Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Joco

    aktív tag

    Csak egy rövid eszmefuttatás. Aki régebb óta jár ide, az úgyis tudja, kik azok a lelki sérültek, akik itt élnek és naponta 40x beírják, hogy a x1900xt-nek 48 pipe-ja van. Ezért tök felesleges számolni. Amig nincs értékelve egy komment, teljesen felesleges más módon megkülönböztetni őket. Arról nem beszélve, hogy a rang leginkább azokat segíti, akik nem ismerik a közösséget, tehát az újoncokat. Hol van a legtöbb újonc? A piacon. Melyik hozzászólás ér kevesebbet? A piacos :C
    Ha már ennyire kell a rang, bele lehetne vinni egy kis logikát. Szerintem.
    Világos, hogy egyik rendszer sem tökéletes, de ennek a mostaninak a célját sem látom :U
    Esetleg azt tudom elképzelni, hogy aki a szabályokat hozta, nem olvassa a fórumot :(
    Miért ér többet egy ''nekem ilyen sosem lesz'' egy ''up''-nál? :F


    rover: van erekciód, hogy itt alázod a néped a rangoddal? :DDD


    [Szerkesztve]

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Rover623 #842 üzenetére

    Akarsz beszélni róla? ;]
    Rögtön itt egy téma, ami fontos és nem biztos hogy a kockulás oldja meg :P

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Rover623 #844 üzenetére

    Vagy a gipsz :R
    De elég az off-ból mert elveszik a lényeg :R

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Pompi #846 üzenetére

    Nem feledkezem meg róla. Ezt egy szóval sem írtam. Viszont kétlem, hogy nem lenne helytálló az újonc kérdés. Tehát ha vlmi hibádzik abban, amit én írtam kérlek fejtsd ki. Ha pedig elolvastad, amit megfogalmaztam és azért ismételed el a hozzászólásod második felében, mert egyetértesz, akkor köszönöm :R

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Pompi #856 üzenetére

    Amit én mondtam, hogy az újonc látja legnagyobb hasznát a rangnak. Mivel a piacon a legtöbb az újonc, nem igazán értem a rendszert. Mivel a háttér megvan hozzá, ''semmibe'' sem kerülne akár egy külön piacos ranglétrát csinálni, ha már ezt mindenki annyira koloncnak érzi(holott józan ésszel belátható lenne, hogy az egyik legcsalogatóbb az oldalon, nem értem minek tagadni... ha nem így lenne akár meg is lehetne szüntetni, csakhát... akkor meg minek a színészkedés? és egyáltalán kinek derogál?)

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Kidus #970 üzenetére

    Csak mert ilyen nyílt volt a felkérés pusztán a súlyok megállapításánal érzek visszáságot. Valahogy nem tartom konzekvensnek azt a meglátást, hogy akinek pl. 10000 hozzászólása van a piacon(ekkora forgalomnál az kb. azt jelenti, hogy legalább =~1000 alaktrész fordult meg a keze alatt) összemérhető szakmai tudása lenne azzal, aki mondjuk 500 nap alatt átlag napi 2x a gép elött kockulva egy hírhez kapcsolodó szakmai fórumba benyögte, hogy ''ez meg minek?'', ''de jó lenne nekem egy ilyen''. Akinek 10en húsz piacos hozzászólása van, annál ez úgysem jelentős százalék, viszont aki komolyabban foglalkozik a dologgal és megélt ennyi kommentet szintén itt ezen az oldalon az tisztában van vele, mit árul. Tehát sem a szakmai hozzáértés hiánya, sem pedig az oldalhoz való kisebb lojalitás nem érdemelne szerintem ilyen arányú ''büntetést'' nem beszélve arról, ha a közösségi súlyhoz képest nézem. Mert azért lássuk be hogy nincs 4x több köze van annak, hogy pl. kinek szebb a bnője vagy rühes a macskája a számítástechnikához, mint annak, hogy ''128bit vagy 256?'' ''3dmark?''.
    Szerintem.

    Jelzem mielött vlki szólna nézze meg, mennyire magam ellen beszélek. Nem is kell igazságosnak lenni vagy hasonló csak bírnék már rá arra vlki, hogy elmondja miért derogál az egész ph ''vezetésnek'' ez a piac dolog. Az egész oldal húzó ága és mégis... Képtelen vagyok felfogni. :(

    Vladinak:

    De azért azt is tegyük hozzá, hogy eléggé megcsappanna a látogatottság, ha nem lenne piac és ennyi taggal sem büszkélkedhetne az oldal, de cáfolj meg, ha rosszul tudom. :U Pusztán azért írom Neked, mert ha jól emlékszem éppen Te készítettél kimutatást, hogy hány % az újonc és hogy ők hova írnak főleg...



    Picit olyan ez, hogy lehet vagy úgy rallyzni, hogy tele van matricázva az autó vagy úgy is, hogy te a teli kéket szereted, csak akkor kell, hogy apu adjon rá pénzt. Ha nincs, akkor meg nem értem miért kell fanyalogni. :U

    [Szerkesztve]

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Kidus #979 üzenetére

    Te is olvastál már pár topicot. Egy szakmai topic kezdőpostja jellemzően ér vlmit, a 100 post felett még a több ezer hsz-t megért topic-ok jellemző felállása is a kérdés->márvolt/kereső/anyázás. Szerintem még statisztikailag sem helytálló, főleg nem ilyen mértékben a megkülönböztetés.
    A súlyokkal való játék úgyis csak elkendőzése annak, hogy nem megfelelő a rendszer. Több moderátorral megoldható lenne, a kommentek osztályozása. Az pl. sokat emelne a színvonalon, főleg egy olyan lehetőséggel kombinálva, hogy egy 0 szintű kommentet automatikusan törölne a motor. Tisztább, átláthatóbb lenne az egész :R

    Bízom a kultúrált válaszban. :)

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Kidus #985 üzenetére

    A probléma ott van, hogy a piacon elég sok az újonc. Ők nem ismerik az adatlapot, a keresőt. Ami nekünk rutin, nekik probléma lehet. Egy új tag mindig újonc és az első benyomások döntik el, itt ragad-e az oldalon. S gondolom itt is azért sokan vagyunk, de nem elegen. Pl. nem tudom kit bántana, ha Vladi keresője alapján a piacra írok felső 5%-a kapna egy Bazáros vagy hasonló jelzőt.
    Bár nem ide tartozik de ugyanilyen a kapcsolodó topic-okban az ''eredeti hír'' link. Az arculat váltáskor én is crtl-f-el találtam meg. Az újak között sok is erre a panasz. Nem nagy dolog mégis mennyivel növelné a komfort szintet?

    ''nagy dolgok akkor születnek, ha észrevesszük az emberek hétköznapi igényeit''

    Igazság szerinte engem az bánt, hogy itt vagyunk 1000 kommentnél ennek több mint fele szólt ugyanarról a dologról. Ha ennyi mindenkit bánt, akkor miért olyan nehéz pl. egy 0,1-et átírni 0,2-re? Azért mert akkor is megmutatom, hogy nekem lesz igazam? Ez a hozzáállás nem mindig kifizetödő, mint a történelem bizonyította már számtalanszor. :U

    Vladi: ''Világos, hogy egyik rendszer sem tökéletes,'' #841

    [Szerkesztve]

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Kidus #991 üzenetére

    Eléggé brute force-nak hangzik. Ha jól tudom minden szekciónak megvan a mod-ja. A pörgőseknél több is. Nem kell minden topicot egyesével átszemezni. Inkább a hasznosakat kéne kiemelt figyelemmel kezelni, amit egy minden két napja itt navigáló egyén megtalál. Pl. egy 6600gt topic-ba teljesen feleslegesek a már ezerszer kitárgyalt postok, csak egymásra halmozódva még átláthatatlanabbá teszik és lavina-effektusszerűen generálják a hsz-eket. Ezeket miután esetleg mástól már kapott egy linket a user lehetne törölni és az érdemlegeseket meghagyni. Ezzel szemben pl. egy azonnali kérdések órájában jellegéből adódóan felesleges ilyet csinálni. Szerintem ez így eléggé szűkíti a kört, ráadásul egy flamet is könnyebb csírájában elfojtani. Tehát nem biztos, hogy az a több, ami elsőre annak látszik. Szerintem.

    Az pedig talán érződik, hogy nem éppen egy egyedi avatar az, ami célként a szemem elött lebeg :U
    +ezért is mondtam, hogy nem Neked vagy nekem fog a 1000+ napunkkal bajt okozni, hogy megnézzünk vlmit az adatlapon, hanem éppen annak, akinek szüksége van rá, aki nem ismer névről szinte minden sűrűbben előforduló usert :U
    Pusztán próbálom más szemével is nézni a dolgokat, soxor segít. :R

    [Szerkesztve]

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz rlazol #1004 üzenetére

    Most komolyan. Olvassa is vlki amit írok? Vagy kivesztek 2 szót és arra válaszoltok?

    Pl. az azonnali kérdések órája név szerint szerepel, mint olyan topic, amit felesleges pontozni, mivel úgyis 10 percenként új a téma, tehát abban max. keresni érdemes. A piac megint ilyen. Ott ha már szelektálni akarunk, akkor amellé, hogy napi két up, lehet megadni egy szabvány formát, amit automatikusan kivesz a motor vagy akkor már külön button rá, ami a lista elejére dobja hsz nélkül és akkor legalább nem kell anyázni emiatt sem, mert napi 2-nél többször nem érdemes megnyomni, mert úgysem történik semmi.

    Persze lehet magyar módra is csinálni, mert aki tenni akar az megoldást keres, aki nem az meg kifogást. Csak hosszútávon nem biztos, hogy az utóbbi kifizetödő. Szerintem.

    (félreértések elkerülése végett ezzel nem bántani akarok senkit. Tetszenek az újítások, attól függetlenül, hogy esetleg a súlyokkal nem értek teljesen egyet :R )


    mod:
    Rover: mertem feltételezni, hogy itt(jelzem azoknál, akik nem a duronjukat próbálják 50ért elsütni) nem úgy megy az üzlet, mint máshol. Ha jártál már a hiéna-ketrecben, akkor láthatod, hogy akinek sok minden megfordul a keze alatt az ismeri annyira a termékpalettát, mint aki végigolvassa a híreket és az oldalhoz kapcsolóan szerezte az infot, akkor miért ér kevesebbet?
    Ezt különben nagyban alátámasztja a bazárokban napi többször megeső nyuszika a répatortával esete.

    [Szerkesztve]

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz deicide #1012 üzenetére

    Megmondod számsor alapján melyik SD megy 3G-t léggel? Tévedtél már 50mhz-nél többet? Akkor meg? Nem értem miért bántanak :R :DD

    7900gt-ből kapok kedvezményt? :DDD

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Loretto #1011 üzenetére

    De mi? Írtam legalább 3 féle dolgot. Abból vlmi nem tetszett és akkor dobjuk el az egészet :F

    Nem akarok erőltetni semmit, csak az nem fér a fejembe, ha segítőszándékkal felhozzok pár ötletet, miért van hogy mégis az az érzés kap el, mintha széllel szemben vizelnék?

    [Szerkesztve]

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Loretto #1015 üzenetére

    Világos, felfogtam. Ettől függetlenül írtam szerintem pár más dolgot is és ezt sem okvetlenül fekete-fehérben látni :R

    De nem kántálok tovább, mert lassan lejár a határidőm. Köszönöm mindenkinek a válaszát, az idejét amit raboltam tőle, reméltem ha hozzá nem tettem a dolgokhoz, legalább el nem vettem belőlük :)

    Solad: az hogy éppen jókedvemben találsz, ne sarkaljon arra, hogy ilyen kis csintalan légy. Ejnye-bejnye... ;]

    [Szerkesztve]

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz rlazol #1022 üzenetére

    ''ahol én már annyi sok életbevágó segítséget kaptam''

    Mondjuk én meg azt szégyellem, hogy nem érzek így. Tudom kitől érdemes kérdezni, ki miről tud legtöbbet, mégis eddig nem emlékszem olyan problémára, amit innen sikerült megoldanom. Ezt nem bántásként írom, biztos bennem van a hiba, mert mindenki más elégedett. Ezért is írok inkább a közösségi részbe, mert a szakmaiból nem kaptam még semmit. :U

    Az első részből pedig az világlik ki nekem, hogy nem igazán értjük egymást. Megpróbálom egy példán érzékeltetni. Pl. 6600gt topic, kezdő hsz.ben nagyrészt összefoglalva, amit a kártyáról tudni lehet. Utána pedig csak azok a hsz-ek maradnának meg, amik érdemleges információt tartalmaznak, tudomisén vmod, melyik a legjobb driver. A szólásszabadság nem sérülne mert lehetne vélemények a 6600gt-ről topic, ahol le lehet írni, hogy az ati a jobb, inno-t ne vegyél stb. Kiemelt figyelmet csak az első topic érdemelne és akkor kicsit könnyebben használható és átláthatóbb lenne. Szerintem.

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Cathfaern #1025 üzenetére

    Be is írnál az ellenörzőjébe? Valljuk be, ez azért elég gyerekes hozzáállás. :U Egy mod-tól talán nem ezt várnám. :(

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz Pipó #1024 üzenetére

    Na ez, a fórum hozzászólása!!! :R

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz VladimirR #1038 üzenetére

    Ez a pellengérre állítás pedig ugyanolyan dedós szint, csak ugye más szemében a szálkát, úgyhogy én vagyok a lol. :C

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

  • Joco

    aktív tag

    válasz VladimirR #1042 üzenetére

    Jegyezném meg, hogy az uminózus hsz nem nekem szólt, a törésem pedig nem tudom honnan vetted, nem rémlik, hogy bárhol is említettem volna a közösségi súly növelését, pedig nálam az hozná meg a ''rangot''...

    ''Ugyanakkor még mindig jobb, ha ilyennel foglalkozik a gyerek, mintha a szabad levegőn rohangászik, vagy gyümölcsöt eszik.'' - a kétezer forintos Cyber laptopról ''PokolGéP-es vagy? koncijukon voltál?''

Aktív témák