Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ViZo72

    tag

    válasz Traxx #64151 üzenetére

    Nem akarom azt mondani, hogy ugrasd vissza, mert lehet, ne én legyek az oka ha eltörsz valamit de én ezt csináltam.
    Műanyag fogaskerekek vannak a forgókapcsoló mögött, ha aláfekszel láthatod.
    Amikor a terelőlapátok a fűtésboxban megszorulnak egy állásban (sokaknál előfordult már) és ilyenkor tovább erőlteted akkor a műanyag fogak befeszülnek majd átugranak, ezért mászik el az állás. Vagy eleve elkoptak a fogak és az okozza.

    Én lesz ami lesz alapon "visszarecsegtettem" a jó állásba. Reccsent 1 nagyot de visszament a helyére szerencsére. :-)
    (Ha aláfekve tekered, látszik mi hogy feszül meg a tekerőnél.)
    Persze később ezt újra eljátszottam, de aztán megfogadtam, ha újra megakad, nem erőltetem.
    Később mikor megakadt, akkor hagytam, nem babráltam tovább, mentem vele kicsit (5-10perc) és később megjavult, újra tekerhető volt gondolom a rezgéstől, mozgástól helyreállt valamelyik lapát.

    Már én is úgy voltam, hogy ha sikerül szélvédőre írányítva hagyni, úgy is marad egész télen, az a legfontosabb, hogy párátlanítson.

    Kérdés, hogy neked is a megszoruló lapátok miatt van, vagy már a fogak koptak el a tekerő mögött..
    Ha a lapátok álltak be végleg, akkor elvileg szét kell bontani a fűtésboxot és helyretenni őket. Na ehhez nem volt kedvem....

    Itt van némi infó ezzel kapcsolatosan, bár konkrét szerelés nincs leírva..
    https://kacsa-ignis.hu/ltl/

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák