag

    válasz WonderCSabo #217 üzenetére

    Bocs ha félreérthető voltam, egyébként tanítható a kütyű és most hogy belegondolok abba mit is kérdezel, még ki sem próbáltam úgy igazából :N
    Na erre majd kerítek valamikor később időt, de azért gyorsan kipróbáltam 1-2 gombot azok teljesen tökéletesen működnek :C

  • DonDragonka

    őstag

    válasz WonderCSabo #217 üzenetére

    MaciLaci1970-hez hasonlóan a Logitech is tökéletesen kezeli. Ez két okból van így. Egyik, hogy benne van a készülék adatbázisában, a másik, meg hogy tanítható a Logitech is, tehát azt okosítasz rá amit akarsz.
    (Természetesen nálam ugyan olyan foch mint a gyári, de ez a doboz hibája)

    No most egy elméleti megoldásom mindjárt van is a hangerő vezérlés problémára... :K
    Ugye a probléma az, hogy ha a átmegyünk a philips távirányítóval a TV-re akkor az mindent jól kezel kivéve a hangot mert az a HD DVR hangját vezérli nem a TV-jét...
    Van két távirányító (TV, HD DVR) és van egy programozható, tanítható.
    Mondom, hogy a Logitechnél mi az elméleti megoldás lépésenként:
    1. Logi-nak megmondom hogy van egy Philips beltérim (mint mondtam ismeri adatbázis szinten)
    2. A Logi programjában külön-külön tanítható minden egyes funkció illetve gomb IR frekije. Megmondom neki, hogy ne az adatbázisából vegye a hangerő fel illetve a hangerő le kódját a HD DVR-nél hanem majd én megtanítom rá a saját távirányítómmal.
    3. Itt jön a lényegi trükk. Amikor a tanulásnál várja a hangerő szabályozó lenyomását akkor nem a HD DVR távirányítóját használom hanem a TV távirányítóját, vagyis azon nyomom meg a hangerő fel illetve le gombokat. ;)

    Mondom ez elmélet. A gyakorlatot meg majd kipróbálom, de ne várjatok rám ezzel a projekttel, mert nem mostanában lesz erre időm. Esetleg Maci a saját távirányítójával... :R

    [ Szerkesztve ]

    A döntésképtelenség legnagyobb akadálya, ha túlságosan nagy a tudásbázis...

Aktív témák