Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roland-87

    aktív tag

    Üdv!

    Nemrégiben elhalálozott szeretett Linksys Wrt160nl routerem, illetve hogy helyesbítsek nem halálozott el csak eltűnt belőle a wifi(a wifivel kapcsolatos összes menüpont is - gyári szoftverrel sem jelenik meg). Mivel a teljes törlés és újratelepítgetés és más dd verziókkal való játszadozás sem hozta vissza beláttam hogy fizikailag mehetett tönkre a wifi része tehát új routert kellett vegyek, a boltban megláttam ezt a 1043nd csodát és elég sokat olvastam róla tehát gondoltam ennyiért bevállalom, na igen csak aztán itthon jött a pofára esés hogy ez bizony a v2.1-es kiadás amire nincs DD-Wrt, openwrtből meg ahogy eddig olvasgattam csak a poli27 féle verziót lehet feltenni ami ha jól informálódtam nagyon minimalista a tudását illetően, tehát a kérdésem az lenne hogy össze lehet-e rakni egy olyan openwrt-t amiben bennevan minden számomra fontos szolgáltatás vagy mondjuk egy pli27 féle verziót lehet-e még bővíteni olyan funkciókkal amelyeket ha jól láttam nem tartalmaz (pl Wol)? Egyébként bármilyen kész firmware érdekelne ami tartalmazza a következőket:
    Grafikus felület
    N Wifi támogatás és extra beállítási funkciók pl adóteljesítmény szabályozás
    Wake on Lan
    QoS legalább olyan szinten hogy állítható legyen a portok és szolgáltatások prioritása
    adatforgalmi statisztika és pillanatnyi sebességmérők(mint a DD-ben)
    Upnp
    Dhcp, fixálható címekkel
    DDNS

    Ha esetleg nekem kell ezeket feltelepítenem egy szűz openewrt-re akkor ahhoz létezik valami kézzelfogható és MAGYAR leírás? Mert neten nem nagyon találtam, vagy csak olyat ami nem teljesen ehhez a routerhez van vagy nem túl érthető(egyáltalán nem érthető) így meg nem vagyok biztos benne hogy ha mindent ugyanúgy csinálok akkor nem-e okozok a végén galibát mert azt nem szeretnék, viszont a gyári firmware számomra a DD után roppant gagyinak hat. Torrentet és USB funkciókat egyenlőre nem szeretnék használni a routeren tehát ezek nem fontosak viszont a fentebb leírt funkciók és ezek közül főként a QoS és a Wol nagyon fontos lenne, emiatt volt DD telepítve a régi routeremre is ami még most is tökéletesen működik csak Wifimentesen.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #48084 üzenetére

    Hát ha jól néztem utána sajnos az sem támogatja a v2.x verziókat pedig az elég jónak festett, már annó a Linksysnél elgondolkodtam hogy felteszem rá de aztán sikerült stabilan működő DD-t rápakolnom amivel jól szuperált, amúgy most úgy oldottam meg hogy a netet továbbra is a Linksys kezeli és a Dhcp-t is és LAN-LAN porton összekötöttem a Tpvel amire megy az asztali lanon meg a wifis kliensek, ezzel két gondom van, az egyik hogy gazdaságtalan és nem tudom hogy csak érzetzavar-e de olyan mintha az oldalak betöltési sebessége nőtt volna egy picit ami engem kissé zavar, a sebesség rendben van amúgy, lehetséges hogy az ilyen összekötés miatt lassul a böngészési élmény? Közben a témára visszatérve nagyon úgy fest hogy csak sima alap Openwrt-t lehet rá tenni és kézzel feltelepítgetni hozzá minden csomagot ami nekem kell de mivel még nagyon friss verziók vannak csak nem is biztos hogy stabilan fog menni tehát egyenlőre kénytelen vagyok kivárni (vagy eladni és venni helyette Asus N16-ot amit eredetileg akartam) addig meg marad a Linksys és Tplink összekötés így van wifi és vannak extra funkciók meg 5w plusz fogyasztásom meg érzetre lassabb netem..

  • Roland-87

    aktív tag

    Nos feltettem a Gargoyle-t amit Alex linkelt, nem is tudom hogy néztem el ilyen csúnyán hogy azt hittem nem támogatja a routerem ezt(majdnem vissza is vittem). Telepítés után elkezdtem konfigolni a szoftvert és időközben teljesen összeomlott az egész, a webes felület bizonyos részei be sem jöttek és 2 percenként szakadt a net ekkor kicsit beparáztam de aztán reseteltem majd újra kezdtem és rendben végigment minden (lehet telepítés után kellett volna mindjárt egy reset és csak aztán nekiesni a beállításoknak :D ) Eddig nagyon szépen muzsikál, mindent belőttem már kivéve a QoS-t az még nem teljesen úgy működik ahogy kellene, feltöltéskor hajlamos a rádió megakadozni de remélem idővel sikerül ezt is eltalálni, ezen kívül mindenben jobb mint a Linksysem a DD-Wrtvel, a böngészési élmény is ahogyan már a Linksys fórumban többen írták sokkal jobb openwrt alatt és ez tényleg így van, az összetett sok képet tartalmazó oldalak érezhetően gyorsabban ugranak be míg a Linksysen még lehetett látni ahogy töltődnek be a képek utólag de itt meg szinte azonnal minden megjelenik ahogy rányomok pedig a net ugyanaz, a hálózaton történő másolás és a wifi is javult a gyári szoftverhez képest a Linksysről nem is beszélek inkább mert ott 9-10Mb/s volt a legjobb másolásom a router közvetlen közelében is itt meg ugyanennyit mértem 1 falon keresztül a közelében pedig 12 felett(150mbps wifi kártya a laptopban sanszos hogy nem is mimo képes). Szóval eddig nagyon jól teljesít, remélem stabilitás terén sem lesznek gondok de ez majd kiderül pár napon belül úgy is de reménykedek a legjobbakban.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Mano66 #48200 üzenetére

    Nekem másfél hete van V. 2.1-es routerem, ebből 1 hetet gyári szoftverrel ketyegett de most szombat óta már Gargoyle fut rajta. Itthon elég sok wifi eszköz található:
    4 laptop (ebből 3 régi G-s wifivel 1 a sajátom pedig N-es 150mbps)
    1 asztali pci wifi kártya, Gigabite 54mbs, ősrégi
    4 telefon, Samsung Galaxy S1, Lg optimus 540, Samsung galaxy Ace, valamilyen régi Nokia
    időnként még egyéb telefonok és laptopok is csatlakoznak...
    Ezen eszközök néha akár egyszerre is fent lógnak és olyan is megesett már amikor szinte minden eszköz aktívan forgalmazott, egyik wifis gépről sincs masszív torrent használat viszont Youtube HD, Online film, Ftp letöltés, Skype, Netrádió hallgatás igen. Az eddigi rövidke idő alatt a gyári szoftverrel 1 hét alatt csak 1 alkalommal történt malőr a wifivel és ott is csak a saját laptopomnál írta ki hogy nincs net és nem is volt(reconnect helyrehozta, de ilyen már volt a laptopommal sokféle routerrel szóval ez lehet a laptop wifijének a problémája sőt majdnam biztos hogy az) szóval 1 hét folyamatos üzem alatt 1 eszköz sem szakadt le, pedig a laptopom ment direkt huzamban 4 napig és ezalatt egyszer sem volt szakadásra utaló bejegyzés a naplófájlban, a többi eszközt használó sem jelzett problémákat pedig húgom régi pci-s wifi kártyája elég problémés jószág de még az sem szakadt meg. A Gargoyle 4 napja alatt ugyanez érvényes, semmilyen probléma nincs a wifi eszközökkel viszont ezzel a szoftverrel némileg csökkent a hatótáv de ott viszont nőtt a sebesség és a stabilitás is. Igazándiból kellemesen csalódtam (eddig) ebben az routerben és a Tp-link márkában de azért nem iszok előre, de ha ilyen stabilan teszi majd a dolgát hosszabb távon akkor megszeretem :D

  • Roland-87

    aktív tag

    Gargoyle alatt vajon mennyire lehet valós a wifinél az adóteljesítmény állítási lehetőség? Csak mert nálam 27dbm az engedett maximum ami már 500mw, ezt irreálisnak érzem főleg hogy erre állítva van kb ugyanakkora hatótávom mint a gyári szoftverrel (az meg biztos nem 500mw-on ad) amióta fent van manuálon van az adóteljesítmény és 20dmb-et állítottam be de a hatótávom és a térerő is sokkal gyengébb mint a gyárival de nem merem feljebb tenni mert ha tényleg 27 a max akkor azzal elég hamar el fogom égetni a wifi végfokot amit persze nem szeretnék, de ha jól érzem hogy az a 27 nem 27 akkor vajon mennyi? És ha tartósan arra tenném vajon honnan tudhatom hogy nem-e melegszik túl a végfok?... egyenlőre nem mertem 21 fölé tenni de azzal is elég harmatos még a hatótávom a gyárihoz képest... Nekem az a tippem hogy olyan 40 50 körül adhat most és a 27 meg valamivel 100 felett lehet a valóságban. Valaki használja tartósan 20 feletti értéken? Mert én nem merek kísérletezni ameddig nem vagyok benne biztos hogy mennyi is az annyi...

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz poli27 #48353 üzenetére

    Akkor jól éreztem hogy nincs az fölötte, bár nem is akartam fölé venni mert a másodlagos wrt54gl routeremen is 90mw lefedi az egész környéket tehát ahonnan amúgy használok eszközöket nevetve tudnak csatlakozni, nem is értem minek teszik egyesek az egekbe az adóteljesítményt főleg úgy hogy a kliens eszközök akkor sem fognak többel adni tehát csatlakozni sem fognak tudni viszont a zavart növelik csak... De azt akkor sem értem miért gyengébb a wifi openwrt alatt, érdekes hogy a DD-wrt is ugyanezt okozta annó a régi routeremen, eddig csak a Tomato az 54gl-en hozott pozitív változást. Mondjuk annyira nem probléma ez a gyengébb hatótáv mert ha messzebbről akarok csatlakozni ott a másodlagos wifi a közelből meg használom az elsődlegest hogy meglegyen a 25 megás netem, a kert végén elég ha 3 megy tehát nem gond, csak érdekes a jelenség és nem értem mi okozhatja, de ez miatt tuti nem állok vissza gyárira mert amúgy minden tökéletes.

  • Roland-87

    aktív tag

    Hogyan tudnám valahogy rábírni a wifit a 12 és 13-as csatornák használatára is (Gargoyle)? Mert a gui alatt nem lehet kiválasztani, googlen csak angol találatok voltak azokkal próbálkoztam is, pl az iw set countryvel de semmi sem hatott, ugyanúgy csak 11 állítható be. Találtam valami olyat is hogy modot kell feltenni de nem értem hogyan kell, a másik hogy szerkeszteni kellene az etc/config/wirelesst, de ezt sem értem mivel és hogyan tudom szerkeszteni szóval meg vagyok lőve és angolul meg nem nagyon tudok annyit hogy rájöjjek.

  • Roland-87

    aktív tag

    Sikerült elővarázsolnom a 12 és 13-as csatornákat egy mod telepítésével de viszont még mindig nem értem mi van az openwrtben amitől a wifi ennyire legyengül, tegnap feltettem a Gargoylet a 741nd-mre ami használhatatlan volt mert max. 2 órát ment fagyás nélkül, láss csodát 3 napja stabilan megy de a wifi jele azóta ennek is a béka bizonyos testrésze alá csökkent tehát ez már egészen biztos hogy a wifi drivere okozza az openwrtnek ezt a gondot, próbálgattam a csatornákat és adóteljesítményeket de semmi, megtaláltam a mérési eredményeim gyárival a 1043ndv2 esetén és most ugyanonnan méréseket csináltam, hát megdöbbentő az eltérés.
    Gyári sw 1043nd v2

    1 router közelében, lan másolás: 12,3 MB/s
    net: 24,3/5,00mbps
    2 egy szinttel lejjebb a lakásban, lan másolás: 11,5MB/s
    net: 24,3/4,95mbps
    3 Kertben, 1 fal+15méter távolság: Lan másolás 5-7MB/s
    Net: 24,3/4,50mbps

    Ugyanez most GG alatt
    1 10,8MB/S 24,3/5mbps
    2 4,5MB/S 12/3,5mbps (megjegyzem ugyanitt a wrt54gl 18/5)
    3 1,71MB/S 6/2,8mbps

    Már csak az érdekelne hogy más tapasztalt-e hasonló romlást, ha igen meg tudta-e oldani valamivel. Még abban bízok hogy a laptopomban található wifi eszköz és az openwrt által használt wifi driverek nem jönnek ki egymással és egy külső usb wifivel meg tudom oldani ezt a problémát mert hát oké hogy van másodlagos router de az 54-es és gyárival kint is vígan ment a net teljes sebessége most meg 8 sincs... Márpedig jön a tavasz és mégis jó lenne ha ki tudnám használni azt amit a router amúgy tud mert ez nem éppen hajszálnyi csökkenés hanem brutális...

