Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wardemi

    senior tag

    válasz zozyk #1140 üzenetére

    Helló!

    Szerintem
    Bár én is új vagyok (ha tévedek úgy is kijavítanak) de szerintem amit te keresel az az exit task lesz. Ezt a profilnál tudod hozzá addolni ha hosszan rányomsz. Itt ugyan úgy mint minden taskban megadod ami neked kell pl.: wifi Off stb.

    MÁS
    Én is új vagyok még tanulom az egészet egyenlőre olyan kérdésem van, hogy SS-t használok viszont nekem a kitejesztet asztal funkció pont nem érhető el (a rom támogatja pedig) és minden más igen, ezt mással meg lehetne kerülni mert akarok egy olyan profilt állítani, hogy ha a chrome lefut akkor rakja ki nagyba illetve játékoknál megint ugyan ez. A másik hogy a 2g/3g váltó csak a net-en belül lehet aktiválni mert ott pirossal jelez hogy nem használhatom SS-ben nem találtam csak a mobiladatok ki/be kapcsolását ami nekem nem jó, erre más alternatíva létezik e? Őszintén szólva nem nagyon szeretném a tasker miatt CM-re váltani most egy elég "fasza" Vanir romot nyúzok (AOKP) és rootolva vagyok.

    Hogy ne csak kérdezzek:
    Régebben volt téma, hogy az autóban mikor felrakja az illető (azt hiszem S3-at) tölteni a telefon a kocsiban hogyan lehessen megoldani, hogy a navi profil induljon az alap helyett. Ha még aktuális vagy a jövőre való tekintettel másnak, NFC használatával mégjobban kibővül a telefon felhasználhatósága. Mikor "programonzni" kell az NFC-t meglehet adni hogy a tasker egy taskját indítse el pl. így innentől fogva az NFC matricákat mint indítió eseményt lehet használni. Innentől megint csak fantáziálgatni kell, hogy az az NFC-t mire is használjuk fel nem csak profilok váltogatására stb..

    [ Szerkesztve ]

    iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

  • bogil99

    aktív tag

    válasz Teasüti #1139 üzenetére

    Szerintem nem csak a szenzorok figyelés "eszi" az akksit, hanem a változók figyelése is. Van erre valami mérési adat, hogy melyik a (leg)nagyobb zabagép a Tasker-ben?

    N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

  • bacus

    őstag

    Sziasztok, pár napja vettem meg ezt az appot, egyelőre próbálgatom, használom mellette a lámát, még nem tudom meddig :D

    Tegnap már majdnem billentyűzetet ragadtam, de sikerült megoldanom a bajom. (szerettem volna a naptárba bejegyezni, hogy mikortól meddig vagyok az irodában. Ezt pár változóval és egy profillal sikerült megoldani, ha érdekel valakit akkor leirom, hogyan csináltam)

    A wikit nézegetve megtetszett a billentyűzet zár feloldása ill. autómatikus zárása. Ez is megy szépen, viszont a kioldást szerettem volna biztonságosabbá tenni. (most csak a wifi connected statejéhez van kötve, igy ha valaki a ház elé áll, akkor is kioldja a telefont..)
    Próbálkoztam sok mindennel, de nem találom a jó megoldást, hogy mihez lehetne még kötni a kioldást. (nfc nincs a készülékben ace2-m van)

    Azt próbáltam még beállitani, hogy legalább 1x fel kelljen oldani a billentyűzettel a képernyőt, mielőtt kikapcsolom a képernyőt. Kis net túrás után arra jutottam, hogy securesettings plugin is kelleni fog hozzá, ezt feltettem (full verziót), de ebben sem találtam meg ami nekem kellett volna. (a net szerint kellett volna legyen egy waituntilunlock -nak, de ilyet nem találtam)

    Ötletet szeretnék

    Előre is köszönöm a segitséget.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • wardemi

    senior tag

    válasz bacus #1143 üzenetére

    Hali őszintén nem tudom pontosan mit szeretnél nekem nem eset le így csak annyi hogy ha hazaérsz beakarsz írni egy kódot vagy a kód írásra legyen csak aktív valami erre olyat találtam így hirtelen, hogy új profilnál -> state -> ss -> secret code ott a billentyűzetbe be kell írni amit megadsz *#*#valami#*#* és akkor lefut a taskjai. Hátha segít ez. Amit te írsz még egyenlőre nem találtam meg.

    Kérdésem:
    Egy taskon belül direktbe megtudok hívni egy másik profilt vagy taskot? Vagy csak változók állításával amit a kívánt taskom figyel?

    A másik teasütihez szól régebben volt említve, hogy te egy trükkel SS segítségével feltudtad ébreszteni a telót ( képernyő be stb) én hiába próbáltam bármivel nem sikerült (dorid 4.2.2) a "trükköt" esetleg megosztanád hátha az menni fog :\.

    [ Szerkesztve ]

    iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

  • bacus

    őstag

    válasz wardemi #1144 üzenetére

    Elnézést, ha félreérthető voltam.

    Normálisan feloldómintát kér a telefon. Ha otthon vagyok azt szeretném ha nem kérne. Ha elmegyek otthonról, megint kérje. Ezt sikerült megoldani, de egy problémám van, mivel a wifi "connected" statje oldja fel a kód kérést, igy ha elvesztem / ellopják a telefont és odamennek a lakásom elé, nekik is kiold. Ezt szeretném elkerülni azzal, hogy csak akkor ne kérjen feloldómintát, ha már egyszer én feloldottam.

    Remélem most érthető. (hogy pin kódos feloldás vagy mintás feloldás mindegy ebből a szempontból)

    A lamaban van ilyen, csak megbizhatatlanul kapcsolgat :(

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • bogil99

    aktív tag

    Összeraktam egy nem fogadott hívásra figyelmeztető hangjelzést, ami automatikusan kikapcsol, ha már megnéztem az elmaradt hívásomat. Azaz hogy kikapcsolna, de mégsem. Hiába világít zölden a „Missed Alert_2” Content, a „Missed Alert_2” exit task a jobb alsó sarkában a kis "play" jel mellett ott a kis piros áthúzott kör, azaz folyamatban van a task futása, ahelyett, hogy lefutott, aztán leállt volna. Rábökök a kis play-re akkor szépen lefut és lepihen. De nem mindig. Van, hogy az áthúzott kis piros körre kell böködjek, ettől leáll, ha a "play"-el elindítom akkor korrektül lefut és le is áll. Ezt többnyire akkor csinálja, ha több nem fogadott hívásom is van. Magától miért nem áll le? Miért kell manuálisan hozzápiszkálni? Valakinek valami ötlete?
    Pedig már az ellentétes feltételeket is leszabályoztam (ez azt jelenti, hogy amíg a Missed Alert Contentekbe nem tettem be az exit taskokat, addig nálam nem működött korrektül, igaz most sem.)
    Content Missed1
    Missed Call*

    Enter task
    Variable set %Missed To 1
    ------------------------------------------
    Content Missed0
    Exdialer

    Enter task
    Variable set %Missed To 0
    ------------------------------------------
    Content Missed Alert_1
    Variable value %Missed „equals” 1

    Enter task
    Perform task Missed Call

    Exit task
    Profil Status Missed Alert_1 set off
    Stop task Missed Call
    ------------------------------------------
    Content Missed Alert_2
    Variable value %Missed equals 0

    Enter task
    Profil Status Missed Alert_1 set off
    Stop task Missed Call

    Exit task
    Perform task Missed Call
    ------------------------------------------

    És a „Missed Call” task:
    Wait 15 min
    Music Play ...
    Goto No 1

    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz zozyk #1140 üzenetére

    A beállításokat visszaállítja, ha inaktiválódik a profil.
    Minden task egy beállítás, ami mellett fogaskerék ikon van.

    (#1141) wardemi
    Kiterjesztett asztal az micsoda? Teljes képernyős mód talán?
    Ha ICS+ romod van, akkor a tálcát nem fogod tudni eltüntetni.
    Én ebben nem tudok segíteni, még sosem merült fel ilyen igény eddig.
    2G/3G-t elvileg Tasker is tud váltani, bár sokan mondták, h nekik nem megy. SS sem vált át? Akkor szerintem ott vmi szoftveres gát lehet a romban. Vmi rémlik, h egy-egy parancsot kizárólag CM rom-ban lehet lefuttatni, de h ez pont a hálózatváltás-e, az passz. Ez van.

    Jaja van erre Tasker plugin is.

    (#1142) bogil99
    Abban a feladatban, hogy figyeld a szenzorokat és ha helyzet van, akkor futtasd le ezt és ezt?
    Ha a képernyő ki tud kapcsolni mellette, akkor de. Az accelero lesz a legnagyobb fogyasztó utána.

    Viszont ha a képernyő folyamatosan megy, akkor hamar lemerül.
    Régebben kipróbáltam a Sleep as Android-ot és töltő nélkül reggelre szinte teljesen lemerült a telefon.

    (#1143) bacus
    Ha mondjuk Tasker-ben a képernyő bekapcsolására várakozol és utána kapcsolod ki a zárat?
    Android-ban a képernyő bekapcsolás az a képernyő zár feloldását jelenti. Vagyis az eseményt tekintve a csak felvillantom egy-két másodperc erejéig, az nem minősül bekapcsolásnak.

