Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • llax

    senior tag

    Eddig azt hittem, hogy a kváziszínuszos UPS nem szereti a Delta belsős Chieftec tápokat, mert az a hálózat kimaradásakor azonnal lekapcsol-sípol... De ma egy próba után rájöttem, hogy ez kölcsönös.
    Áthidaltam az UPS áramfigyelő trafóját, így nem tudja mérni a terhelést, így a túlterhelést sem. Ekkor az UPS nem kapcsolt le, de a PC táp azonnal... A tápot erre az időre egy "tartaléknak még jó" gépbe tettem be :) , hálózatról 80-85W-ot vett fel a gép (az UPS 800VA-es).
    A kérdésem: lehet-e tenni valamit az azonnali lekapcsolás ellen???
    Ugyanis elsősorban pillanatnyi kimaradások (gyakori) áthidalását szeretném megoldani, amihez egy színuszos UPS-t kicsit drágának tartok, akkor inkább tápcsere.
    Van-e valami ötletetek, hogyan lehet legalább 2-3 sec biztos működést elérni???

    Egy másik furcs dolog:
    Van egy erősen downclockolt szerver/letöltő gépem PFC nélküli táppal, ami digit fogyasztásmérő szerint 45-50W-ot fogyaszt 0,6-0,7 közötti teljesítménytényező mellett.
    Egy másik szintén 800VA-s UPS-el 8-10 percet képes működni, ugyanakkor egy 100W-os normál izzóval 28 percig megy ugyanaz az UPS...
    Ennyit rontana az UPS hatásfokán, hogy nem "tisztán ohm-os" terhelést kap???

Új hozzászólás Aktív témák