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz doberman #48493 üzenetére

    Hmm ez még magyarázat is lehet a problémámra bár a visszajelzések szerint ez a V2-re nem igaz tehát egyre inkább úgy fest hogy a laptopom szuper inteles wifije nem kedveli a wrt-s routereket, előkaptam a Linksys wrt160nl-t aminek megjavult a wifije(csoda?) rákötöttem egy 12v kis akkura hogy tudjak vele szaladgálni majd kliensként rácsatlakoztam a tp-re és elkezdtem méricskélni, mivel a 160nl lan portjai csak 100 megát tudnak ezért hiába 300-as a wifi ebből nem éreztem semmit a router közelében, viszont 1 szinttel lejjebb is 12,2 megát mértem sőt 2-vel lejjebb is 6-8 körül ment, az udvaron szinte végig 12 volt, csak messzebbre haladva esett le de ott is 8 körül volt. A kíváncsiság kedvéért elmentem kb. 1km-re egy helyre ahonnan rálátni az ablakomra és még innen is tudtam csatlakozni a Linksyssel és 7 megányi net csorgott át tehát ez arra utal hogy nem lehet baj a TP link wifijével. Az lesz a legjobb ha beruházok egy usb-s wifi adapterre ami külső antennás és persze 300-as, csak hát pont ez az amit nem akartam mert nem túl kényelmes ilyen módon használni a laptopot. De sajnos ugye nem lehet minden tökéletes.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz The DJ #48529 üzenetére

    Én is osztom az előző válaszadó ötletét, majdnem biztos a táphiba, legalábbis nekem a Wrt54gl ugyanezt kezdte játszani aztán rámértem a tápjára és 11 voltot adott le terheletlenül, aztán rámértem terheléskor és lett belőle 8,5, az is csoda hogy alapesetben ment 12V helyett ennyiről is, de az asztali+torrent után lehalt... Ha van otthon multimétered mérj rá a tápjára terheletlen állapotban, kb. 13 voltnak kell lennie, de ha már 12 alatt van az nem túl jó... Ha van más bármilyen 12voltos adaptered azzal is ki lehet próbálni, csak ne legyen 1A alatti, nagyobb lehet azzal nincs baj.

  • Roland-87

    aktív tag

    Érdekes hogy a hozzászólásom kicsit későn jelent meg, így poénosan fest kicsit....

  • Roland-87

    aktív tag

    Eddig nagyon elégedett voltam a kütyüvel de a mai napon eljátszotta a tipikus wifin nincs net egyik eszközön se problémát, remélem ezt innentől nem kezdi el rendszeresíteni mert baltával fogom apró darabokra törni aztán venni egy Asust mert kezd elegem lenni hogy manapság lehetetlen olyan routert venni ami normálisan működik, vagy ha igen akkor az 60 ezer forint...

  • Roland-87

    aktív tag

    Üdv!

    Látom panasz van a v2-es wifi térerejére és sebességére, el kell keserítsek mindenkit hogy ez hardveresen ilyen, nekem is a wrt54gl Linksys poros nyomába nem ér ilyen téren, de a Wrt160nl hatótávolsága és sebessége is nagyságrendekkel jobb mint ennek úgyhogy ezt így kell megszokni, a 3rd firmware sem segít a helyzeten, sőt nekem rontott, hiába állítható az adóteljesítmény a valóságban semmi nem állítódik, 10dbm-en is ugyanolyan minden mint 20-ra állítva de akár 27-re téve sem változik semmi, az inssider is alátámasztja ezt. Én a problémát úgy orvosoltam hogy továbbra is üzemel egy másodlagos router (a wrt54gl) és ha távolabbról akarok csatlakozni akkor arra szoktam, a router közelében meg a Tp-re hogy legyen N módom mert gyakran kell nagy akár 20gb fájlokat áthúznom hálózaton és azért nem mindegy hogy 2,1-el másolok vagy 11-el, de sajnos a V2 másik gondja hogy aránytalanul csökken a sebesség is még akkor is amikor a térerő megfelelő, pl nálunk 1 papírvékony gipszkarton falon keresztül is már csak 8-9 mb/s a valós másolás hálózaton, 1 szintkülönbségnél meg jó ha 6 megvan, a Linksys160nl itt 10 felett volt még...