    (#1144) wardemi
    Jah. Task/Perform Task.

    Nekem GB romom van még, ICS alatt lehet más követelmények vannak.
    Nálam SS-ben csak meghívom a a Screen Dim [adott időre] és a Keyguard Disabled parancsokat és voilá!

    (#1145) bacus
    SS-ben Keyguard paranccsal tudod kilőni a képernyő zárat.

  • wardemi

    senior tag

    válasz bacus #1145 üzenetére

    Értem így már okés nekem is. Első nekifutásra most az jut eszembe, hogy ha a home profil aktiválódik akkor legfelülre be kéne lőni egy olyan parancsot az SS-ben a password/pin-él hogy kérjen kódot. Ekkor elvileg alapból a telefon rárakja a kódját és mikor feloldod mindig kérni fogja. Ha csinálsz egy olyan profilt event->display->displayunlocked ott meg kéne vizsgálni, hogy a home profil aktív e, ha aktív akkor az SS->password/pin disabled ( tehát nem kér többet kódot). Szerintem ennek mennie kell ha csak a home-ot nem vizsgálod újra és indítod újra valamiért.

    bogil99
    Hát én így nem tudtam rájönni, hogy pontosan mi bugolhat, esetleg mindenhol ahol változó értéket módosítasz, állítasz és vizsgálsz előtte flasheld ki azokat hátha látni fogod, hogy mi nem kapta meg azt az értéket amit elvárnak.

    Teasüti
    Teasüti már válaszolt nálam gyorsabban lehet az jobb :D. A Dim-et megnézem. Az SS szerencsére már megy írtam a fejlesztőnek annyi volt a gebasz, hogy nem aktiváltam még a friss romon a expanded desktop-ot előtte amint benyomtam ő is érzékelte, hogy van már (amúgy statusbar, meg a navi bár eltűnik és full képernyőn jön be a dolog). Remélem fognak működni a cuccok JB alatt is. SS-ben még nem láttam olyat hogy 2g vagy 3gre állítgassak de megnézem még 1x.

    [ Szerkesztve ]

    iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

  • wardemi

    senior tag

    válasz Teasüti #1147 üzenetére

    Sajna már nem tudok szerkeszteni. Én végig néztem szerintem mindent SS-ben de sehol sem találok olyat ahol kitudom választani, hogy most 3g vagy 2g. LTE külön van az jól is jön. Azért kéne mert nálam a teló mindig neten van és van hogy pl sokat nem használom akkor fölösleges hogy a 3g szívja az aksit. Valaki mondja már meg, hogy pontosan nála ez hol található meg :o.

    [ Szerkesztve ]

    iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

  • bogil99

    aktív tag

    válasz wardemi #1148 üzenetére

    A vicc az, hogy a %Missed változó értéke is szépen úgy változik, ahogyan szeretném.
    Az mit jelent, hogy flasheljem ki? Ebben tudsz segíteni?

    N5110,N3110,N3130,N7210,XperiaSK17I,XperiaSP,XperiaZ1C,Xiaomi9,12 ProMax

  • wardemi

    senior tag

    válasz bogil99 #1150 üzenetére

    Jha, bocsi sima kiiratás, a takson belül->alert->flash és a változót adod meg neki, hogy kiiírja. Ekkor a képernyő alján megfog jeleni a változó értéke. De ha minden szépen változik ahogy elvárt akkor nem vágom így.

    [ Szerkesztve ]

    iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

  • davtsik

    tag

    Sziasztok!
    Taskerral lehet egy mappához jelszót társítani? pl ha a galériában megakarok nyitni egy mappát, az csak jelszó megadásával legyen lehetséges. :B
    A segítséget köszönöm!

  • wardemi

    senior tag

    válasz davtsik #1152 üzenetére

    Elvben lehetséges, de lehet bonyolultabb mint ha leszedsz egy megfelelő app-ot. Bár lehet csak én bonyolítottam túl a dolgot fejben. Én úgy állnék neki, hogy a profilnál az event->file open-el aktiválódik (itt megkeresed az adott mappát és kiválasztasz benne egy file-t, majd vissza törlöd a file nevét hogy csak a mappa legyen elvileg megy így is) ezután csinálnék a scene-t amiben text edittel bekérem a "jelszót" majd amit kapott összehasonlítja a "jelszóval". Biztonság kérdése necces mert drótozni kell a jelszót pl egy változóban amit ki lehet olvasni ha valaki nagyon akarja csak megnézi a változókat. Bár mint ha tudna a task titkosítani is de ebbe még nem folytam bele. Ha lesz időm én is összedobok valami hasonlót mert jól jöhet csak most szakdogázás van :).

    iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

  • davtsik

    tag

    válasz wardemi #1153 üzenetére

    Ezt a fajta mappa kijelölést nem ismertem, de tényleg működik! Köszi! :DD Első körben annyit csináltam, hogy a mappa megnyitára a Taskba Display/Lock-ot raktam. Ez működik, csak az a baj vele, hogy mikor megnyitom a mappát, akkor kicsibe látszódnak a képek. Aztán mikor rábökök egyre, akkor előjön 1 mp-re nagyba, és csak utána dobja fel a billentyűzetet, hogy adjam meg neki a jelszót. Nekem pedig az kellene, hogy még a mappába lépés előtt kérje.

    [ Szerkesztve ]

  • wardemi

    senior tag

    válasz davtsik #1154 üzenetére

    Örülök, hogy segített ez. :).
    Igen most, hogy belegondolok ez a probléma mindig elő fog jönni mert onnantól fog élni, hogy megnyílt az a mappa neked. A legelső parancs az hogy egyből kérje a jelszót? Ha igen akkor vagy keresni kell egy teljesen másmilyen eventet pl a select lenne jó de olyan nincs sajna. Másik ötletem ami csúnya de hát ez van, hogy a könyvtárat át kell kicsit módosítgatni. Tehát pl nálam minden kép egy DCIM-en belül ülnek camera stb és ha én a camera képeket akarom "kódolni" akkor a DCIM-re kellene lefuttatni az egészet ennek hátránya mint látod , hogy vagy újra mappázgatsz kicsit vagy olyanokért is kódot kér amiért amúgy nem kéne. Hirtelen más ötletem nincs rá.

    iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

  • davtsik

    tag

    1. Egy sima file megnyitáshoz miért nem tudok exit taskot tenni?
    2. A Taskerhez, mint apphoz miért nem tudok eseményt kötni? :F (nem látom ott, ahol az appokat sorakoztatja fel) Csak egy sima Display Timeoutot szeretnék rá beállítani. Vagy akár a tasker megnyitását is jelszóhoz kötni.

  • davtsik

    tag

    válasz wardemi #1155 üzenetére

    Ez a DCIM-s dolog már az én fejemben is megfordult, de ennél szebb megoldást szeretnék készíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • bacus

    őstag

    válasz Teasüti #1147 üzenetére

    "Ha mondjuk Tasker-ben a képernyő bekapcsolására várakozol és utána kapcsolod ki a zárat?
    Android-ban a képernyő bekapcsolás az a képernyő zár feloldását jelenti. Vagyis az eseményt tekintve a csak felvillantom egy-két másodperc erejéig, az nem minősül bekapcsolásnak."

    Ez lesz az, csak épp nem tudom hol kell ezt beállitani :)

    "SS-ben Keyguard paranccsal tudod kilőni a képernyő zárat."

    Ez mennyivel jobb mint ha a tasker keyguard allitasat használom? Most megy a ki és a bekapcsolás is.
    Ez most +1 profilt jelent, mint ahány helyen ki akarom kapcsolni
    1. ha a wifi nincs bekonnektálva, akkor a keyguard on
    2. otthon profil (ahol a wifi connected az otthoni wifihez), keyguard off
    3. iroda profil (ahol a wifi connected az irodai wifihez), keyguard off

    Közben a lama-t eltávolitottam. Eddig a wifit azzal kapcsolgattam ki/be, de gondoltam ez már luxus. A kérdésem, hogy a cell near csak egy cellát tartalmazhat? Egyrészt az irodánkban két szobában nem ugyanazt a cellát látja a mobil, másrészt egyszerübb lenne 1 profillal megoldani az egészet.
    pl igy
    wifi profil, ha az alábbi cellák vannak közel (cellak felsorolva), akkor wifi on, exit task, wifi off
    Viszont most ha rányomok a scanre, akkor törli az eddigieket. Lehet a feltételek között vagylagosság? vagy ez mind külön profil? (én ügyfelezem, ahova rendszeresen kijárok, elég kényelmetlen lenne 34 profilt felvenni csak azért, hogy ezeken a helyeken milyen cella van közel)

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • bacus

    őstag

    válasz bacus #1158 üzenetére

    Talán ez jelenti a megoldást "locale Cell Plug-in"

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • wardemi

    senior tag

    válasz bacus #1159 üzenetére

    Majd a tapasztalaitad oszd meg kíváncsi vagyok hogy miben több mint a beépítet scanje :)

    iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

Új hozzászólás Aktív témák