Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beis-compo

    tag

    Megjött a Kenskington "Orbit w. Scroll Ring" mutatóm.
    Első benyomás, hogy elsőre jó használni.
    Van hozzá egy csuklótámasz, (nem gumifestékkel bevont fajta, nyúlóssá válik stb,) hanem az egész gumiból van (TPE, ez gumi és műanyag keveréke).
    Sokkal laposabb az egész, mint amit levált, így ere a csuklótámaszra nem lesz szükség úgy érzem. (Az egész valamivel kisebb mint amire számítottam) Valahol olvastam hogy a scroll gyûrû zajos. No ezt meghallhatták a tervezők is, és javították, ugyanis semmi hangja, de még érzésre akadása sincs, szabadon fut. Ezt középső vagy gyûrûs ujjal finoman lehet mozgatni - nagyon intuitív, nem kell megszokni, olyan mintha mindig is így lett volna.
    A gombok nyomásútját kicsit hosszúnak érzem, ezenkívül dobozhangja van a klikkelésnek. Hangos dobozhangja (ezért lehet belebarkácsolok másik kapcsolókat, és/vagy hangtompítást. Ez nem áll tôlem távol, a MS egeret is elsô nap átalakítottam). De még lehet az is hogy megszokom.
    Az iránytartása alapvetôen jó az egérnek, tehát ha próbálok rajzolni egyenest akkor nem akar ferde lenni. Ezt a többi trackballnál szoftver oldotta meg, itt lehet a szimmetrikus kialakítás miatt nem kell, nem tudom, nincs ilyen állítási lehetôség a netrôl letölthetô szoftverébe (lemezt nem adtak hozzá).
    A csuklóm az asztal lapján van egerészéskor, így egy nagyobb szövet egérpad növelhet a kényelmen.
    Hirtelen ennyi. Fotóztam összehasonlításnak.

Új hozzászólás Aktív témák