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz kali #48874 üzenetére

    Mondjuk arra kíváncsi lennék mit állítottál és hol hogy a wifi jó lett, bár nem rossz ez félreértés ne essék csak nem a legjobb, egyébként az egész kütyü stabil bár volt nemrég 1 wifi rész kifagyás, Gargoyle van fent, a QoS bámulatosan jól teljesít amióta be tudtam lőni, én is elégedett vagyok amúgy csak ez a wifi gyengeség idegesít benne, de nagyon a Gargoyle alatt nincs beállítási lehetőség, adóteljesítmény, üzemmód, csatorna, kb ennyi van aztán kifújt ezek megfelelő beállítására én is képes vagyok tekintve hogy csináltam nem 1 nagytávolságú wifit is már, de ha van valami csodaszer ami megoldja az érdekelne(a nagyobb antennán kívül mert az már megvan) :)

  • Roland-87

    aktív tag

    Na még egy mínusz a t-nek, a téma miatt gondoltam egyet és a linksys160-as routeremre felcsatlakoztattam az inviteles mobilnet(telenor) stickem és simán működött a routerem távoli elérése de még a ddns is jó volt szóval lehet nem lehetetlen mobilnettel a kamera sem csak másik szolgáltatónál kellene próbálkozni. A telenor ezek szerint nem Natolgat, vagy lehet hogy igen és csak akkor nem ha invitelen keresztül van? Annyi biztos hogy az invis mobilnet rendes privát címet ad és mennek a szolgáltatások is, kívülről is lehet pingelni és a shoutcast servert is elértem rajta keresztül.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #48895 üzenetére

    Igen azt annó én is néztem, az invitelnél se drága így hogy náluk van a rendes netem is, 2gb net 750 forintért nem olyan rossz ár, bár kérdés hogy egy kamera üzemeltetéshez mekkora adatforgalomra lenne szükség mivel azért az elég nagy adatforgalommal is járhat, bár szerintem most is a T a legdrágább szolgáltató.

  • Roland-87

    aktív tag

    Sajnos egyre gyakoribb lesz ez a Natolgatás mert régóta elfogyott az összes ipv4 cím így a szolgáltatók spórolni kezdtek vele, ez pedig egyszerű módszer erre, egy ip mögé tesznek több ezer felhasználót aztán ha valakinek mégis kellene a privát cím akkor fizessen vagy fogja be és ne akarjon server jellegű szolgáltatást futtatni. Nem baj ha dinamikus a cím mert erre ott a ddns szolgáltatás és már a legalapabb router is tudja gyári szoftverrel. Remélem az invitel még nem vezeti be ezt a módszert, legalábbis hogy a vezetékes internetszolgáltatásán nem, a mobilon tőlem lehet de egyenlőre ők még ott is adnak rendes címet így bármilyen server szolgáltatást lehet üzemeltetni mobilnetről is akár. Egyébként Natolva is meg lehetne oldani hogy ha az ügyfél kéri akkor nyissanak egy portot neki és még csak meg sem kellene szakadniuk ettől a művelettől, a legtöbb wireless szolgáltató is natol de kérésre nyitnak portot és egy minimális összegért biztosítanak rendes ip címet is ha kell, akkor a kedves T és társai miért nem képesek erre? Ennyire kifogytak volna már a címekből?

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz SteveL #52368 üzenetére

    V2.1-em van Gargoyle firmware-el és sok eszköz lóg rajta itthon, 4 laptop és számtalan telefon... egyszerre volt hogy 11 eszköz csatlakozott wifin és közben wifin két laptop között ment egy nagyobb file másolása miközben a 3. laptop erősen torrentezett és az én telefonomom skype is ment miközben egy másikon mindigtv alkalmazással tv-ztek. Ezt az akciót is simán elviselte pedig ennek a negyedétől meghalt a régi linksysem DD-Wrt-vel. Tehát a wifi stabil sok eszköz esetén is és időben is, volt már 87 napos folyamatos működésem is gond nélkül és akkor sem fagyás miatt kellett restartolni. Viszont a gyári szoftverrel a wifi hatótáv és sebesség is jobbnak tűnt, hiába emeltem a kimenőteljesítményt meg variáltam minden létező beállítással nem lett jobb és meg sem közelítette a gyári állapotot. Sajnos ez ellen csak annyit tudtam tenni hogy nagyobb antennákat kapott és ezeket elhelyeztem ügyesen, valamint van egy másodlagos routerem is elhelyezve így nincs vakfolt ott ahol kapcsolódni szoktak. Viszont ezen felül a v2 mindenben jobb így mint a gyárival, a QoS isten áldása ha az embernek 25/5 megát kell beosztani 6 embernek és így torrentezés közben is tudnak Youtubeozni vagy skypeolni vagy bármit és ehhez nekem nem kell a torrenten állandó korlátozást eszközölnöm. A gyáriban sehogy sem tudtam beállítani ezt úgy hogy érjen is valamit.

  • Roland-87

    aktív tag

    Ma nem sikerült elérnem kívülről a routert, persze azt hittem valami gond van de kiderült megint rossz a NO-IP szolgáltatás már lassan 14 órája.... Van valami jobb alternatíva ami nem szünetel havonta 2 napot és ingyenes? (és nem kell megadni a bankkártya számot se)

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #53816 üzenetére

    Nekem bejelentkezés után angolul egy hibaüzenet jelent meg fehér alapon és ez volt tegnap óta és természetesen nem is működött. Időközben elindult a szolgáltatás végre... Nálam viszont ez elég gyakori jelenség valamiért minden hónapban van ilyen több alkalommal is, sokszor még az oldaluk se tölt be mert már ott valami hibaüzenet fogad.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Intruder2k5 #53818 üzenetére

    Valószínű de nem kizárt hogy az Invitel variált valamit mert miután beléptem a Hostomhoz egy 10-el kezdődő cím volt rendelve ami emlékeim szerint az Invitel IPV4 átjáró címe ami a modemben megtekinthető. Remélem nem Natolt cím bevezetésén munkálkodik a kedves zöld szolgáltatóm mert bepipulok :D

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz vargalex #53820 üzenetére

    Pedig nekem az itt látható IPV4 Gateway cím szerepelt a DDNS hostomnál és erre próbált csatlakozni. Nekem is furcsa mert tudom hogy a 10-es tartomány privát cím :D

  • Roland-87

    aktív tag

    Na erre adjon valaki magyarázatot :D Megint ezt a címet kapta a ddns hostom.... Vajon a router csinálja vagy a szolgáltatónál szar valami vagy a No-ipnél?

  • Roland-87

    aktív tag

    Üdv emberek!

    Mai nap érdekes dolgot művelt a Gargoyle 1.6.2 mégpedig olyat amit ha más mesél el tutira nem hiszem el. Ugyanis egy beállításmódosítás miatt teljesen összeomlott a rendszer :D új portot akartam forwardolni és miután kész lett rányomtam hogy oké mentse el, na ekkor jött a meglepi ugyanis általában ilyenkor pár másodpercig dolgozni szokott de most azonnal okézta a dolgot. De ezután pár perc múlva feltűnt hogy semmi nem jut ki a netre, beléptem megnézni a port forwardokat és ekkor láttam hogy az összes eltűnt és csak az az 1 maradt amit utoljára adtam hozzá. Na mondom oké nyomjunk egy restartot majd az megoldja. Na ekkor jött a következő meglepi hogy a router el sem indult csak villogott a setup led. Admin felület se jött be meg pingre se jött válasz, nyomtam egy resetet ezután bejött az admin és tölthettem vissza a konfigot. Produkált már valakinek ilyen jelenséget a Gargoyle? Lehet hardver hiba okozta ezt? A visszatöltés óta stabilan megy minden meg előtte is az volt, már 30 nap uptime-nál tartott azelőtt meg 70-et is bírt gond nélkül. Remélem nem lett valami baja hanem csak szoftveres probléma váltotta ki a jelenséget.

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz enisz #55516 üzenetére

    Szia!

    Erre a típusra nem ajánlott a DD-WRT-t tenni ezt már a fórumban elég sokszor leírták mert gyakori a wifi probléma. Én magam is próbáltam több tp-linken DD-WRT-t és hasonló jelenség volt, a wifi instabil lett, a hatótáv romlott a sebesség pedig a béka feneke alatt lett. Openwrt-vel némileg jobb a helyzet, érdemes lenne azt feltenni, Pl. egy Gargoylet. Nekem is az fut a v2-es verzión és a mai bejegyzésemben említett váratlan összeomlástól eltekintve nem volt vele probléma. A wifi gyors és stabil, a hatótáv a gyárinál ugyan nálam rosszabbnak tűnik de stabilabb is ott ahol működik, míg a gyárinál szeretett szakadozni távolabbról. DD-WRT-ről ha át akarsz állni Gargoyle-ra akkor előtte a DD-Wrt-s Webreverttel állj vissza gyárira aztán reset majd jöhet a Gargoyle 1.6.2

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz enisz #55524 üzenetére

    Nehogy közvetlen feltedd a Gargoylet, előtte a DD-Wrt oldaláról a webrevertet kell feltenni majd reset és ezután jöhet a Gargoyle és ott is figyelj hogy NE a Sysupgrade hanem a FACTORY verzió kerüljön fel. Miután felkerült rá a érdemes újból egy resetet csinálni mert nekem már volt bonyodalom abból hogy a régi rendszerből valami ott maradt és nem működött rendesen.

