Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andaxin9

    csendes tag

    Sziasztok!

    FullHDs LCD TV vásárlás előtt állok. Szeretném megvalósítani, hogy a filmet a PC-n indítom el, a képet a TV adja, a hangot meg a házimozi. Csak nem tudom mit hogyan kellene összekötni, finoman szólva sem vagyok otthon a témában. (Zárójelben jegyzem meg, hogy a UPC beltéri egységét is valahogy be kellene iktatni a sorba, de ez gondolom a TVhez megy majd).

    Videókártya (új): Sapphire HD 6870
    Házimozi (elég régi): Panasonic SC-HT845, a magyar nyelvű használati útmutatója, benne a csatlakozókkal itt megnézhető (Video in, s-video in, scart, component video in)
    TV: jelenleg még nem vettem, gondban vagyok a csatlakozókkal
    Beltéri egység: sajnos erről fogalmam sincs, hogy milyet hoztak ki, hogy milyen csatlakozói vannak
    a géphez külön hangkártyám nincs, ilyen alaplapom van ha ez számít valamit

    Gondolom a gépet HDMIvel összekötöm a TV-vel, (a TVt meg a UPC egységgel), ebben az esetben jön a TVn a gépen lejátszott hang meg kép is, illetve adott esetben a tvműsorokat is tudom nézni. Utána vajon elég összekötni a TV-t a házmozival (már amennyiben ez lehetséges), hogy jöjjön az 5.1, vagy ennél azért bonyolultabb a történet?
    Valahol olvastam talán, hogy ha a PC-t a házimozival kötném össze, és azt a TV-vel, akkor nem tudná a fullHDs felbontást továbbítani. Egyáltalán, ezek az új TVk csatlakoztathatók ilyen régi kimenetekhez, mint ami a házimozimnak van?

    Szóval egyelőre tanácstalan vagyok hogy mit és hogyan, megköszönöm a szakértők segítségét.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák