Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz SirRasor #84102 üzenetére

    Ez a klíma sokat fogyaszt dolog egy tévhit. Lehet téged is az zavar meg, mint ami engemet anno. Meglátod hogy 3.2kW hűtőteljesítményt tud, és azt hiszed ennyi villanyáramot kajál. Az enyém pl. 1450W-ra van hitelesítve mikor hűt. Ha nem megy a kinti kompresszor, a beltéri részben a ventilátor 100-120W-ot kér. (tehát amikor elérte a beállított hőmérsékletet) Fogyasztás mérővel mértem elejében. Pedig ez nem is egy modern inverteres klíma, hanem egy régebbi kínai valami. Pillanatok alatt lehúzza 25-26 fokra a nappalit. 24 fokot én se csinálok, teljesen felesleges. Az egészséges 4-5 fokkal a kinti alatt. Jó, nem mondom hogy egy-két alkalommal nem fordult elő, de nem jellemző.

    Tavaly a legdurvább nyári fogyasztásom havi 12k villanyszámla volt, normál esetben 3-4k. (ez hétköznap esténként 18-24 óra közötti működés, hétvégénként reggel 9-24 óra közötti folyamatos működést jelentett. abban a hónapban egy hetet azt hiszem még itthon is voltam, tehát majd egy hetet szinte folyamatosan ment).
    Az egy durvább téli fűtés hónaphoz képest, amikor ennek akár 2-3-osa is elmehet gázra (főleg rossz szigetelés mellett, sajnos voltam már ott, de tavaly cseréltettem a nyílás zárókat), szerintem teljesen korrekt. Mellesleg lehet átalányosítani a villanyszámlát, akárcsak a gázt, és akkor még annyira sem megterhelő.
    Idén kíváncsi leszek mennyivel lesz kevesebb a jobb szigetelés miatt, nyilván az is sokat számít.

    Igazából el nem tudom képzelni hogyan tudtam ez nélkül élni. Pedig előtte évekig párolódtam albérletekben egyetemistaként, volt ahol tetőérben ilyen 30 fokokat mérve. Nincs az az ég, hogy én erről lemondjak többé. :N Szülőket is most beszéltem rá, hogy vegyenek otthonra, mert legalább legyen valahova lehetőségük menekülni a közel 40 fokok elől.
    A másik pedig, hogy teljesen tönkre vágja az embert, hogy semmire se tud koncentrálni, vagy ellazulni a meleg miatt. Évente 3-4 ilyen hét van, de akkor nagyon is jó hogy van a klíma.

    Amúgy meg a kazáncsere környékén erősen gondolkodtam egy H tarifás klímás fűtésen is, de az kicsit nagyobb falat lett volna mint amit megengedhettem volna. Ennek ellenére teljesen megtérülőnek tűnik már az is, aki megengedheti. Főleg ha még mondjuk a lakásra felkerül pár napelem. Ha egyszer magánházba költözöm, tuti ilyesmi irányban gondolkodom majd.

    [ Szerkesztve ]

  • Rick4

    félisten

    válasz SirRasor #84102 üzenetére

    Itt is pár fok van hűtve, 28-ról 24-re, de ha kedvem lenne, lehetne 25 is, csak az egész épület hűtve van, a konyhától a fürdőszobáig, mert a franc csukogasson ajtókat. Szerintem másfél hete csak a szellőztetések idejére van kikapcsolva a klíma, ha elmegyünk itthonról, akkor se kapcsolom ki.

    Én is egy praktikus embernek gondolom magam, szeretem a céleszközöket, nem keresem a svájci bicskát, ami mindenre jó egy kicsit, de igazán semmire, ezért is lett erre a feladatra klíma.

    Hidd el, annak idején alaposan körbejártam a témát, egészségügyi, és élettani szempontból is potizív hozadéka van a dolognak. A klíma egyrészt temperál, tehát az ember teste ( és a kutyáké, mert azok is idebent vannak a jó hűvös szobában) nem hevül fel, a szervezet nem próbálja meg izzadással lehűteni, ezzel folyadékot vesztve, és persze ásványi sókat is kiizzadva, másrészt különösebb huzat nélkül még egy szűrőrendszeren is átküldi a levegőt, ennek köszönhetően pl elmúlt jó 10 éve a virágpor- allergiám.