  • Roland-87

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az utóbbi időben érdekes dolgokat kezdett produkálni a routerem. Invitel VDSL netem van, nemrég emelték a sebességet 25/5-ről 30/6-ra. Ahogy várható volt megugrott egy kicsit a szakadások száma de nem vészesen, átlag heti 1-2. Viszont a router elkezdte azt játszani hogy néha szakadás után egyszerűen nem csatlakozik vissza, illetve ez egészen pontosan úgy történik hogy a net megszakad, a router látszólag visszacsatlakozik a web felületen is látható hogy él a PPPOE van IP és DNS és minden ami kell ám mégsem lehet internetezni egyik kliensen sem. Ilyenkor vagy a modemet vagy a routert újra kell indítani (nekem érdekes az is hogy bármelyik megoldja) A szokásos lépések megvoltak azaz reset-újrakonfig, majd firmware újratelepítés és szintén újrakonfig de ezek egyike sem oldotta meg a problémát. Érdekelne hogy vajon mi okozza ezt a problémát és milyen lépéseket tehetnék annak érdekében hogy ne kelljen minden 2. 3. szakadás után kézzel újraindítani valamelyik eszközöm. Ez azért is fontos mert néha távolról kell elérjem az itthoni gépeim és most pont olyankor dobta el így magát a router amikor kellett volna haza csatlakoznom de persze ezt nem tudtam megtenni csak miután hazaszóltam hogy restartolják a modemet..... Esetleg szolgáltatói hiba? Router fizikai hibája? Semmilyen változás nem történt se a modemen se a routeren már több hónapja így külön érdekes hogy egyszercsak elkezdte ezt csinálni és semmi nem oldja meg. Szolgáltatónak se tudok mit mondani mert úgyis a routerre fogja fogni a dolgot és lehet tényleg az rossz....

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Gézengúz #57627 üzenetére

    kb 1 éves lehet de lehet még annyi sincs, ez a v2.1-es verzió és Gargoyle 1.6.2 volt rajta de mivel a probléma nem oldódott meg másik táppal sem így most frissítettem 1.7.1-re... Időközben rájöttem mi lehet a gond (Invitel) Néha netszakadás után amikor a router látszólag újracsatlakozik a létrejött pppoe kapcsolat nem működik és ilyenkor manuálisan meg kell szakítani valahogyan mert ő már ezt nem veszi észre... ez az invitel sara is lehet, annyit tudtam tenni hogy átállítottam hogy 3 helyett csak 6 ping után kísérelje meg az újracsatlakozást és a pingelések között eltelt időt is 10 másodpercre emeltem mert az az elméletem hogy lehet túl hamar próbál visszacsatlakozni de lehet hogy hülyeség az egész de más ötletem nincs. Kellene egy olyan szkript vagy modul vagy nevezzük bárhogy ami teszteli a netkapcsolatot és ha nem ér el egy vagy több címet akkor bont és újracsatlakozik. Nem tudom ilyen létezik-e és ha igen hogyan tudom működésre bírni de ez majd kiderül napokon belül úgyis. Egyébként kondi hiba okozhat ilyet? Az is furcsa hogy néha netszakadás után amikor létrejött az új PPOE kapcsolat akkor az Uptime résznél 5200 napot ír ki de ma újraindítás után pl 32 napot írt aztán volt 187 is. Valami nagyon nem oké de hogy nálam vagy az Invitelnél azt én is szeretném tudni de eddig nincs tele a fórum hasonló hibajelenséggel ami utalhatna szolgáltatói bajokra mert akkor kellene hogy legyen ilyen gond másoknál is.

  • Roland-87

    aktív tag

    Sziasztok. Próbálta valaki a QoS-t 100megás nettel? Ha bekapcsolom kb 70 megát bír átvinni(LAN-on) azt is iszonyatos ingázások közepette. Többet vártam egy 700mhz feletti CPU-tól azért, tudom a Gargoyle miatt nincs Hw NAT de szoftveresen is többet vártam, a QoS sem szívhatja le ennyire mert az 54GL-em is 50 megát tudott átpaszírozni bekapcsolt QoS mellett kb harmad annyi teljesítménnyel. Esetleg próbáljak rá mást? DD-Wrt? OpenWRT elvileg ugyanaz mint a GG. Ha nincs QoS akkor lazán átmegy a 100 mega de a feltöltéskor egekbe megy a ping és eldobálja a skype hívásokat illetve minden más akadozni kezd szóval fontos lenne ha be tudnám állítani valahogy. Vagy lehet tényleg vennem kéne egy Asust és elfelejteni ezeket a vacak TP-link routereket? :D

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz woodworm #64401 üzenetére

    Elvileg jól van beállítva, de közben rájöttem hogy valami más baj lesz itt. Előbb wifin keresztül egy speedtest méréstől újraindult majd pár alkalom után teljesen lefagyott. Újraraktam reset után, most jó de a Qos bekapcsolása után ismét újraindulgat a terheléstől és a sebesség zuhan, kicseréltem a tápot is de elvileg jó a régi, leadja a feszültséget és a teljesítményt is mert direkt kimértem. Szerintem haldoklik szegény, terheléskor egyszerűen újraindul, a lámpák is elalszanak ilyenkor pár másodpercre. :D Kezdhetem keresni az utódot...

