Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • petakpa1

    őstag

    Internetről szeretnék két gépet feléleszteni magic packettel, melyek a topikban tárgyalt router mögött vannak. A routeren gyári firmware van.
    Eddig az alábbiakat csináltam meg
    - DHCP / Address reservation menüpontban beállítottam, hogy a LAN-on lévő gépeknek fix legyen a belső IP címe, tehát az elérendő két gép, mindig a xxx.yyy.zzz.101 és .103-as belső ip-címet kapja a routertől.
    - IP & MAC Binding / Binding Settings settings menüpontban engedélyeztem, hogy az elérendő két géphez mindig a fenti IP címek legyenek "hozzákötve".
    - Forwarding / Virtual Servers menüpontban létrehozok egy szabályt, hogy az xxxx1 porton érkező adatot továbbítsa a xxx.yyy.zzz.101 ip (illetve a hozzákötött MAC című hálókártya) 7 portjára.

    Ha ez megvan, akkor a .101 belső ip-jő gépet tudom is éleszteni az internet felől. Nyilván akkor, ha a magic pocketet az xxxx1 portra küldöm.

    A probléma ott van, hogy amikor másik gép ébresztése kapcsán az előző analógiájára Forwarding / Virtual Servers menüpontban hoznám létre azt a szabályt, hogy a xxxx3 porton érkező adatot továbbítsa a xxx.yyy.zzz.103 ip (illetve a hozzákötött MAC című hálókártya) szintén 7 portjára, akkor azt a router már nem engedni menteni:(((
    Error code: 14004 The entry already exists or its port is contained by another one. üzenetet kapok, de nem értem, hogy miért??? az igaz, hogy ismét ugyanúgy a 7. portra akarok fw-olni, de egy másik MAC című hálókártya javára? Meg lehet ezt oldani valahogy???

    [ Szerkesztve ]

    "... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

Új hozzászólás Aktív témák