Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McCartman

    senior tag

    válasz anytime #29 üzenetére

    Hogy viszonyítási alapot adjak, a lassan két és fél éves, akkor felső-középkategóriás kártyának számító GTX 460omon tökéletesen futott fullHDben (1920*1200) maxon a Shogun 2 utolsó kiegje, a Fall of the Samurai.
    Igaz ebben a kártyában hatalmas a tuningpotenciál így 10-15%ot biztos húztam rajta anno.

    Amúgy az utóbbi évek tendenciája alapján erősen stagnál a videójátékok grafikai megjelenítése egy izmosabb (intel) procival és elegendő memóriával megtámogatva még a legújabb AAA játékok is (AC3, Far Cry 3 stb.) jól futnak magas felbontás mellett max grafikán egy ilyen "öreg" kártyával is.
    Igaz a maximális élsimítás kárára, de ez amúgy sem annyira lényeges szempont már ekkora felbontásnál.

    Kár, hogy ezek a játékok pár óránál tovább nem tudnak lekötni. :)

    [ Szerkesztve ]

    Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

  • wednesday

    őstag

    válasz anytime #29 üzenetére

    Az a nehézség, hogy a CPU kezelését nem látjuk előre. Elvileg új motor lesz, várható, hogy most már tényleg ráhajtanak a sok szál kihasználására, mert ebben nem voltak valami jók az eddigi TW-k. Shogun 2 és Napoleon, 2 mag (de azt se valami hatékonyan) előtte csak 1 magot használt ki. Tehát igaz volt, hogy Intel kell, mert minél erősebb 1-2 szálú teljesítményre volt szükség.

    Szerintem ez most változni fog, valószínű AMD Gaming Evolved-es lesz a játék, így ráhajthatnak a sok szál támogatására, mint pl Crysis 3-nál láthattuk, és akkor az FX procik se fognak lemaradni, sőt akár élre is állhatnak. Bár, ha az embernek van egy jó Intel CPU-ja I5-3570, 2400-2600k stb, azzal nem kerül bajba akkor sem, ha FX-ekre írják, mert attól még azon is jól fog futni.

    Videó kariból meg egy jó erős DX11-es példány. Egyébként ha elsődleges a Rome 2-re való fejlesztés, és nem sürgős a dolog én bizony várnék őszig, az alkatrészekkel. Egyrészt elképzelhető áresés is, pláne azért, mert október fele már jönnének az új generációs VGA-k is.

Új hozzászólás Aktív témák