Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Syl

    nagyúr

    válasz lugosi #55487 üzenetére

    >Látom nálad még a munkád iránti lelkesedés és optimizmus dolgozik

    Ugyan már. Pontosan tudjuk mi történik azokkal a közalkalmazottakkal, akik kritizálni merik a szerveket, kormányt, vezért stb. :U

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • ShadowX

    őstag

    válasz lugosi #55487 üzenetére

    Az erős túlzás, hogy lelkesedés és optimizmus...sajnos. Azt mondom, hogy aki ilyen területen dolgozik (az állami szféra nagy része) és olyan a munkához való hozzáállása, mint nekem (vagy hasonló) akkor nem lehet sokáig bírni. Én sem bírom. 4 éve vagyok a cégnél, de eljutottam arra a pontra, hogy elkezdtem más munka után nézni. Mivel nem vagyok programozó, így kicsit nehezebb a helyzet, de majdcsak lesz valami (mivel tisztában vagyok a képességeimmel, így van egy konkrét bérigényem, ami nem kisebb a mostaninál, de mint tudjuk a munkáltatók a munkabéreken szeretnek leginkább spórolni). Sokkal inkább a saját magammal szemben állított mérce a mérvadó, az dolgozik bennem. Én nem adok ki sz@r munkát a kezeim közül, legyen az állami munkahely, vagy versenyszférás. És pont. Hidd el, ki is vagyok nézve emiatt a "társaságból" rendesen, mivel egyszerűbb számukra, hogy nem dolgoznak és kapják a fizetést. Ez ellen csak akkor tudnék tenni, ha vezető beosztásban lennék. De nem vagyok és nem is sok esély van rá, mivel működik a sógorkoma-jóbarát rendszer. És amíg ez így van, addig itt nem lesz változás.

    Most is megvan a hatóságokról alkotott véleményen (konkrétan előfordul, hogy nem is mondom hol dolgozom, illetve néha azért szívesen köpnék egyet, majd aláállnék olyan dolgokért, amiket nem is én tettem). Én igyekszem úgy végezni a dolgom, hogy mindenkinek jó legyen. Nagyon nehéz hidd el, és rengeteg energiába kerül. Nem jó az sem, hogy nem mehetek bizonyos helyekre, mert tartok tőle, hogy bele lesz köpve a kajámba, pedig nem is tártam fel az adott helyen jogsértést... :) Aki ismer az tudja, hogy jó és segítőkész ember vagyok és sokan azon is csodálkoznak, hogy mit keresek én a NAV-nál, mert általában teljesen más típusú emberek dolgoznak ott. Hát ezt így hozta az élet. Munka kellett, ide vettek fel.

    Mellesleg a hatóságokkal szemben sosem lesz jó a közvélemény Magyarországon. Itthon minden olyan sajátságos. :N Valamint túl sok ember dolgozik a közszférában ahhoz, hogy mindenki tökéletes legyen.

    A vállalkozókról pedig annyit, hogy nekik igenis képesnek kell lenni átlátni egy nagyon komplex folyamatot. Mint írtam pontosan ez az, ami megkülönbözteti őket a beosztottaiktól vagy az átlagembertől. Nem azt írtam, hogy haljon ki az összes, nagy a különbség. Mivel pont ilyen területen tanulok most is tovább (azt most hagyjuk, hogy teljesen más a valóság a tanítottaktól - vannak hasznos és kevésbé hasznos dolgok) ezért igenis van egy kialakult képem a vállalkozókról. A jó vállalkozókról. És igen, én is szeretném egy nap függetleníteni magam, de ahhoz még nagyon sok pénz kell. Addig pedig igyekszem megfigyelni az ellenőrzötteken, hogy milyen hibákat ne kövessek el.

    (#55498) Syl: Erre nem is nagyon reflektálok. Aki jelenleg ilyen helyen dolgozik, az már a vezér csicskája és szolgája lehet csak? Szerintem nem. És mint láttad én a kritikáimat is megfogalmazom a saját munkahelyemmel szemben. Ez is hozzátartozik. És Maláj is így teszi.

    (#55499) Vesztor87: Pénzügyőr vagyok.

    (#55506) Rick4: Sajnos ez bevett gyakorlat és a jogszabályi szövegezések is úgy vannak megfogalmazva, hogy mindig az ügyfelet terheli bizonyítási kötelezettség. :F Ezért is írtam, hogy sok a hülye jogszabály. Ez szerintem olyan is-is játék. Ha vádolok valakit, akkor alá is kell támasztani, de a másiknak is bizonyítani kell, hogy ártatlan. Mint írtam, ott a fellebbezés lehetősége. Sokan élnek vele. Vegyes kimenetellel.

    (#55507) Vesztor87: Mivel nálam még a régi ablakok vannak (Vajda utca), így elviselhető a hőmérséklet. De sok ismerősöm panaszkodik, hogy náluk is dzsungel van, mert újak az ablakok és úgy szigetelnek, hogy semmi se ki, se be...

    (#55512) Rick4: Hogyan lehet tenni ellene? Érdekelne, mert marhára zavar, hogy a tömbünk az utcát fűti, de nem tudok vele mit kezdeni. Nincs beburkolva a tömb, és radiátor csere sem volt (kivéve nálam). Így marad a fizetünk dolog. :)

Új hozzászólás Aktív témák