Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz beis-compo #101 üzenetére

    Kiderült egyik kollégám évek óta ilyen egeret használt, így végre lehetőségem nyílt nekem is kipróbálni egy ilyet, mert volt olyan rendes hogy behozta és ma azzal dolgozok :)
    Nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyű és természetes lesz használni. Picit még az elsőre pontos célzás instabil, de elég gyorsan eltalálok így is bármit. Finommozgás meg minden gond nélkül megy :)
    Nekem mondjuk a középső gomb hiányzik róla, illetve picit picinek érzem a golyót rajta /hmm Vagyis nyilván összehasonlítási alapom nincs, de úgy érzem egy nagyobb kényelmesebb (pontosabb) lenne. De persze mindezt 3-4 óra használat után mondom csak, szóval még alakulhat :) Mondjuk az biztos hogy ilyen áron nagyon jó kezdő / próbálkozóegér akinek nincs lehetősége arra, hogy megnézzen egyet élőben.
    A gyűrű tényleg nagyon jó, teljesen kézreáll. Picit tényleg túl finoman jár, bár véletlenül még nem sikerült megmozdítanom. Nekem mondjuk a gyors görgetés gond nélkül megy, nem rezonál be, illetve érzékeli is. Ha egy picit kisebb lenne a sűrlódása, akkor majdnem lehetne úgy is használni, mint a logitech szabadon forgó görgőit :) Csuklótámasz nekem se volt kényelmes, anélkül jobb.

    Szóval egyelőre ennyi, ma még ismerkedek vele, aztán sajnos vissza kell adnom. Viszont így erősen fontolgatom, hogy kéne otthonra beszerezni egy ilyet :) CST2545W-nak azóta sincs versenytársa a témakörben? Ezt nézegetem még: [link] Árban kicsit barátságosabb, van gyűrű, illetve 2-nél több gomb van rajta.

    Bár gondolkozok a Logitech Trackman Marble-ön is. Hiányzó pont a gyűrű, de ahogy nézem már létezik hozzá olyan program, amivel egy gomb nyomvatartásával maga a golyó változik görgővé: [link] Ami egy vállalható alternatíva az árat nézve :) (mondjuk azt nem értem miért kerül nálunk 2x annyiba, mint a kanadai logitech oldalon -.- Esetleg valaki nem tud olcsóbb beszerzési helyet?)

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Cathfaern #146 üzenetére

    Így lassan egész napos használat után a következő dolog zavar: nem tudok úgy kattintani, hogy az ujjaim a golyó nyugszanak, és nem mozdul meg a kurzor. Ez:
    - én bénaságom
    - az egér tervezési hibája
    - normális?
    Elsőt el tudom képzelni, mégis csak 6 órája használom :) A másodikat is, mivel relatív az egér oldalán vannak a gombok, és így nem lefele kell nyomni, hanem oldalra, aminek kénytelen vagyok a kezemmel ellentartani, és pontosan ezért mozdul meg a golyó is. A harmadikat remélem hogy nem, mert az elég problémás lenne :) Persze elég egy pár mm-t elvenni az ujjaimat a golyóról és máris nem mozdul el, de ez elég fárasztónak tűnik hosszú távon, ráadásul jelentősen lassítja is az egerezést.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz beis-compo #148 üzenetére

    Visszaraktam a csuklótámaszt, elsőre amennyire kényelmetlen volt, most már nem érzem annak, sőt, kényelmesebb így. És így sokkal pontosabb lett a klikkem, az esetek jó részében nem mozdul el. De sajnos már vissza kell adnom az egeret :( De szimpatikus, szóval lehet majd beszerzek egyet magamnak is :)
    Nekem a görgővel nem volt semmi gondom, sose görgettem véletlenül. Picit jobb lenne ha keményebb lenne, de ez inkább a görgetés érzeténél jön csak ki nálam.

Új hozzászólás Aktív témák