  • Roland-87

    aktív tag

    Üdv!
    Jó ideig szolgált nálam egy v2.1-es verziójú router de sajnos tönkrement és cseréltem egy N18U Asusra. Viszont nem hagy nyugodni hogy itt van ez a router egy igen érdekes hibával. Szóval a jelenség a következő:
    Ha áram alá helyezem akkor felvillan az összes led ezután pedig lassú ütemben villognak a wifi, lan 1,2,3,4, usb ledek vagyis egészen pontosan néhány másodpercig ezek is világítanak aztán elalszanak eltelik pár másodperc majd megint felvillannak egy rövid időre és ez ismétlődik látszólag a végtelenségig de mégsem mert egy idő után sikerül neki elindulni de ez általában több óra után történik meg, ezután pedig már tökéletesen működik egészen addig ameddig újra nem áramtalanítom. Arra gondoltam esetleg a kondikkal van a baj ezért szétkaptam de látszólag minden kondi jó legalábbis felpúposodva egyik sincs, másik táppal próbáltam már sőt egy 7Ah 12V akkuval is de az eredmény ugyanaz. Érdemes vajon kicserélgetni a kondikat vagy ezt teljesen más okozza? azt hiszem 5 vagy 6 kondi van benne aránylag könnyen forrasztható helyeken.

  • Roland-87

    aktív tag

    Gargoyle 1.7.2 van rajta, nem lett a konfighoz nyúlva már kb fél éve de a mai nap nem hajlandó elindulni, reggel óta várok de csak kitartóan villog pedig az lett volna az ötletem hogy ha elindul tolok egy visszaállítást. Egyébként amikor villogás van nincs kapcsolat tehát TFTP-sem, IP-t se kapok és manuális IP beállítással sem válaszol semmire csak ha már sikerült neki felállni. Egyébként már a megvétel óta produkált olyan tüneteket hogy időnként visszaállt gyári állapotra vagy teljesen összeomlott és csak a reset segített, gyakran ez beállítás módosítás után történt, de egyszer olyan is volt hogy egyszercsak nem indult és akkor Tftp élesztéssel kellett újra flahselni tehát én is hajlok arra hogy ennek komolyabb baja van, mintha nem tudná olvasni a memóriát az jó kérdés hogy a rom vagy a ram szórakozik. Ja még annyi volt hogy az utóbbi 2 hónapban már csak akkor indult ha lehúztam a lan kábeleket majd amikor elindult visszadugtam, ez egy ideig működő trükk volt de már ez sem hat :D lehet ez sajnos már kuka...

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz Mikeee89 #65822 üzenetére

    Ha fontos a jó és stabil wifi akkor én nem ajánlanám a 1043-at, nálam az eddigi legrosszabb wifis eredményt produkáló router volt, gyári firmware alatt jobb a lefedettsége és a sebessége de bizonytalan az egész router, openwrt-vel meg valamiért gyenge a wifi adóteljesítmény hiába állítottam maxra meg parancsoros játékokkal se javult pedig mindent elkövettem sosem ért a régi jó Wrt54GL nyomába ami Tomatoval 100mW kimenővel mindent lefedett ahol netre igény keletkezhetett a lakáson belül, felső és középső szinten teljes lefedettség volt telefonokkal is, az alsón pedig csak a laptopok mentek de egész tűrhetően. Na most a 1043-al ez már a középső szinten is így volt. Vettem egy N18U Asust ami egészen meglepett mert ez végre megközelítette azt amit az 54GL tudott, Tomatoval+egy kis parancsoros ügyeskedéssel pedig még tovább húzható de nincs értelme legalábbis ha nem tudod az ellenoldalt is feljebb tolni :D N18U-nak +1 hogy gyárilag is egész stabilan működik tomatoval pedig álom legalábbis nálam eddig, wifiben pedig megdöbbentően jól muzsikál. Nem tudom viszont milyen az új V4-es 1043 wifije, lehet azokkal már nincs annyi gond csak arra meg nincs a gyárin kívül semmilyen firmware, persze lehet később lesz rá majd valami...

Új hozzászólás Aktív témák