    Tehát amellett, hogy az élettanilag is kedvező, folyamatosan 22-24°C-os, 55% páratartalmú környezetben próbálok tartózkodni, emellett a munkámat itthon végezve a feladatra akár reggel 8-tól éjfélig is, azaz napi 16 órán keresztül is 100%-ban tudok koncentrálni, tehát az eredményesség oldaláról is pozitív hozadéka van a dolognak, mert nem a hátamon csorog az izzadság, nem szenvedek, és nem terhelem le a keringésemet tripla mennyiségű bevitt folyadékkal, kiizzadt ásványi anyagokkal, hanem póló, rövidgatyában flangálok itthon, éjjel rendesen betakarózom.

    Hogy drága? 2007-ben lett beszerelve, akkor 70 ezret fizettem a készülékért, és a szerelésért, inverteres hűtő- fűtő split klíma, szerintem már rég visszahozta az árát. Hogy drága üzemeltetni? Soha se volt semmi baja, egy tavaszi alkoholos takarítást én megcsinálok rajta 10 perc alatt, a spray 2 ezres, a munka meg csak kikapcsolódás két feladat között. 3-4 évente szétkapom a beltérit, az egy óra, míg elmosok mindent, a kültérit kifújom kompresszorral, más baja nincs. Hogy drága a villanyszámla? Nem nézem, mennyi, kell az áram az élethez, ez van, de szerintem ha hétfő reggel 8-kor nekifogok a dolgaimnak, délre fél évi villanyszámlát megkerestem, tehát nem kell számolgatnom.

    Én úgy gondolom nem sajnálom magamtól a jó dolgokat, nem szórom a pénzt, de amit meg akarok venni, azt megveszem, a hőszigetelés, ablakcserék, klíma előtt volt itt is 28-29°C, soha nem akarok többé olyat. A héten pl már nem is voltunk sehol sem ebédelni, inkább megrendeltük az ebédet, és itthon, a jó kis hűvösben ettünk.

    De hogy legyen másik oldal is, be volt tervezve pénteken, hogy felmegyünk Pestre, elintézzük a dolgunkat, aztán irány egy kis városnézés, Pozsony, Brno, Katowice, Lódz, Varsó, ott elintéztem volna a dolgom pár óra alatt, majd vissza Krakkó, Zakopane, és úgy érek haza, hogy Pesten már a jövő heti dolgomat is elintézem. Na én meg ilyennek nem indulok inkább neki, inkább leszállíttattam teherautóval ide a cuccot, mintsem összekössem egy 5 napos pihivel, nem sajnálom magamtól az élményt, de nem láttam meg a dolog szépségét ahhoz képest, hogy inkább itthon csináljam a munkámat.
    És van rosszabb is, összenéztük, mit kellene most nyáron csinálni, mehetnénk bő 3 hétre európai körutazásra, Szlovénia, Svájc, Monaco, Franciaország, Spanyolország, Onnan Andorra, Loire- völgyi kastélyok, Párizs, Brüsszel, Holland sajtpiac, Németország, majd valahogy haza. kb 7000 km, egyik nap itt alszunk, másnap ott, a bookingon lefoglalni 2 perc egy szállást, akár holnap reggel beülhetnék az autóba, és mehetnék, de magam sem értem, miért, nincs kedvem hozzá. Asszem öregszem. :D
    Úgy látszik, senki se tökéletes. :D

    Darkbyte: Az egészséges 4-5 fokkal a kinti alatt.

    Na de ha 38 van kint, 33-ra állítod bent? Marhaság. :D
    Akkor érvényes a dolog, ha ki be szaladgálsz, és bemész leizzadva, na akkor megfázhatsz. Én onnan tudom, hogy már sok a klíma, hogy elkezd száradni a torkom. Autóban 18°C-ra van állítva a klíma, kiszállok, beszállok, pakolok, postára megyek, semmi sincs, tök jó, hogy a kocsiban hűvös van.

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák