Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Gyöször #23445 üzenetére

    Remélem azt a villanyszerelőt feljelentetted foglalkozás körében gondatlanságból elkövetett, halálos áramütés kockázatát rejtő munkaköri hiba miatt.
    Nem viccelek, rengeteg helyen haltak emberek ilyen megoldások miatt és halnak meg vidéken manapság is.
    Bármikor megszakadhat az elosztó irányából érkező nulla vezeték és a dugaljban lévő kötés miatt azonnal a PC gépházad fém oldalára kerül a 230V. Több szerelőt vittek már börtönbe, aki ilyet megmer csinálni, na annak a "szakértelme" nem hiányzik a közéletből.

    Visszatérve a fázis-nullára.
    Nem tudom mennyire olvastál utána az online szünetmentesek témának, de amennyit én olvastam az alapján épp az a lényeg hogy 0ms áthidalás beállításon teljesen az akkuról táplál, mint egy "generátor", tehát ott ezen az akksiról bekötött trafóról indulhat az elmenő oldal nullája, nem lehet összekötve a betáp nullával, mert akkor visszatáplálhatna a betáp hálózat felé.

    De ha van szétszerelésből tapasztalatod és betudod mutatni fotókkal meghajlok a tudás előtt.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák